Skocz do zawartości

Darius77

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Darius77


  1. Xisiek, tak o to chodzi. Vandel1, dobrze wiedzieć, że problem został rozwiązany.

    W międzyczasie E7 już odpalony. Obraz super, ruch na razie wydaje mi się lepszy niż na plazmie. Jedynie posteryzacja i ostrzejsze wydobywanie niedoskonałości w niektórych gorszych materiałach wskazuje, że albo plazma po prostu z natury bardziej wybacza kompresję i kiepską jakość, albo LG ma słabsze algorytmy skalowania i "wygładzania" obrazu z gorszych źródeł.

    Pilot LG bardzo fajny, WebOS szybki i intuicyjny. Soundbar całkiem nieźle daje radę, choć generalnie używam zestawu 2.1 Yamahy ze wzmakiem, który jednak ma większą moc, przestrzeń i bas. Design super, "obraz na szkle" robi wrażenie.

    BTW, Sony A1 sobie odpuściłem po tym jak zobaczyłem jakość wykonania tego telewizora.

    Spójrzcie na zdjęcia dolnej listwy z logo Sony:

    http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-kd-65a1-p38209/test.html

    http://www.hdtvtest.co.uk/news/kd65a1-201706044471.htm

    To samo miał A1 na wystawie w jednym ze sklepów RTV-AGD w W-wie. Masakra. Do tego na stronie Sony USA czytałem, że telewizor mocniej niż inne OLED-y odkształca się podczas pracy. Widać, że pomysł z tzw. kickstandem nie wypalił... Nie szukam taniej sensacji i być może "to normalne", ale dla mnie wygląda to co najmniej dziwnie.

     


  2. 78KS9500 odpuściłem po tym jak zobaczyłem na YT i przeczytałem na AVS, że pojawiają się niebieskie artefakty na ekranie w trybie Gra/PC. Dzisiaj rozpakowuję OLED-a. Upgrade wielkościowy widać będzie mi dany dopiero za kilka lat, kiedy ceny organicznych 77-ek spadną do rozsądnych poziomów. 


  3. Kupiłem już kilka dni temu 65E7. We wtorek jestem umówiony z kumplem na instalację i dźwiganie 65VT50. Szczerze mówiąc mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Cena była dobra - poniżej 18k...

    Upgrade'u wielkościowego nie zrobiłem, ale z drugiej strony dość jednoznaczny upgrade jakościowy, którego nie zapewniłby żaden FALD, nawet ZD9. Szkoda, że nie mam możliwości przesunięcia się o 0,5 m bliżej do ekranu. No cóż, życie to sztuka kompromisu. Niedosytu nie dałby mi chyba tylko OLED 77", ale ceny są chore - jeszcze nie zwariowałem :) 


  4. Dziękuję Wam za wszystkie porady. Promocja minęła, a ja pozostałem bez decyzji. "Agonizing", jak to mówią anglojęzyczni ;) Teraz jest kolejna niezła promocja i w zasadzie na moim prywatnym placu boju pozostały 3 telewizory (XE90 odpadł, bo znam siebie i wiem, że będę miał niedosyt):

    • Sony A1 65",
    • Panasonic EZ1000 65",
    • Sony ZD9 75".

    ZD9 kusi wielkością ekranu (o 33% większa powierzchnia, a siedzę przecież ponad 3 metry od telewizora), jasnością HDR i totalnym spokojem z powidokami, które przez konieczność "cackania się" z TV wkurzają mnie trochę na VT50. OLED-y kuszą genialną czernią, czasem reakcji pikseli, kątami widzenia, soczystymi kolorami...

    Czy w teście EZ1000 zauważyliście mikroprzycięcia? Flatpanelshd o nich wspomina w przypadku EZ950, a IFC mojego VT50 momentami irytuje - potrafi nieźle przyciąć. Nie chciałbym tego znów doświadczyć w EZ1000. W ogóle zastanawiam się czy upłynniacz Sony + smooth gradation powinny przechylić szalę na korzyść A1 w stosunku do EZ1000. W większości testów/recenzji Panasonic wypada jednak lepiej pod względem jasności HDR, odwzorowania kolorów... Teraz jest od Sony tylko o 2 tys. tańszy, więc cena nie ma znaczenia. Soundbar pewnie też nie, bo mam zamiar kupić nowe kolumny z subwooferem.

    Który model wybralibyście?


  5. Cześć,

    Proszę o poradę - chciałbym wymienić plazmę Panasonic 65VT50 na dobry TV 4K HDR. Teorię generalnie znam, ale na forum są liczni praktycy, których rekomendacja jest cenniejsza niż jakiekolwiek testy/recenzje.

    Po kolei:
     
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,2 - 3,3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? do 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na dwumetrowej szerokości szafce RTV
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale pokój nie jest bardzo nasłoneczniony
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic 65VT50
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  4K HDR, dobrą czerń, dobre odwzorowanie ruchu
    9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? od SD do 4K
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? BD 4K, UPC Horizon
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wszystko jedno
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (NBA, piłka nożna), filmy
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 20-30%
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 65-80"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? rozmycie w ruchu, kiepska czerń, powidoki
    19. Preferencje co do marki ? nie Samsung
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? fajnie byłoby się zmieścić w 20-25 tys. zł

    W jednej z sieci RTV/AGD jest teraz przyzwoita promocja, z której być może chciałbym skorzystać. Wybór zawęziłem w zasadzie do 2 modeli: 65" LG E7 (lepsza czerń, kąty, czas reakcji pikseli) i 75" Sony XE90 (dużo większy ekran, lepszy upłynniacz ruchu, brak powidoków). Co wybralibyście na moim miejscu? Myślałem jeszcze o Panasie EZ1000, ale chyba nie jest wart takiej dopłaty, a także o LG B7, ale jego gorsze tryby fabryczne i design skłaniają mnie raczej do zakupu E7.

    Dziękuję i pozdrawiam ?

    • Lubię 1

  6. play007, dzięki za opinię o 9607. Zalet nie wymieniałem w przypadku któregokolwiek z tych TV, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Po prostu napisałem o wątpliwościach, bo wydaje mi się, że to potencjalne problemy typu powidoki w plazmach Panasa mogą zepsuć show i dlatego są istotne. Zalety mniej więcej znam - wiem np., że 9607 miażdży kontrastem i czernią bez bloomingu/halo - w każdym teście można to przeczytać. Wiadomo, że jeżeli ktoś ma dany TV, to będzie go chwalił, ale:

    1) zdarzają się na forach ludzie zaskakująco obiektywnie piszący o swoich nabytkach - zwłaszcza na rynkach zachodnich, gdzie o wiele łatwiej zwrócić nietrafiony zakup;

    2) zdarzają się również osoby, które miały okazję testować kilka modeli, więc łatwiej im pisać o wszelkiego rodzaju porównaniach.

    Co do pojedynku z HX955 z tej strony, to akurat byłem w szoku jak zobaczyłem o ile lepsza jest czerń 9607. Sony z lokalnym/strefowym wygaszaniem akurat są niesamowicie chwalone za smolistą czerń, a tu taka niespodzianka.

    Po przestudiowaniu iluś tam postów na forach i recenzji, w moim rankingu w czołówce był wychodzący z rynku HX920/925 i Sharp 70LE835. Teraz pewnie też chętnie rzucę okiem na 9607.

    Powiedz mi jescze czy Ambilight ma sens kiedy TV stoi na szafce (tył odbiornika jest oddalony o jakieś 20 cm od ściany), czy jednak montaż na ścianie to mus?

    Mylagos, też brałem to pod uwagę. Chodzi o pewną firmę z Olsztyna, z "czarnego forum" :) Nie jest to zły pomysł, chociaż Sony akurat nie przetestuję, bo panowie chyba nie mają tej marki w ofercie.


  7. Sorry, jeżeli takie odnieśliście wrażenie, ale myślę, że mój drugi post wiele wyjaśnia. Nie mówię, że te TV są do d..., tylko poprosiłem ludzi, którzy (a) mają któryś z tych TV, (B) wiedzą więcej, © mają z nimi bezpośrednie doświadczenia i porównanie, o opinię. Tyle. Nawiasy z moimi "wątpliwościami" dopisałem w ostatniej chwili. Chciałem zweryfikować te historie, od których potencjalnego nabywcę może głowa rozboleć jak się naczyta (tak, pkt 4 się zgadza :)).

    BTW, nie jestem żadnym mystery shopperem, a zaistnieć czy zaimponować wiedzą o TV? Come on...


  8. eM! i Mylagos, dzięki za rady. Temat 3D w zasadzie się wyjaśnił. Ja wolę aktywne, a żona w ogóle nie ma zamiaru oglądać 3D, a jeżeli już, to sporadycznie. W kinie marudzi, 3DVision jej w miarę pasuje. Dlatego pewnie aktywne 3D.

    pmcomp i play007, po co tyle jadu i złośliwości? Oczywiste jest dla mnie, że nie ma TV idealnego, ale i że każdy TV z mojej "shortlisty" będzie zapewne deklasował W5500. Nie przesadzajmy, nie napisałem o wadach tych telewizorów żeby wydać wyrok czy przedstawić je jako buble. Napisałem o nich, ponieważ liczyłem, że część osób na forum ma osobiste doświadczenia z tymi TV i powie mi np. "stary, mam VT50 i bug 50Hz to żaden problem" albo "jeżeli oglądasz sporo TV i grasz, odpuść VT50, bo np. ramki wyników w meczach ligi angielskiej wypalą ci się w moment".

    W związku z tym iż posiadam Philipsa 9607 mam pytanie: skąd wiesz i jakie masz zastrzeżenia dotyczące kolorów oraz jego trwałości(premiera światowa była 5 miesięcy temu) i czy to oznacza iż Philips długo nie pociągnie i jakie są wady elektroniki sterującej.Bo wiedzę dotyczącą kątów patrzenia jak i obrazów w ruchu zaczerpnąłeś chyba z testu na tym portalu?Brak też konsekwencji w wadach wielkości (choć to nie wada tylko Twój wybór )60 cali Phila jest za mały a 60 cali samsunga już nie.A akurat Ambilight optycznie zwiększa złudzenie iż tv jest większy niż jest faktycznie.

    Kolory, obraz w ruchu - test AudioVision, którego jestem e-abonentem. Kąty mnie jakoś bardzo nie martwią, oby nie było zauważalnych problemów z kontrastem i kolorami jeżeli przesunę się na kanapie.

    Co do wielkości panelu, wylistowanie "wad" nie miało być z założenia kompletne, ale masz rację - jeżeli ma być spójne, to mniejszy Samsung też powinien mieć przyczepioną etykietkę "za mały?".

    Jeżeli chodzi o elektronikę sterującą, miałem b. złe doświadczenia z PFL7332, który sam regulował głośność, zmieniał kanały, włączał się i wyłączał itp. Zderzenie z serwisem było prawdziwą drogą przez mękę - chory proces i terminy, niekompetencja... Dramat. Dlatego uważam, że moja niechęć do Philipsa jest uzasadniona, po prostu się sparzyłem.

    Darius77 - skoro MF w Sony wg. Ciebie ma artefakty to chyba nie widziałeś innych upłynniaczy, akurat MF w Sony to zaleta nie wada.

    Mój W5500 ma stary MF 100Hz, no i trochę artefaktuje. Widać szczególnie wyraźnie "efekt korony" np. wokół głów i sylwetek zawodników biegnących na tle trybun, cieszących się ze zdobycia bramki w meczach piłkarskich. Nowy MF jest pewnie o klasę lepszy...


  9. Cześć,

    Chciałbym kupić duży, dobry telewizor do salonu. Obecnie mam 52" Sony W5500, który jest OK, ale włączył mi się po 3 latach użytkowania tryb upgrade'u i dość trudno go wyłączyć ;) Na pewno celuję w coś większego, nieco bardziej "kinowego". Poniżej moje oczekiwania i warunki oglądania, zgodnie z szablonem przyjętym z grubsza na obu forach.

    Chodzą mi po głowie modele (w nawiasie czego się w nich obawiam/jakie mam wątpliwości):

    • Panasonic 65ST50, 65VT50 (bug 50 Hz, powidoki, migotanie, głośna praca, biel, banding),
    • Samsung 60E6500, 64E8000 (głośna praca, judder/brak "upłynniacza" ruchu, trwałość, biel, banding),
    • Sony 65HX920, 65HX950 (blooming, nieuzasadniona jakością cena, czerń, ostrość w ruchu/artefakty MF),
    • Sharp 70LE835 (czerń, ogólna jakość obrazu statycznego i w ruchu, 3D crosstalk, podświetlenie),
    • Philips 60PFL9607 (kolory, kąty, obraz w ruchu, trwałość, zwłaszcza elektroniki sterującej, za mały?).

    A może zaczekać na modele 2013? Nie mówię o OLED i UHD, bo to chciałbym razem i w min. 65" za rozsądne pieniądze, więc musiałbym jeszcze długo czekać ;)

    Dzięki za pomoc.

    1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor?

    24 m2.

    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?

    3,3 m.

    3.Ile osób zasiada przed telewizorem?

    1/2.

    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?

    Do „poważnego oglądania” – na wprost.

    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?

    Obojętne.

    6.Jak słońce świeci w pokoju?

    Z boku w stosunku do TV, pomieszczenie nie jest mocno nasłonecznione.

    7.Jaki masz obecnie telewizor?

    Sony KDL-52W5500.

    8.Co chcemy, aby telewizor posiadał?

    Bardzo wysoką jakość obrazu (czerń, kontrast, kolory, ostrość szczegółów w ruchu, płynność).

    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?

    HD/SD z UPC, HD z PS3.

    10.Jakie urządzenia?

    UPC mediabox, PS3 (w tym jako BD), DVD.

    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?

    2-10h, typowo 4-5h.

    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

    Półmatową (jak w W5500), ale niekoniecznie.

    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

    Sport i filmy w HD, żona ogląda także programy w SD, głównie kanały BBC.

    14.Czy zamierzasz surfować po internecie?

    Raczej nie.

    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

    Tak, ale na PS3 gram obecnie rzadko i nieregularnie, choć mogą zdarzać się dłuższe sesje.

    16.Preferencje co do marki?

    Sony, Panasonic, Sharp.

    Ew. Samsung i Philips, ale obie firmy negatywnie u mnie zapunktowały jakością produktów/serwisem.

    17.Preferencje co do wielkości?

    Zauważalnie większy niż obecny 52”, czyli pewnie 60-70”.

    18.Co Cię denerwuje w telewizorach?

    Słaba czerń/kontrast, rozmycie szczegółów i „artefakty” w ruchu (ghosting itp.), nienaturalne kolory, clouding, głośne brzęczenie, wąskie kąty widzenia, tandetne wykonanie, powidoki.

    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

    Wieczorami, ale w weekend sport także w dzień.

    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

    Nie mam ściśle określonego budżetu, ale premię cenową za produkt z najwyższej półki płacę tylko wtedy jeżeli widzę jego realną przewagę nad niższymi modelami. Stąd 3 lata temu wybrałem model Sony W, a nie Z lub X.

    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?

    Bonusem byłoby dobrej jakości 3D dowolnego typu, z wygodnymi okularami (np. w stylu NVIDIA 3D Vision, które w odróżnieniu od znanego z kin bubla nie uwierają po chwili noszenia). Żona nosi okulary optyczne.


  10. Sober, DRC właśnie nie przeceniam, bo nie testowałem działania, ale recenzenci faktycznie niekiedy twierdzili, że więcej szkodzi niż pomaga.

    Kolejnego X-a oglądałem side-by-side z Z4 i Z5 w salonie Sony. Starałem się wyrównać ustawienia. Wrażenia:

    - Z4 ma najjaśniejszą matrycę, Z5 i X4 są nieco ciemniejsze,

    - Z4 miał b. delikatny czerwony odcień obrazu, co mnie trochę zniechęciło do tego modelu,

    - X4 miał bdb czerń, w ciemnych scenach było widać przewagę nad Z-kami, ale czerń ta jest generalnie bardziej matowa, neutralna, przez co momentami wydaje się "płytsza",

    - X4 miał najładniejsze, najbardziej naturalne kolory,

    - X4 miał jednak dziwnie szarawo-niebieskawą biel; na Z4 biel była śnieżna i jasna, na Z5 nieco przygaszona, ale OK, a na X4 szarawa i kiepska.

    W domu zwiększyłem sobie odległość do TV do 3,5m, więc chyba będę celował w model 52". 55X4500 jest kuszącą opcją, ale jest tak niesamowicie szeroki (prawie 1,5m), że ciężko będzie na mojej 2m półce RTV zmieścić jeszcze mikrowieżę. Dlatego pewnie łyknę Z4500 - mam nadzieję, że nie każdy egzemplarz ma ten czerwonawy zafarb :/

    MarcoGrando

    Nie mam jakiegoś specjalnego źródła, po prostu "leaked roadmap", która pojawiła się pierwotnie bodajże na Endgadget. Nie mam pojęcia czy akurat Z6500 faktycznie wejdzie do sprzedaży na wiosnę, przepraszam za skrót myślowy.


  11. Ważne jest to, że nigdzie nie jest powiedziane przez producenta, że standard w przypadku 200hz = 100hz...

    No właśnie - tak naprawdę nie wiadomo (przynajmniej ja nie znalazłem żadnego źródła) co oznaczają ustawienia typu "standard", "full", itp. W przypadku 200 Hz na pewno tryb standard nie może być 100 Hz, ponieważ w testach rozdzielczości ruchomych linii Z4500 uzyskał jako pierwszy LCD maxa (1080), co nie udało się modelom 100 Hz, nawet ustawionym na tryb full.

    Ale ciekawostka jest taka, że 200hz w przypadku z4500 można włączyć podczas grania i nie podbije input laga do jakichś kosmicznych wartości utrudniających grę.

    I o to chodzi, to właśnie m.in. czyni Z4500 rewelacyjnym TV dla graczy ;)


  12. Dzięki Darius za dobre podsumowanie obu produktów - pod kątem obrazu nie gadżetów !

    Bardzo sugestywnie działa na demo Sony 200 Hz wahadełko z napisami - faktycznie można przeczytać poruszające się szybko napisy.

    Na 100 Hz faktycznie jest aż tak rozmyte?

    Jak to się ma do płynności odtwarzania dobrego mkv.

    Wreszcie czy 200 Hz należy zawsze używać - dla wszystkich trybów ?

    Gadżety typu DLNA czy AppliCast to dla mnie "n-ty priotytet" przy wyborze TV. Mamy na ogół w domach komputery z dostępem do netu, laptopy, kamery, konsole, komórki i inne pierdoły więc funkcjonalności sieciowe uznaję jedynie za miły dodatek i zupełnie nie tym kieruję się przy wyborze telewizora :lol:

    Różnica 50-100 Hz jest dramatyczna. Różnica 100-200 subtelna. W realnych zastosowaniach nie powinna być bardzo widoczna, ale jeżeli ktoś ogląda dużo sportu i gra, to 200 Hz ma sens, ponieważ drobne szczegóły zachowują zauważalnie wyższą ostrość w ruchu. Trybu full ze względu na "efekt opery mydlanej" i artefakty nie warto IMO używać w żadnych innych zastosowaniach oprócz właśnie gier i ew. sportu, i to też niekoniecznie. Sęk jednak w tym, że tryb "standard" na 200 Hz TV działa lepiej niż jakikolwiek na 100 Hz, więc nie jest prawdą, że "można odpuścić zupełnie 200 Hz, bo na takim TV ustawimy i tak tryb standard, czyli 100 Hz". Otóż uważam, że "standard" na TV 200 Hz to nie to samo co "full" na 100 Hz.


  13. Z ma lepszy dźwięk, niższego input laga, podświetlenie WCG-CCFL, 10-bitowy panel (trudno odróżnić), 200 Hz (w grach i transmisjach sportowych zauważalna różnica do 100 Hz), IMHO ciekawszy design (kto co lubi), lepszy dźwięk i minimalnie lepsze kąty widzenia dzięki innej, bardziej matowej powłoce matrycy (sprawdziłem, to prawda), natomiast W ma wg wielu recenzji nieco lepsze wartości czerni/kontrastu oraz podobno (ja nie zauważyłem póki co) lepiej radzi sobie z sygnałem SD dzięki Bravia Engine 3. No i jest tańszy. Trzeba rozważyć za i przeciw, ustalić priorytety i podjąć decyzję. Ja wybrałbym Z4500, ale sporo osób twierdzi, że różnicę BE2->BE3 dużo bardziej widać niż 100->200Hz.


  14. Teraz co rozpatruję to 55X4500 lub 52Z5500, jednak mam totalny mętlik w głowie czy warto dopłacić do X? Czy ja to zauważę i docenię przy oglądaniu. Nie jestem żadnym fanatykiem TV i nie analizuję za każdym razem kontrastu, czerni i bieli itp. Po prostu oglądam i cieszę się filmem.

    Nie sądzę, chyba, że:

    1) te X-y, które widziałem, były jakoś idiotycznie ustawione (mało prawdopodobne) i w normalnych warunkach ten TV miażdży nie-LED-owe modele (wątpię),

    2) X faktycznie rozwija skrzydła przy b. niskim poziomie intensywności światła (jeżeli będziesz oglądała dużo filmów przy zgaszonym świetle, możesz to docenić).

    Generalnie, nie jest chyba wart tej dodatkowej kasy. Ja byłem zdeterminowany żeby po prostu kupić najlepszy TV bez względu na cenę, ale kiedy zobaczyłem X4500 w sklepie, mój entuzjazm co do tej serii TV mocno osłabł.

    Jak sądzicie czy te TV mogą jeszcze stanieć w NR albo jak wejdą nowe modele?

    Jak wejdą nowe modele, to pewnie tak. Na pewno stanieje Z5500, natomiast X4500 - kto wie. Ten TV, choć nadal drogi, staniał i tak co najmniej 2x, więc nie sądzę, żeby pod koniec cyklu życia produktu była tu jeszcze jakaś duża rezerwa cenowa. Może w ogóle za moment nie będzie dostępny. Tak przynajmniej twierdzili pracownicy sklepu Sony, ale wiadomo, że chłopaki chcą sprzedać "stary" model :) Jak nie masz presji na ten TV, może zaczekaj do "next gen", chociaż w ten sposób można czekać w nieskończoność i nic nie kupić.


  15. Akurat mam podobne dylematy (wybieram pomiędzy 55X4500, 52Z5500, 52Z4500 i P50V10) i trochę testowałem trzy pierwsze TV w salonach Sony, więc podzielę się wrażeniami.

    Po pierwsze - dałbym sobie spokój z telewizorem 46". Zwłaszcza jeżeli nie kierujesz się sygnałem SD (IMO słusznie), 46" z 3,5m to zdecydowanie za mało. Ja będę miał odległość ok. 2,5-2,8m od telewizora i patrzę na modele 50-55". Mając ograniczony budżet, wybrałbym większy TV z podświetleniem WCG CCFL zamiast mniejszego z RGB LED.

    Po drugie - po obejrzeniu jak na razie 3 egzemplarzy X4500 w sklepach (w tym tygodniu chcę jeszcze obejrzeć kolejny), nie wiem co myśleć o tym TV. Kolory ma bardzo naturalne - nawet w trybie "żywym" są mniej krzykliwe i wyróżniają się na tle innych modeli Sony. Jednak, przynajmniej w warunkach oświetleniowych obu sklepów, czerń i kontrast mnie totalnie zawiodły. Ekran wygląda jak przykryty dodatkową taflą zaparowanego szkła - czerń szarawa, biel również, kontrast mierny. Podobno coś daje przełączenie trybu dynamicznego podświetlenia LED z "pełnego" na "ograniczony". Mam zamiar to sprawdzić. Kąty widzenia też takie sobie (nie lepsze niż innych modeli LCD Sony) i do tego MotionFlow 100Hz Pro, który w trybie "standard" w demach Sony jest zauważalnie gorszy od MF 200Hz, a w trybie "wyraźnym" niemal mu dorównuje pod względem ostrości, ale za to wprowadza artefakty i bardzo ściemnia matrycę. Generalnie, nie jestem przekonany do tego TV po obejrzeniu go na żywo, choć był to mój faworyt.

    Po trzecie - jeżeli możesz poczekać, to może nie kupuj teraz. Na wiosnę 2010 mają być nowe modele - Z6500 i następca X4500. Co prawda raczej tylko z White LED, ale kto wie jak dobrze będzie odbierał. Chociaż pewnie cena będzie na początku zaporowa.

    Po czwarte - nie wiem jakie masz dokładnie potrzeby, ale pamiętaj, że Z5500 ma:

    - dość słaby dźwięk,

    - wysokiego input laga,

    - nieco słabsze kąty widzenia od modelu Z4500 (może powoduje to trochę bardziej "glossy" matryca, ale sprawdziłem to w sklepie - Z4 IMO troszeczkę lepiej trzyma kolory pod kątem).

    Poza tym, design wg mnie psuje brzydka matowa listwa na dole, a cena jest sporo wyższa od Z4500. Dlatego ja skłaniam się ku starszej Z-ce, mimo nieco słabszego kontrastu, czerni i teoretycznie odwzorowania kolorów (BE2 vs. BE3).

    Co do SD, teoretycznie X4500 ma DRC, więc powinien skalować SD nawet lepiej niż modele z BE3, jednak większość recenzentów i tak preferowała BE3. Nie testowałem tego, więc nie wiem jak jest w praktyce.


  16. Krótko napiszę o swoich wrażeniach co do X4500. Otóż kupuję TV do nowego mieszkania i wybieram pomiędzy Z4500, Z5500, X4500 i plazmą V10 Panasonica. Odległość ok. 2,8m, celuję w ekran 50-55", choć do SD pewnie bardziej sensowny byłby 46". Uważam jednak, że nie ma co kierować się przeszłością :D

    Moim faworytem na papierze był X - RGB LED, super recenzje, 100 Hz Pro, BE2 Pro (ponoć jedno i drugie bardziej zaawansowane niż 200 Hz i BE3).

    Dotychczas widziałem 3 odbiorniki X4500 - 2x 46" i 1x 55" i muszę przyznać, że jestem zawiedziony. Kolory faktycznie wyróżniały się na tle innych LCD Sony (bardziej naturalne, mniej krzykliwe, ale soczyste), natomiast:

    1) MF 100 Hz Pro z całą pewnością na demówkach Sony jest zauważalnie słabszy niż MF 200 Hz - zachowuje się podobnie do zwykłego MF100, z wyjątkiem trybu "wyraźnego". Ten tryb akurat faktycznie sprawia, że obraz w ruchu jest ostrzejszy (wrażenie jest bliskie MF200), ale wygląda na totalnie niepraktyczny, gdyż nie dość, że mocno ściemnia ekran, to jeszcze wprowadza artefakty, które były bardzo widoczne w demo Sony (ogrodzenie);

    2) nie wiem jak to możliwe, ale czerń na tym LCD wydała mi się bez wyrazu, zresztą biel również - demo z meduzami wyglądało wręcz fatalnie w porównaniu do np. serii W czy Z: meduzy były jasnoszare, a woda wokół nich ciemnoszara. Kontrast wręcz beznadziejny, mimo jakichś prób regulacji, wszystkie 3 odbiorniki, które widziałem, zachowywały się tak samo.

    Komentarze? Opinie?

    Muszę jeszcze obejrzeć V10 (są doniesienia o zielonkawym odcieniu obrazu), ale aktualnie skłaniam się ku Z4500. Może i ma minimalnie słabszy engine od Z5500 (co przekłada się na czerń, kontrast), ale nie ma input laga, ma IMHO ładniejszy design, jest sporo tańszy (choć to tylko bonusik, biorąc pod uwagę, że rozważa[łe]m zakup 55X4500 :)) i ma lepszy dźwięk, a także chyba nieco lepsze kąty.

    Co Wy na to? :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...