Powrót

Widzowie zamiast oglądać seriale, szukają ich i rezygnują

Jak wynika z badań firmy Nielsen, niemała grupa konsumentów czuje się przytłoczona nadmiarem pozycji w serwisach VOD. Zamiast oglądać filmy i seriale, spędzają czas na wyszukiwaniu treści, a potem… rezygnują.

Znane porzekadło głosi, że “od przybytku głowa nie boli”. Jednak jak się okazuje, przez ogromny wybór treści kwitnie piractwo, ale i ma również inny negatywny skutek. Ludzie są przytłoczeni ilością zawartości do tego stopnia, że jeśli szybko jej nie znajdą, tracą zainteresowanie i rezygnują z oglądania.

Co ciekawego przygotowało HBO GO na lipiec 2019?

Jak wynika z badań Nielsen w USA, takie sytuacje przytrafiają się 21% respondentów. Firma analityczna oszacowała, że przeciętna osoba dorosła spędza 7,4 minuty na wyszukiwanie treści. Najmniej cierpliwe są osoby starsze – ich próg tolerancji kończy się po pięciu minutach. Najdłużej natomiast szperają w menu osoby młodsze. W przedziale wiekowym 18-34 jest to 9,4 minuty, a pośród 35-49-latków – 8,4 minuty.

Peter Katsingris z Nielsen podkreśla, że bogaty wybór z jednej strony sprzyja konsumentom, a zarazem pomaga skierować ich ku danej platformie VOD (z czego cieszą się te ostatnie). Jednakże z drugiej strony, gdy popadniemy w decyzyjny impas, skończy się to na frustracji i “po prostu pójdziemy spać”. Jak zauważa Kastingris, ta obfitość opcji prowadzi do paradoksu.

Aż 30% osób z grupy wiekowej 18-49 lat przyznało się Nielsenowi, że, gdy nie udało się im odnaleźć ciekawych pozycji, po prostu rezygnowali z oglądania VOD. Całkiem spora grupa osób (58%) powracała wtedy do tradycyjnej telewizji. Po kanałach surfuje także więcej osób dorosłych, niż przegląda biblioteki VOD (44% vs 30%).

Dla dostawców VOD, takich jak Netflix, HBO czy Amazon może być to bodziec to tego, by dopracować interfejsy swoich aplikacji. Tej statystyki nie da się zignorować i mogą temu zaradzić lepsze algorytmy dopasowane pod gust, lub inne interaktywne opcje przyspieszające proces odkrywania nowych treści.


ZOBACZ TAKŻE: Netflix mógłby reklamami zarobić miliard dolarów rocznie


Źródło: Rapidtvnews, fiercevideo

(1707)