Skocz do zawartości

mizarialkor

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez mizarialkor


  1. [quote name='MarekBrowarek' post='108287' date='28.06.2008, 14:16 ']Co do kolorów to tylko przy połączeniu HDMI (dekoder cyfrowy , BD , DVD...) można włączyć funkcję w dziale OBRAZ - Wybór xvYCC. Po włączeniu tej funkcji kolory są znakomite a przy HD wręcz genialne. NIe należy tylko nastawiać na auto bo jest tak samo jak przy wyłączonej. Jeśli przełączysz na ATV lub inne wejścia dostęp do tej funkcji znika i obraz rzeczywiście jest daleki od ideału (przynajmniej przy moich ustawieniach koloru w 95% opartych na tych , które podał gilek1975.... )[/quote]

    Trochę nieprecyzyjnie więc poprawiam - xvYCC tylko z HDMI, ale inna opcja (niezalezna) czyli ustawienia kolorów (takie jak np proponowane przez Gilka) działają już na wszystkich wejściach. To tak dla porządku <_<


  2. [quote name='pener77' post='108206' date='27.06.2008, 14:42 ']ja równiez zdecydowałem sie na ZF355. A masz podłączoną ZF przez HDMI ?? Tam masz mase ustawien kolorów, ale dostepne są one przy podłączeniu HDMI, wtedy telewizor pokazuje co potrafi, odnośnie "niewielkich artefaktów" w piłce nożnej wystarczy zjechac ostrościo do np. -5 ale równiez zalezy to od jakosci sygnału, oczywisc w HD jest miodzio, a efekt teatralny jest mniej widoczny jesli wyłączysz tryb kina. To takie spostrzezenia. Acha i pisałes ze szczegółowosc w ZF jest mniejsza jak w Zce, a ja powiem tak, szczegółowość w obu tych modelach jest na najwyzszym poziomie, i nie ma co sie do nich doczepić.[/quote]

    Zgodzę sie że jak wszystko wyłączysz, efekt kina znika ale pojawia się brak płynności :P Po zjechaniu ostrości, artefakty stają się mniej widoczne ale i obraz staje się mniej szczegółowy itd itp. .... Po prostu przy różnych jakościach sygnału trzeba non stop wchodzić w menu i ustawiać. Acha, i upieram się przy tej większej szczegółowości w Z. Porównywałem oba a mam ZF czyli teoretycznie możnaby sądzić że będą same achy i ochy nad ZF, ale... oddajmy tę sprawiedliwość z-ce. Ma swoje wady ma i zalety. Ja póki co zostaję przy ZF bo nie znajdę nic lepszego a zachwyty nad coraz nowymi modelami na tym i konkurencyjnym forum to ... szał nowości, a najczęściej reklama zainteresowanych sprzedażą tego konkretnego modelu. W sumie przyznaję to jeszcze raz - opinie na temat ZF z którymi się zapoznałem nie do końca opisywały prawdę, stąd moje posty - zdecydowanie bardziej krytyczne niż dotychczasowe opinie. Nie zrozumcie mnie źle - Zf jest świetnym TV ale ma swoje wady, opisywałem je wyżej. Ja etap wypieków na twarzy mam za sobą i dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami.
    Co do HDMI - tylko z kompa, lecę z osiedlowej kablówki czyli korzystam z tunera TV, ale wszystkie ustawienia kolorów mam również dostępne.


  3. [quote name='Bobok' post='108137' date='26.06.2008, 19:04 ']Mam prosbe , czy móglbys wymienic jej wady , bo bardzo mocno zastanawiam sie nad kupnem Z3030 .
    Glównie ma sluzyc do X360.
    Za odpowiedz z góry dziekuje.[/quote]

    Kąty - to główna wada, bo w moim egzemplarzu 42Z30303 nawet siedząc na wprost (3m) miałem wrażenie że po bokach już zmienia się odcień czerni (widać to było w ciemnych partiach materiału).
    Buczenie (może wada jednostkowa, nie przesądzam) - jak pisałem wyżej związana z regulacją podświetlenia matrycy. Niestety sam regulator najwyraźniej źle skonstruowany lub po prostu zmontowany niechlujnie - bo ZF takiego problemu wcale nie ma.
    Czerń - rewelacja to nie jest - w 37C3500 robiła już wrażenie lepszej. W ZF jest jednak zdecydowanie lepiej. Nigdy nie miałem wrażenia że coś mnie irytuje, a w Z-ce jednak tak, co w połączeniu z wrażeniem rozjaśniania czerni po bokach po prostu zdecydowało o zwrocie całego telewizora a nie tylko wymianie uszkodzonego pilota. A przypominam że testowałem prawie całą noc żeby mieć pewność.
    Z-ka ma i zalety; jest szybsza niż ZF i ma przyjemniejsze dla mojego oka kolory.
    Nie jestem w stanie ci doradzić - ja zdecydowałem się dopłacić do ZF i przy niej na razie zostaję.
    Jeśli chodzi o X360 - u mnie chodziła z kompem. I o ile poprzednia 37C3500 niezbyt dobrze przeskanowywała materiał to w Z-ce i ZF nie ma żadnego problemu.

  4. Poprzednie "bombowce" to Toshiba 37C3500 oraz 42Z3030 - różnego tonu buczenia słyszalne szczególnie wieczorem związane z pracą regulatora podświetlenia. Dla jasności - 37C3500 testowałem przez 2 miesiące a Z30303 1 dzień ale za to mocno ;)

    Efekt teatru - niekiedy wygląda jak nadpłynność, "sztuczny" obraz z takim spłyconym planem. Tak wyglądał angielski teatr telewizji no i brazylijskie telenowele ;) Odpowiedzialne są za to układy poprawy płynności. Nie spotkałem modelu którego układ byłby bezbłędny ale przyznaję że w ZF i Z jest jeden z najmniej dokuczliwych. Oczywiście mozna wyłączyć - generalnie ma on dwa mody działania + wyłączenie całkowite. Na ustawieniu standard jest najmożebniej bo wyłączenie oczywiście otwiera możliwość rwania obrazu. Wszystkie ustawienia zależą od jakości materiału i o tym też pisałem.

    Żródła sygnału to kablówka no i pc.

    Ustawienia Gilka wprowadziłem już na samym poczatku bo są ciut lepsze niż fabryczne. Gilek dzięki przy okazji :P

    Przy okazji piłki nożnej - 100hz generuje artefakty (takie halo) wokół piłki i postaci. To też informacja którą warto wziąć pod uwagę i oglądać ewentualny zakup pod tym kątem. Na poczatku wkurza, potem przestaje. O tym wiedziałem i ZF wypada tu w miarę. Z-ka jest ciut lepsza (szybsza matryca) ale jej wady pozostałe były jednak zbyt wkurzające ( nie licząc oczywiście tego że pilot padł po minucie :)

    Z kompem i czytnikiem BR bez zarzutu. W HD trudniej się do czegoś przyczepić :lol:


  5. [quote name='Nordell' post='107235' date='17.06.2008, 09:16 ']Trzeba było wziąć ZF :D[/quote]


    No i wziąłem :) Mam od kilkunastu dni ZF 40". A spostrzeżenia wcale nie takie różowe. Zastanawiające żę posiadacze konkretnych modeli za nic nie napiszą nic złego o swoich pudełkach... A ja napiszę :P po chłodnych i spokojnych testach.
    Efekt teatru występuje niestety. Nie zawsze, ale... Zależy to od materiału i jego jakości. Ci których pytałem twierdzili że absolutnie nie ma - chyba mają oczy z guzików (bez obrazy) :P Efekt niestety jest, nie taki mocny jak np w Philipsach po odpaleniu układów poprawy płynności, ale jest na granicy zdenerwowania (bez jej przekroczenia).
    Płynność - pisałem wczesniej że Z-ka jest szybsza. Potwierdzam. Matryca Samsunga JEST wolniejsza. Zf potrafi mnie niekiedy zdenerwować rozmazaniem, żeby nie było za różowo z-ka tez to potrafiła ale rzadziej)
    Odwzorowanie kolorów - sporo ustawień więc można coś zrobić pod swoje oko.
    Cisza, elektronika w porównaniu do Z-ki pracuje bezgłosnie (trzeba dobrze ucho przykleić żeby coś usłyszeć)
    100hz - to jeszcze nie to, w zakresie poprawy płynności - generalnie chyba rozczarowujące rozwiązanie. Superaśne zdjęcia ze stron firmowych to zwykłe działanie reklamowe. Jestem szczery więc to powiem; nabrali mnie :) Poprawa jest nieadekwatna do kosztów rozwiązania
    Cóż chyba tyle w kwestii porównania. Wniosek ostateczny jest smutny. Moim zdaniem jeszcze trochę technika musi iść do przodu żeby wyprodukować panel odpowiedni do HD. Plazma nie jest rozwiązaniem, ale tego tematu nie ruszam bo będzie wojna (z jakichś powodów wiedząc to co wiem wybrałem pomimo wszystko LCD :)
    No i co wy na to, posiadacze ZF-ek ?


  6. No i przyszła Toshibka - i kicha . Ustawiłem kraj, język i na tym współpraca z pilotem się zakończyła- mogę wciskać co chcę i kiedy chcę a efekt żaden :( . A problem w tym że tylko przyciskiem na pilocie da się TV wprowadzić w tryb analogu (chyba że o czymś nie wiem) Co gorsza buczy :) Tylko przy pełnym podświetleniu jest cicho, zjazd jasności podświetlenia matrycy do 90 i zaczyna się koszmar. Generalnie jestem rozczarowany tym egzemplarzem. Obraz - no też mam wrażenie że matryca jest w kątach porozjaśniana na czerni. Taaak.... nacieszyłem się jednym słowem. Dzisiaj TV odwożę do W-wy i dziękuję. Teraz dopiero muszę się zastanowić co dalej, bo prawdę mówiąc i moja poprzednia 37C3500 potrafiła sobie pobuczeć i wygląda na to że albo mam pecha albo Toshiba ma problem - tertium non datur :)


  7. [quote name='studius2' post='100902' date='10.05.2008, 18:25 ']Zadziwiające spostrzeżenia. Wychodzi na to że "Z" jest nie dość, że tańsza to jeszcze lepsza :)
    Ja jednak wolę ZF ;)[/quote]

    Płacisz za kąty i czerń - wyraźnie o tym napisałem. Tak już jest na forach że te parametry to pierwsze o co sie pyta porównując TV. Ja jednak spędziłem duzo czasu przy stojących obok siebie Z i ZF i wnioski takie jak opisałem. Przed ostateczną decyzją podjechałem jeszcze raz do sklepu i po ponownym gruntownym przepatrzeniu stwierdzam że; oba są świetne ale płynniejsza jest z-ka (co nie znaczy że ZF szarpie, po prostu, przy bezpośrednim porównaniu widać że jeszcze lepiej niż w świetnej ZF- to nie ironia rzeczywiście ZF jest świetna- jest w Z-ce), kolory również bardziej podchodzą pod moje oko w Z-ce (a odbiór kolorów to indywidualna sprawa). Kąty już przy poprzednim LCD uznałem za parametr nie wart łamania głowy bo i tak oglądam na wprost. Zostaje tylko czerń. Ja zdecydowałem, zamówiłem 42Z3030 ze względu na powyższe cechy a gwoździa do trumny wbił wygląd - i tu herezja - mnie ZF nie wprawia w zachwyt i tyle. Ekran w wąskiej ramce wygląda jak chory na wytrzeszcz. Tą opinią proszę się jednak nie przejmować - moja siostra twierdzi że w tym wszechświecie i jego najbliższych okolicach jestem największym bezguściem. Teraz czekam aż digitalo podeśle mi zamówiony TV .
    Pozdrawiam


  8. [quote name='mario63' post='100385' date='07.05.2008, 13:51 ']Pomijając wszystkie czynniki odległości , nasłonecznienia, plazma itp., a jedynie wziąwszy pod uwagę chwilowe jak myślę korzystanie z kablówki, który z tych dwóch modeli byście radzili mi kupić. A tak przy okazji którą platformę polecacie? Informacja , film, sport(Euro) trochę Discovery. Czas mnie nagli co do wybory TV, przeto proszę o pomoc. Z góry dziękuję. :rolleyes:[/quote]

    Doradzałbym Toshibę, i to zdecydowanie.


  9. Porównywałem sobie 46Zf i 42Z - grały razem i wyszło mi że:
    płynność minimalnie ale zauważalnie jest lepsza na Z
    kąty - zdecydowanie lepsza ZF
    czerń lepsza na ZF na Z nie jest tak źle jak się powszechnie uważa ale wymaga patrzenia wprost
    kolory zdecydowanie lepsze na Z - to już kwestia gustu ale dla mnie pomimo róznych ustawień ZF zawsze ma zimne kolory a z-ka jest cieplejsza, taka bardziej kinowa.
    Szczegółowość obrazu - a tu było spore zaskoczenie - generalnie "ciemniejsza" matryca IPS dawała wrażenie większej szczegółowości obrazu (czupryny, wystrój wnętrza) to nie była wina ustawień bo trochę się bawiłem i to na tyle bezczelnie że wreszcie dano mi do zrozumienia że przesadzam :)
    Generalnie też mam taki sam jak ty dylemat - chwilowo wydaje mi się że ciut lepsza jest dla mojego oka Z-ka.
    Podjadę jeszcze raz oblukać (w Radomiu)na spokojnie przede wszystkim płynność - to będzie dla mnie decydujące. Wcześniej mialem 37C3500 i byłem bardzo zadowolony z kolorów a kąty mi nie przeszkadzaly - oglądam zawsze na wprost, może dlatego teraz ZF mnie trochę razi takim - nie wiem jak to nazwać - może wyżyłowanym kontrastem? Ech te trudne decyzje - może nie powinienem był sprzedawać tej mojej 37 ? :rolleyes:


  10. A potrafisz zauważyć JUDDER ?

    No własnie w tym problem - porównywałem stojące obok siebie ZF46 i Z42 i judder na ZF był widoczny delikatnie ale jednak, Z-ka szła płynnie - (szła Cesarzowa na HD tam jest sporo wymagających fargmentów - kto widział wystrój pałacu wie o co chodzi)
    Ktos miał takie odczucia, czy to może jakiś wadliwy egzemplarz ZF? No i te kolory w ZF(i w XF) - jaskrawe, ostre, w porównaniu z nimi kolory Z-ki miały ciepły odcień (a bawiłem się nastawami w obu TV aż wreszcie mnie przegonili :)
    No i tak zawsze jest - byłem zdecydowany na ZF a teraz już nie wiem <_<


  11. [quote name='skorupa' post='71775' date='06.12.2007, 08:08 ']A mam takie pytanie: co w moim starym komp. jest "najsłabszym ogniwem" jeśli chodzi o hd? To jest np. mało ramu czy ogólnie słaba konfiguracja?[/quote]

    Witaj
    Zdecydowanie karta grafiki - jej wymiana pozwoli ci na odpalenie wszystkiego przy sprawnych kodekach. Ja na słabszym procku w pracy (CeleronD) po dodaniu 7600 GT z tylko 128 ramu chodziłem na wszystkim bez przycięć. Alternatywą jest ATI 2600XT - taka mam w domu- ale ona ma tradycyjnie ciężkie sterowniki - jak się z nimi umęczyłem odwdzięczyła się ładniejszym moim zdaniem obrazem niż 7600 GT NVidii. Generalnie spróbuj zmienić tylko grafikę no i płytę główną bo pasuje kupić już grafę z PCI a nie na AGP.

  12. [quote name='lm81' post='70010' date='27.11.2007, 15:54 ']Poproś w sklepie żeby ci ustawili obok siebie dwa 37 cali - jeden full HD, a drugi HD ready. Jak różnica będzie ci przeszkadzać to bierz full HD, a jak nie no ten drugi i tyle. Ja brałbym full - raz że przyszłościowe, a dwa że jednak da się zauważyć różnicę przy materiale 1080. Z plazmami to jest trochę inaczej, ale przy LCD to sygnał powinien odpowiadać rozdzielczości matrycy (i nikt mi nie wmówi że jest inaczaj, ani że białe jest białe, a czarne jest czarne ;) ).

    Pozdrawiam[/quote]

    Mam taki sam dylemat jak Ty - i postapiłem zgodnie z sugestią wyżej. Ponieważ na siłę chciałem sobie udowodnić że jednak Full jest lepsze :) do porównań wziąłem najsłabszy jaki znalazłem Samsung 37" S62B i niezłego Sharpa37 Xd1E > żródłem był odtwarzacz HDDVD jakieś demko (podobno 1080p) chociaż oczywiście jak to demko, brak szybkich obrazów przy których pewnie samsung wysypałby smużeniem. Efekt? Niejednoznaczny - oglądając z odległości ok 2m widziałem różnicę nie na zasadzie "widać ją wyraźnie" ale raczej na zasadzie że coś jest na rzeczy, i tylko dlatego że miałem porównanie. Jestem przekonany że nie mając porównania byłbym zadowolony z obrazu 720p. I to jest smutne - rozum każe wziąć Hd ready a serce - wiadomo :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...