Powrót

Testowaliśmy telewizory Hisense i jesteśmy pod wrażeniem! Przegląd najważniejszych modeli OLED, Mini LED, ULED i QLED

Hisense to gracz, który z impetem wkroczył w 2020 roku na rynek europejski nie omijając oczywiście Polski. Podbił go wyjątkowo zaawansowanymi technologicznie telewizorami, szczególnie pod względem reprodukcji obrazu, nieoczekiwanie zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę. Ba, modele z 2020 roku posiadały parametry, których oczekiwalibyśmy w telewizorach dwa, a nawet trzy razy droższych. Na konferencji prasowej organizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie, pokazano kolejne telewizory w nowych technologiach jak OLED czy Mini LED. Do tego wzbogacona oferta LASER TV. To wszystko powoduje, że Hisense posiada obecnie bardzo mocną i wszechstronną linię telewizorów, która co ciekawe dostępna jest tylko u kluczowego w tej chwili dostawcy sprzętu RTV w Polsce, czyli w Media Expert. Jakie są to modele i co o nich wiemy na ten moment?

Skąd wiemy, że produkty Hisense cechuje szczególnie korzystny stosunek jakości do ceny? Testy redakcyjne z fachowymi pomiarami obrazu takich szlagierów sprzedażowych jak U8QF czy U7QF mogliście przeczytać na naszym portalu kilka miesięcy temu. Oprócz tego pierwszy na rynku LASER TV, który również był czymś nowym oraz spowodował większą świadomość tego typu produktów wśród osób, które wcześniej nie miały w ogóle styczności z technologią projekcji obrazu krótkiego rzutu. Pod koniec 2020 roku Hisense zapowiedział, że to dopiero początek, a 2021 i 2022 rok dopiero pokażą, na co stać firmę z Chin. Nie były to słowa rzucane na wiatr.

Zanim przejdziemy do oceny obecnej oferty i naszych przemyśleń oraz analiz pierwszych pomiarów jakości obrazu i testów telewizorów, przypomnijmy sobie skąd pochodzi firma Hisense.

Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?

O marce Hisnese i jej produktach napisaliśmy w ostatnich latach setki newsów. Dotyczyły one jednak zawsze sprzętów, które nie były dostępne w Polsce. Co ciekawe, bardzo licznie je czytaliście. Trudno powiedzieć jaki jest tego powód, skoro dopiero teraz można kupić np. telewizory czy lodówki tej marki, która pochodzi z Chin. Chyba już się utarło, że Polacy lubią sprzęty pochodzące z tamtej części świata.

Początki marki Hisense sięgają 1969 roku, kiedy to w Qingdao rozpoczęto produkcję odbiorników radiowych. W 1996 firma rozszerzyła swoje portfolio o klimatyzatory, a rok później rozpoczęła produkcję telewizorów. W 2002 do oferty włączono chłodziarko-zamrażarki. W 2008 roku Hisense stał się międzynarodowym producentem po przejęciu firmy Kelon. Było to pierwsze duże przejęcie w branży AGD. W 2019 roku Hisense obchodziła 50. rocznicę istnienia firmy.

W listopadzie 2020 miesięczny dochód Hisense International Co., Ltd pobił rekord 700 milionów dolarów, ustanawiając historyczny kamień milowy w historii tego przedsiębiorstwa.

Od ponad 50 lat, Hisense angażuje się w rozwój innowacji w dziedzinie elektroniki użytkowej. Obecnie jest najchętniej wybieraną marką telewizorów w Chinach, Australii i RPA oraz drugim producentem chłodziarko-zamrażarek w Chinach. Zatrudnia ponad 80 000 osób w 54 firmach i ma 12 ośrodków B+R na całym świecie. Wszystko po to, aby oferować produkty wysokiej jakości, nowoczesne i przystępne cenowo, które poprawiają jakość życia klientów.

Hisense na IFA 2019 w Berlinie

Telewizory Hisense LCD, ULED i OLED 2021 – który model do konsoli, filmów, sportu?

Telewizory Hisense – najważniejsze cechy:

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED U8GQ 55″ 3 699 zł
Telewizor Hisense ULED U8GQ 65″
3 999 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 55″ 5 499 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 65″ 6 999 zł
Telewizor Hisense ULED Mini LED U9GQ 75″ 12 799 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 43″ 1 999 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 50″ 2 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 55″ 2 499 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 65″ 3 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 75″ 5 799 zł
Laser TV HISENSE HE88L5V 88″ 18 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 100″ 16 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 120″ 19 999 zł

Na kolejnych stronach prezentujemy wszystkie modele telewizorów producenta wraz z ich cechami oraz naszymi pomiarami i wnioskami wyciągniętymi w toku testów!


Telewizor Hisense LCD ULED U8GQ – najlepszy stosunek cena / jakość

Przegląd zaczniemy przewrotnie od modelu najbardziej naszym zdaniem opłacalnego w zakupie spośród całej gamy wyświetlaczy przygotowanych przez firmą w obecnym okresie. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym w cenie 3699 zł lub 3999 zł w zależności od rozmiaru dostajemy tak wiele za tak nie wiele.

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED U8GQ 55″ 3 699 zł
Telewizor Hisense ULED U8GQ 65″
3 999 zł

U8GQ ULED 4K (dostępny w wersji 55″ i 65”) to jeden z najbardziej uznanych telewizorów w swojej klasie na rynku – w 2021 roku otrzymał wyróżnienie EISA w kategorii „Najlepszy telewizor rodzinny”. W swojej argumentacji jury EISA stwierdziło, że zwycięski telewizor Hisense posiada – znakomity, łatwy w użyciu system VIDAA U5 smart OS co oznacza, że szeroki wybór aplikacji wideo na żądanie i rekomendacje treści są na wyciągnięcie ręki. Ponadto, został doceniony za doskonały stosunek jakości do ceny:

“Model 65U8GQ jest dowodem, że Hisense wiec, co czyni telewizor wszechstronnym. Ten 65-calowy model ULED z systemem lokalnego wygaszania ulokowanym w panelu Quantum Dot posiada znakomity, łatwy w użyciu inteligentny system operacyjny VIDAA U5. Szeroki wybór aplikacji VoD jest na wyciągnięcie ręki – można też skorzystać z obsługi głosem dzięki wbudowanego w telewizorze wsparcie dla asystentów Alexa i Google. Gracze konsolowi mogą być zadowoleni z obsługi przez model 65U8GQ technologii VRR i ALLM na wszystkich wejściach HDMI, podczas gdy fani filmów mogą rozkoszować się wysokiej jakości materiałami 4K HDR zarówno w Dolby Vision, jak i HDR10+. To niezwykle efektowny telewizor w kuszącej cenie.”

Opatentowany przez Hisense system operacyjny VIDAA to intuicyjna i spersonalizowana platforma, która umożliwia łatwy dostęp do wszystkich wbudowanych aplikacji, a także pełną kontrolę nad wbudowanymi funkcjami, takimi jak 120Hz MEMC Technology, Ultra Motion, Sports Mode, HDR 10+, Dolby Vision IQ i IMAX Enhanced. Dużą zaletą systemu jest bardzo szybkie działanie. Wadą: na ten moment nie wszystkie popularne polskie aplikacje są dostępne. Jednak te najpopularniejsze są oczywiście na pokładzie. Mowa chociażby o YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten TV, Polsat box go (dawna IPLA) czy CDA.PL.

Model U8GQ w redakcji HDTVPolska

Technologia Quantum Dot Colour dostarcza ponad mld odcieni kolorów (zmierzone pokrycie palety DCI-P3 w HDTVPolska to ponad 96%), które zapewniają widzom wyrazistość i najwyższy poziom jakości obrazu. Ponadto, Full Array Local Dimming Pro z ponad 120 niezależnie sterowanymi strefami przyciemniania, umożliwia uzyskanie doskonałego poziomu kontrastu. Za dźwięk odpowiada technologia Dolby Atmos Sound, poszerzająca możliwości przestrzennego dźwięku wypełniając nim całe pomieszczenie. Fani technologii 4K Ultra HD będą zadowoleni z wysokich poziomów jasności HDR. Te zmierzone w HDTVPolska wynoszą średnio w filmach ponad 600 nitów a telewizor nada się też bardzo dobrze do nasłonecznionych pomieszczeń – poziom SDR w pomiarach HDTVPolska wyniósł 430 nitów.

120 stref podświetlenia

Ochronę oczu podczas słonecznych dni lub w trakcie oglądania z włączonym w pomieszczeniu oświetleniem, zapewni technologia Low Blue Light eliminująca nadmiar niebieskiego, szkodliwego światła emitowanego przez ekran. Za to rozwiązanie Hisense U8GQ ULED 4K otrzymał certyfikację TÜV Rheinland.

Testy syntetyczne

Badana cecha: wynik:
Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 65″
Typ matrycy IPS (z podświetleniem QLED)
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 995:1
Kontrast w filmach (więcej – lepiej)
  • średni: 15 200
  • max: 49 400
  • min: 3 600
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 430 cd/m2 (pełny ekran), HDR: 780 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
Odbicia od ekranu średnie, ekran satynowy
Średnia jakość efektu HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000cd/m2) 616 cd/m2
Input Lag (ważne dla graczy, mniej – lepiej)
  • 38 ms – tryb gra – 1080p60 (konsole)
  • 38 ms – tryb gra – 1080p60 + HDR (konsola PS4)
  • 37 ms – tryb gra – 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
  • 37 ms – tryb gra – 4K + Dolby Vision (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
Pełna rozdzielczość koloru PC – 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak
Obsługa 10 bitowego koloru Tak (w UHD)

Kontrast i czerń

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

SCENA
(kontrast między białym kołem, a środkiem białego okręgu)
Opis sceny Wynik pomiaru
DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI 49 429:1
CZERŃ OTOCZONA Z KAŻDEJ STRONY DETALAMI, WYMAGAJĄCA SCENA, PORADZĄ Z NIĄ SOBIE JEDYNIE NAJLEPSZE SYSTEMY WYGASZANIA 4 320:1
PAS W FILMIE SĄSIADUJĄCY Z OBRAZEM O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE WYRAŹNIE ODCINA SIĘ OD RAMKI TELEWIZORA 3 625:1
DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI 3 538:1

U8GQ oferuje bardzo przyzwoitą czerń pomimo zastosowania matrycy IPS, o niewysokim natywnym kontraście. Wszystko dzięki funkcji lokalnego wygaszania i aż 120 niezależnym strefom. To bardzo dobra specyfikacja biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę telewizora. W efekcie Hisense jest w stanie dostarczyć efekt zbliżony do matryc VA, który zadowoli osoby oglądające filmy w warunkach kinowych.

Hisense to 180 niezależnych stref podświetlenia

Jakość efektu HDR

W celu pomiarów jasności HDR, użyjemy własnej sekwencji testowej, która jest znacznie bardziej wnikliwa niż np. testy UHD Alliance a co najważniejsze życiowa a nie czysto akademicka. Więcej w temacie: Jakość efektu HDR, jak ją ocenić? Wprowadzamy własny system testowy!

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

Scena Opis sceny Jasność HDR
NAJJAŚNIEJSZA ZE SCEN, WYMAGAJĄCA DLA TELEWIZORA, BLASKI SŁOŃCA OSIĄGAJĄ JASNOŚĆ 2000cd/m2 690 cd/m2
SCENA O NISKIEJ JASNOŚCI, GDZIE WYŚWIETLACZ MOŻE POKAZAĆ SWOJĄ MAKSYMALNĄ JASKRAWOŚĆ 550 cd/m2
NAJCIEMNIEJSZA ZE SCEN, TELEWIZOR MUSI POKAZAĆ ZARÓWNO JASKRAWĄ BIEL JAK I DOBRĄ CZERŃ 605 cd/m2
ZBILANSOWANA SCENA O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, CZĘSTO WYSTĘPUJĄCA W FILMACH 620 cd/m2
PLANSZA “L20” NA TAKIEJ WYKONYWANE SĄ TESTY PRZEZ KONSORCJUM UHD ALLIANCE 780 cd/m2

Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):

  • 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
  • 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
  • 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
  • 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
  • 1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
  • > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.

Efekt HDR w materiałach 4K Ultra HD jest na bardzo dobrym poziomie. Przy średniej nieco ponad 600 nitów czuć, że efekty wychodzą z telewizora. Na plus trzeba zapisać też, że algorytm niczego nadmiernie nie przyciemnia, ani nie rozjaśnia w sposób szczególny. Filmy w HDR jest więc zbliżony jasnością do swojej źródłowej wersji, bez dodatkowych dopalaczy.

W tej cenie niespotykane efekty świetlne w HDR 4K Ultra HD

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED U8GQ 55″ 3 699 zł
Telewizor Hisense ULED U8GQ 65″
3 999 zł

Hisense 4K OLED A9G – pierwszy organiczny telewizor w ofercie producenta

Dla maniaków kina domowego oraz filmów, Hisense pierwszy raz przygotował na polski rynek telewizor 120Hz w technologii OLED o oznaczeniu A9G (dostępny w wersjach 55” i 65”). Zalety wyświetlaczy organicznych wynikają przede wszystkim z faktu jak generowany jest obraz z certyfikatem Ultra HD Premium.

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense OLED A9G 55″ 5 499 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 65″ 6 999 zł

Każdy subpiksel jest niezależnie sterowaną diodą, czyli bezpośrednim źródłem światła. Oznacza to zdolność do uzyskania prawdziwej czerni, czyli czegoś, co w każdym z widzów budzi podziw podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Kontrast jest bowiem najważniejszym kryterium jakości. Gdy czerń jest dobra, to mówimy ogólnie, że obraz jest dobry. Telewizor OLED będzie więc znakomitym wyborem dla prawdziwego kinomana kochającego oglądać filmy i seriale w najwyższej jakości.

OLED to także niezwykle smukła budowa ekranu

Drugą zaletą są znacznie lepsze kąty widzenia, przy których nie spada nasycenie, ani nie zaburza się tonalność obrazu tak jak w sporej części telewizorów LCD. Telewizor OLED Hisense odznacza się także pełnym pokryciem szerokiej palety barw, którą możemy wykorzystać w materiałach 4K Ultra HD np. na Netflix. Model A9G w redakcyjnych pomiarach HDTVPolska wykazał się zmierzoną maksymalną jasnością HDR na poziomie 615 nitów oraz jasnością SDR 390 nitów. Sprawdzi się on więc nieźle w nasłonecznionych pomieszczeniach. W filmach natomiast pokaże nową generację obrazu 4K Ultra HD.

Hisense A9G OLED 4K to też doskonały, przestrzenny dźwięk. Zapewnia to system 2.1.2 z dwoma tylnymi głośnikami skierowanymi ku górze i dwoma wbudowanymi w subwoofer (Front-Firing Speakers). Dzięki technologii Dolby Atmos Sound, trójwymiarowy dźwięk wypełni całe pomieszczenie, a o jego optymalizację zadba system dźwięku przestrzennego DTS (Dedicated to Sound).

fot. Hisense

Hisense A9G OLED 4K cechuje doskonała jakość wykończenia i nieszablonowy design, który podkreśli każdy doskonały wystrój wnętrza. Komfort korzystania z aplikacji dostępnych w Smart TV umożliwi sterowanie głosowe w języku polskim, a także takie funkcje jak Google Assistant czy Alexa*.

 „Po krótkiej przerwie postanowiliśmy odświeżyć naszą linię TV OLED, aby wzmocnić ofertę telewizorów premium. Kontynuując niektóre serie lub decydując się na nowe, zawsze myślimy o kliencie końcowym. Staramy się tak rozłożyć akcenty związane z oprogramowaniem – jak HDR i Dolby Vision IQ, cetryfikacje TUV czy rozwiązania sterowania głosem – a technologiami obrazu (LED, OLED czy Mini LED), aby osiągnąć maksymalną jakość. Zależy nam, by podczas oglądania telewizji – seriali, rozrywki czy wydarzeń sportowych doświadczenie widzów – zarówno z doskonałego obrazu, jak i dźwięku – było jak najlepsze” – mówi Konrad Arseniuk, Head of Sales TV, Hisense Polska.

fot. Hisense
Dostępność modelu:
Telewizor Hisense OLED A9G 55″ 5 499 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 65″ 6 999 zł

Hisense U9GQ ULED 4K – jedyny w swojej klasie

Hisense U9GQ ULED 4K z ekranem 75” to przede wszystkim doskonała jakość obrazu. Odpowiada za to autorska technologia Hisense Mini LED z ponad 10 tysiącami diod i 1280 strefami podświetlania (technologia Full Array Local Dimming Pro), co gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i odcieni czerni, a także kontrastu. Hisense podaje jako ciekawostkę, że na całym świecie jedynie 2,6% konsumentów posiada telewizor z tak dużą przekątną ekranu.

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED Mini LED U9GQ 75″ 12 799 zł

Hisense U9GQ zapewnia też szczytową jasność obrazu na poziomie 3000 nitów. Ponad miliard odcieni kolorów dostarczy technologia Quantum Dot Colour – dzięki temu ekran wyświetla barwy znacznie dokładniej niż konwencjonalne telewizory LED. Dzięki Dolby Vision, zaawansowanemu HDR (HDR 10+), telewizor dynamicznie przetwarza metadane, powiększając zakres rozpiętości między ciemnymi i jasnymi tonami – zarówno kolory, kontrast jak i wszystkie detale są wyświetlane wyraźniej. Wysoki parametr odświeżania obrazu (120Hz) z zastosowaniem technologii MEMC zapewni większą płynność i ostrość wyświetlanych treści. Całość uzupełnia standard certyfikacyjny IMAX Enhanced przyznawany urządzeniom, oferującym prawdziwie kinowe doznania.

Telewizor posiada też certyfikację TÜV Rheinland, gwarantującą odpowiednio niski, bezpieczny dla ludzkiego oka poziom emitowanego światła niebieskiego. Został także wyposażony w Dolby Vision IQ, czujnik dzięki któremu jasność dynamicznych obrazów, jak np. treści sportowych, jest dostosowywana automatycznie w zależności od warunków oświetlenia, panujących w pomieszczeniu.

fot. Hisense

Autorski, intuicyjny system Smart TV (Hisesne VIDAA 5.0) umożliwia łatwy i szybki dostęp do wszystkich ulubionych treści i preinstalowanych aplikacji, jak np. Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, UEFA.tv czy CDA.pl
– a także ponad 200 aplikacji globalnych i 60 regionalnych.

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED Mini LED U9GQ 75″ 12 799 zł

Hisense A7GQ UHD 4K – głębia obrazu i nowy wymiar przestrzennego dźwięku

Jeden z najpopularniejszych modeli Hisense, A7GQ UHD 4K (dostępny w wersjach: 75”, 65′‘, 55′‘, 50”) posiada certyfikowane rozwiązanie 4K HDR Immersive, które w połączeniu z technologią Quantum Dot Colour i Dolby Vision HDR, zapewnia niezwykłą wyrazistość obrazu. Podczas oglądania wybranych treści, niezależnie od tego, czy chodzi o filmy, muzykę czy sport, obraz na ekranie jest ostry, żywy i realistyczny z szerszą gamą kolorów i większą głębią czerni. Dzięki zastosowaniu technologii MEMC, wyświetlany obraz jest też bardziej płynny.

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense QLED A7GQ 43″ 1 999 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 50″ 2 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 55″ 2 499 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 65″ 3 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 75″ 5 799 zł
fot. Hisense

Technologie Dolby Atmos Immersive Sound i DTS Virtual:X zapewnią realistyczne i wielowymiarowe wrażenia dźwiękowe – poszczególne dźwięki rozchodzą się po pomieszczeniu, dochodząc ze wszystkich kierunków, w tym z góry i z dołu, dając wrażenie bycia uczestnikiem wydarzeń.

Dzięki trybowi Sport Mode urządzenie automatycznie wykrywa treści sportowe wyświetlane na ekranie i dostosowuje ustawienia obrazu i dźwięku, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. W zależności od warunków oświetlenia panujących w pomieszczeniu, czujnik Dolby Vision IQ automatycznie dostosuje jasność dynamicznych obrazów.

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense QLED A7GQ 43″ 1 999 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 50″ 2 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 55″ 2 499 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 65″ 3 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 75″ 5 799 zł

To jeszcze nie wszystko! Na kolejnej stronie przeczytacie o wyjątkowo oryginalnym, 88-calowym telewizorze laserowym Hisense!

Sonic Screen Laser TV – nowa 88-calowa propozycja od Hisense

Model 88L5V Sonic Screen Laser TV to najnowsze urządzenie w portfolio Hisense, które wyróżnia się wbudowanym w ekran telewizora głośnikiem wyposażonym w system DML rozpraszający dźwięk (Distributed Mode Loudspeaker). Zapewnia on pełną integrację dźwięku i obrazu, a tym samym wyjątkowe wrażenia z użytkowania – zarówno dźwiękowe, jak i wizualne. Połączenie technologii ultrakrótkiego rzutu i ekranu dźwiękowego zaprezentowane przez Hisense to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie.

 

 

Dostępność modelu:
Laser TV HISENSE HE88L5V 88″ 18 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 100″ 16 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 120″ 19 999 zł
Źródło: informacje prasowe

Nowy Sonic Screen Laser TV to kolejny przełom technologiczny w dziedzinie telewizorów laserowych zaprezentowany przez Hisense. W najnowszym modelu dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, a membrana głośnika wyposażona w system DML wibruje na całej jego powierzchni o komorowej strukturze, co gwarantuje dźwięk 360 stopni – idealnie rozproszony na wszystkie strony.

W ekran wbudowanych jest 100 000 jednostek audio, które sprawiają, że dźwięk i obraz są w pełni zintegrowane. Technologia DML to rozwiązanie całkowicie odmienne od systemów dźwiękowych stosowanych w klasycznych telewizorach, w których małe głośniki wbudowane są w ramkę urządzenia. Hisense umieszczając ścieżkę dźwiękową bezpośrednio na ekranie zadbał o to, aby widz rzeczywiście mógł doświadczyć realizmu scen wyświetlanych na telewizorze Sonic Screen Laser TV.

Źródło: informacje prasowe

Realistyczny dźwięk 360 stopni

Nowy Sonic Screen Laser TV wyróżnia się dźwiękiem przestrzennym 360 stopni z maksymalną głośnością 90 dB, dzięki czemu każde miejsce w obszarze oglądania staje się tym idealnym, niezależnie od odległości od ekranu. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem tłumienia dźwięku.

Cechą modelu jest wysoki współczynnik wierności, który sięga aż 97% – to aż o 10% więcej w porównaniu do ekranów akustycznych OLED. Amplituda na poziomie makro zapewnia szybką prędkość konwersji dźwięku i czasu reakcji, co gwarantuje ultrarealistyczny, krystaliczny dźwięk, bez żadnych zniekształceń.

Co więcej, Sonic Screen Laser TV jest wyposażony w mocny bas, który osiąga do 50 Hz. To wartość, która jest porównywalna do poziomu dźwięku z profesjonalnych subwooferów oraz stanowi najwyższą częstotliwość basu na rynku telewizorów laserowych.

Źródło: informacje prasowe

Kinowa jakość obrazu na 88 calach

Sonic Screen Laser TV charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym dźwiękiem, ale również wysokiej jakości obrazem na ekranie o przekątnej 88 cali. Producent zastosował w nim laser wspomagany własną technologią X-Fusion Laser Light Engine, która dzięki wykorzystaniu niebieskiego światła ze źródła laserowego zapewnia najbardziej precyzyjną jakość obrazu oraz doskonałą trwałość sprzętu – ponad 25 000 godzin oglądania, co odpowiada 12 000 seansów filmowych.

Telewizor obsługuje także obraz w 4K Ultra HD z HDR oferując tym samym 8 milionów pikseli na ekranie i gwarantując wysoką jakość szczegółów obrazu. Model jest wyposażony dodatkowo w technologię MEMC, która zapewnia dużą płynność wyświetlanego obrazu oraz Pure Colors odpowiadającą za żywe i naturalne barwy na ekranie.

Źródło: informacje prasowe

Dzięki temu, że obraz na ekranie jest odbijany, a nie bezpośrednio wyświetlany w kierunku widza, Sonic Screen Laser TV jest przyjazny dla wzroku i mniej męczy oczy nawet podczas długich seansów. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik, który chroni oczy.

Telewizor charakteryzuje się nowoczesnym designem i ekranem o zaledwie 2,9 cm grubości, a także łatwym montażem – projektor należy postawić na półce w odległości minimalnej 20,8 cm od ściany, na której został zainstalowany ekran.

Sonic Screen Laser TV oferuje również dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji m.in. CDA.PL, Netflix, YouTube, czy Amazon Prime Video.

Dostępność modelu:
Laser TV HISENSE HE88L5V 88″ 18 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 100″ 16 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 120″ 19 999 zł
Źródło: informacje prasowe

Źródło: Hisense, własne (wszystkie pomiary i testy w redakcji HDTVPolska


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Hisense:

(52813)