Skocz do zawartości

last_mann

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez last_mann


  1. Witam wszystkich.

    To mój pierwszy post na tym forum ale postaram się aby był konstruktywny :-).

    Otóż po długich rozmyślaniach, oględzinach w salonach a także po przestudiowaniu opinii w serwisach ceneo, euroagd oraz cokupić postanowiłem dokonać zakupu telewizora 32PFL7605. Ponieważ w moim małym miasteczku takiego modelu nie było a obsługa sklepów nawet nie słyszała o takich technologiach jak DLNA i NetTV postanowiłem dokonac zakupu drogą internetową. Towar doszedł w piątym dniu roboczym od założenia zamówienia - czyli biorąc pod uwagę że był to zakup ratalny - w normie :-). Po podłączeniu TV do starego dekodera Polsatu (niestety HD jeszcze nie mam) obraz skalowany dobrej jakości. Odtwarzanie materiałów HD (pliki MKV 1920x1080) z USB trochę szarpie w dynamicznych scenach - ale to ponoć norma dla tych prędkości odczytu. najbardziej intrygowała mnie jednak technologia DLNA, o której jak dotąd tylko czytałem. Tak naprawdę to właśnie obsługa tej technologii zadecydowała o zakupie tego właśnie modelu. Konfiguracja sieci w telewizorze jest intuicyjna i bardzo prosta. W moim przypadku mam wyłączony serwer DHCP a topologia sieci oparta jest na ręcznym, statycznym przydzielaniu adresów IP - nie było z tym najmniejszego problemu. Serwer(y) multimediów postawiłem na systemie Linux. Po kolei testowałem: Ushare, miniDLNA, Mediatomb, Fuppes, Rygel i na końcu PS3 Media serwer.

    Wszystkie serwery bez problemu streamują pliki graficzne i muzyczne ale z udostępnianiem materiałów wideo - zwłaszcza w HD miałem problemy. Po kilku godzinach walki z poszczególnymi serwerami poddałem się na rzecz wspomnianego już PS3 Media Server, który w locie konwertuje wszystkie pliki do formatów widzialnych i akceptowanych przez telewizor, włącznie ze skalowaniem mniejszych rozdzielczości do pełnego HD. Dodatkową zaletą PS3 Media Serwer jest wklejanie w locie napisów w formacie SubRip do filmów. Po odtworzeniu sampla filmu AVATAR w pełnym HD z wykorzystaniem technologii DLNA długo byłem (i chyba nadal jestem) pod wrażeniem tego co potrafi wyświetlacz tego telewizora. Bardzo fajna funkcja DLNA - udostępniamy swoje multimedia na kompie, (u mnie da się odtwarzać wszelkie posiadane pliki *.flv, *.mov, *.mp4, *.mkv, *.avi, *.mpg, *.mpeg, *.rmvb) Podłączenie anteny zewnętrznej zaowocowało wyszukaniem czterech polskich kanałów analogowych oraz... pięciu czeskich cyfrowych (MPEG-2) i pięciu czeskich cyfrowych radiowych. Programy nadawane cyfrowo (czeskie) wyglądają extra - lepiej niż jakikolwiek kanał SD z satelity. Opcja NetTV dla naszego kraju bardzo okrojona :angry:. Jest Youtube, Picasa, MeteoConsult (ale wśród krajów dla których podają prognozę pogody nie ma Polski), DailyMotion, MyAlbum.com, funspot i screendreams. Wszystkie serwisy działają poprawnie na łączu 1Mb (orange freedom). Niemiłe zaskoczenie - po zarejestrowaniu się Philips Club i po podaniu adresu e-mail a następnie kliknięciu w odnośnik w otrzymanym liście, rejestracja nie jest widoczna przez TV i co jakiś czas woła o rejestrację. napisałem do philips Polska w tej sprawie i jak dotąd bez odpowiedzi :(. Obsługa telewizora jest bardzo intuicyjna i mamy pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami obrazu i dźwięku. Największym minusem jak dla mnie jest całkowity brak analogowego wyjścia audio. Tak, tak, Philips poszedł tak daleko do przodu, że nie mamy możliwości podłączenia najnowszych telewizorów do starszych wzmacniaczy i amplitunerów. Jest co prawda wyjście audio - ale niestety - S/PDIF RCAl. Na szczęście jest oddzielnie sterowane wyjście na słuchawki i właśnie ono służy mi do podłączenia 32PFL7605 do amplitunera Sony STR DE405.

    To tak na wstępie - moje pierwsze spostrzeżenia, jeżeli coś kogoś interesuje bardziej szczegółowo - chętnie postaram się odpowiedzieć.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...