Skocz do zawartości

DarekS

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez DarekS


  1. [quote]Soft dostępny. Moduł po aktualizacji działa z starą kartą Nagra2.
    Czekamy teraz na nowe karty Nagra3.[/quote]

    Na Technisat Digicorder HD S2 moduł aktualizuje się poprawnie po wejściu np. na kanał Polsat Sport HD. Aktualizacja przebiega dwu etapowo, potem tylko OK i już. Oczywiście jako "modułowiec" nadal nie mam karty N3 i dlatego na kanale Polsat Sport HD pojawia się komunikat "brak karty".

  2. Panasonic has announced the spring debut of its much-touted DMP-BD50 player, which boasts BD-Live among other expanded capabilities.

    As reported in January and further detailed via [url="http://www.marketwire.com/mw/release.do?id=852601"]press release[/url] today, The BD50 adds BD-Live functionality, which lets viewers access online content such as images and subtitles to further enhance the viewing experience.

    The BD50 also offers next generation sound capabilities using integrated decoders for lossless Dolby True HD and DTS-HD Master Audio.

    "Panasonic was the first to bring a Blu-ray player with Bonus View (Final Standard Profile 1.1) to market and now with the DMP-BD50 we are again leading the industry with the inclusion of BD-Live," said Paul Sabo, Panasonic, National Marketing Manager Entertainment Group.

    The Panasonic DMP-BD50 will be available this spring and has a suggested retail price of $699.95.



    Żródło: [url="http://www.highdefdigest.com/news/show/Hardware/Panasonic/Panasonic_Details_DMP-BD50_Pricing_and_Features/1713"]HighDefDigest[/url]

  3. Też napisałem maila do CP co będzie z moim modułem i kartą oraz czy będę mógł odbierać HD. Dostałem odpowiedź po dłuższym czasie, iż nową kartę dostanę na pewno aby móc odbierać CP w nowym systemie. Natomiast co do modułu obsługującego HD Polsat nie może udzielić informacji bo nie ustalono jeszcze szczegółów.

  4. Mi też się udało zanabyć w Empiku. Niezła pamiątka po wymarłym formacie. Zapewne "Katyń" wyjdzie w dalszej przyszłości na Blu-rayu. Mógłby się wreszcie w naszym kraju ktoś postarać i zacząć skanować w HD dobre polskie produkcje z dawnych lat i wydawać to na BD. :) No akurat w przypadku "Katynia" materiał był od razu w HD i to w 4K...


  5. Skopiowanie płytki BD lub BD+ łącznie z przeedytowaniem napisów i ścieżek audio nie stanowi obecnie problemu. Jeśli wytniemy menu i dodatki w javie i pozostawimy tylko właściwą ścieżkę video, właściwą audio i napisy to wypalenie takiego materiału na BD-R lub mini BD (czyli DVD-9) jest wykonalne. Możemy dorobić do tego proste menu. Cały czas wykonanie kopii 1:1 płyty BD w warunkach domowych jest raczej niemożliwe.

  6. Potwierdzam, iż Toshiba HD-EP30 i HD-EP35 mają procesor SHARC do obróbki audio.
    Jednak wszystkim bardzo polecam model HD-EP10, który bezproblemowo czyta wydane w Polsce płyty i jest lepszy od EP1 gdyż wyprowadza obraz 1080p dla płyt DVD i HD-DVD. Model EP1 wyprowadza jedynie 1080i.

  7. No cóż, ja robię jeszcze inaczej. Ripuję wszystkie płyty blu i hd-dvd jakie mam. Potem ripuję polskie ścieżki lub napisy z płyt DVD do postaci AC3 (dźwiek) lub SUB/IDX (napisy). Następnie kompresuję video na maxymalnych ustawieniach do postaci MKV. Na Core 2 Quad zajmuje to od 10 do 20 godzin. Na Pentium4 zajmuje to 3 dni (sic!) sprawdzałem z ciekawości ;-) Obraz z z reguły zajmuje przed kompresją od 8 do 20 GB. Po kompresji od 3 do 6 GB. Następnie doklejam dwie ścieżki dźwiękowe: orginalną z płyty high definition i polską z płyty DVD. Tu nie uzywam dodatkowej kompresji. Doklejam też napisy. Całość synchronizuję co zazwyczaj wychodzi bardzo dobrze, ale trzeba pobawić się trochę w Nero WaveEditor i całą masą innych narzędzi. Efekt końcowy jest naprawdę bardzo dobry. Czasem jednak można napotkać na nieoczekiwane trudności w postaci BD+ lub trudności z dopasowaniem napisów.
    Tylko że taka zabawa odbiera całą przyjemność korzystania z blu-raya :-(

  8. W komputerze należy mieć zainstalowany dekoder:
    "Sonic CinePlayer HD DVD Decoder v4.3.0", który jest w stanie zdekodować dźwięk DTS HD.

    Następnie konwersję z DTS HD na inny format należy wykonać programem "EAC3TO v2.20".

  9. Jako materiał źródłowy może służyć: .TS , .M2TS , .EVO i wszystko inne służące jako kontener dla materiałów HD. Kodeki to: MPEG-2, MPEG-4 AVC i VC1. Najlepiej przygotowywać płytę w NeroVision 5 (z pakietu Nero 8 full z kodekami HD). Tam wybieramy format płyty "mini HD DVD". Przygotowanie 15 minutowego filmu to kilkanaście minut pracy na procku Core 2 Quad. Materiał źródłowy nie powinien mieć zbyt wysokiego bitrate. Nagrywałem ripy z blu-raya MPEG-2 ze średnim bitrate 30Mbps i obraz był płynny tak na 90%. Co 5-6 sekund była delikatna drgaweczka ale nie przeszkadzało to w oglądaniu. Myślę, że taki bitrate to maks dla płyt DVD.

  10. [quote name='hazi' post='86830' date='19.02.2008, 20:03 '][ ... ____ ...] DarekS, czy otrzymałeś jakąś odpowiedź w sprawie wysłanych płyt.[/quote]

    Na chwilę obecną otrzymałem potwierdzenie przekazania moich płyt HD DVD z Toshiba UK do Toshiba Japan. Brytyjczycy potwierdzili jedynie, że płyty
    nie są odtwarzane w odtwarzaczu HD-EP30 są natomiast odtwarzane w HD-E1. W Japonii płyty zostaną poddane głębszej analizie. Domyślam się jednak,
    że podczas authoringu w Polsce popełniono jakieś błędy. Zobaczymy jaki będzie rezultat tych badań.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...