Powrót

Wstrząsający dokument o kręgach Władimira Putina już dostępny. Tylko w Player i TVN24 GO

Dokument “Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” jest już dostępny. To materiał reporterki “Superwizjera”, który ukazuje kulisy konfliktu zbrojnego za naszą granicą. Obejrzeć go można w serwisie Player oraz TVN24 Go!

Dokument “Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” już na Player

Na krótko przed 2. rocznicą agresji Rosji na Ukrainę Player oraz TVN24 GO zapraszają na nowy dokument reporterki „Superwizjera”, Ewy Galicy. „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” to kolejny etap rzetelnego śledztwa dziennikarskiego ukazujący kulisy konfliktu zbrojnego za naszą granicą. Czy winni rzeczywiście ponoszą karę?

Dobra passa dokumentalna w Playerze trwa. Oferta nieustannie wzbogaca się o kolejne produkcje pod marką Player Original, które zostają z widzami na długo. Nie inaczej jest i tym razem. Dokładnie 16 lutego w bibliotekach serwisów Player oraz TVN24 GO zadebiutował wstrząsający reportaż autorstwa Ewy Galicy, reporterki „Superwizjera” – „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie”.

“Konsekwentnie realizujemy nasz plan, żeby obok popularnych programów rozrywkowych i najlepszych seriali, pokazywać widzom ważne i poruszające obrazy rzeczywistości. “Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” to mocny dokument obnażający demoralizację i sposób działania najbliższych współpracowników Kremla. To jednocześnie kolejna propozycja dokumentalna, która uzupełnia premiery ostatnich miesięcy: „A jeśli jutro wojna się skończy” Martyny Wojciechowskiej i Hanki Jewsiewickiej i „Niebieski Wieloryb” o uzależnieniu młodzieży od internetu”
– mówi Dorota Eberhardt, Senior Content Startegy Director w TVN Warner Bros. Discovery.

Co łączy rosyjskiego wiolonczelistę z trenerem judo z Petersburga i kosmetolożką z Rygi? Gdzie spędza wakacje córka Putina? Kto stoi za miliardami wyprowadzonymi z Rosji? Reżyserka filmu dokumentalnego „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie”, Ewa Galica, odpowiedzi na te pytania szukała w Anglii, Szkocji, Francji, Hiszpanii, na Teneryfie, w Monako i w Ukrainie. Dwa lata po pełnoskalowym ataku Rosji na Ukrainę i wprowadzeniu sankcji na najbogatszych rosyjskich oligarchów autorka reportażu postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście stracili oni swoje wille i jachty.

W swoim filmie Ewa Galica rozmawia między innymi z hiszpańskim prokuratorem, który od 20 lat ryzykując życiem, ściga rosyjską mafię, a teraz prowadzi najtrudniejszą sprawę w swojej karierze. Na ekranie pojawia się też amerykański biznesmen, którego Putin wydalił z Rosji, a jego prawnik stracił życie w rosyjskim więzieniu. O swoim śledztwie opowiada szef zespołu dziennikarzy OCCRP, którzy znaleźli w Europie rosyjskie aktywa warte prawie 20 miliardów dolarów.

Reżyserka prowadzi też własne śledztwo. Podążając za pieniędzmi wyprowadzonymi z Rosji dociera aż na Teneryfę, gdzie spotyka zamieszanych w branie brudnych pieniędzy Rosjan.

“To pierwsza, tak kompleksowa próba telewizyjnego zmierzenia się z tematem rosyjskich oligarchów w Europie. W naszym systemie krąży bardzo dużo brudnych pieniędzy ludzi Putina. Ten film to przestroga, że nie jesteśmy wystarczająco skuteczni w ich ściganiu i mamy jeszcze wiele do zrobienia”
– dodaje Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny „Superwizjera” oraz producent dokumentu.

Premierze filmu dokumentalnego „Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” będzie towarzyszyć również pierwsza odsłona podcastu przygotowanego przez zespół reporterów „Superwizjera”. W prawie godzinnym materiale redaktor naczelny „Superwizjera”, Jarosław Jabrzyk, porozmawia z autorką filmu o kulisach jego powstawania. Czego nie zobaczyli widzowie na ekranach?

„Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie” to kontynuacja reportażu „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”, który miał swoją premierę w Playerze rok temu w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Materiał odbił się szerokim echem nie tylko wśród widzów, ale też środowiska dziennikarskiego i filmowego w Polsce, a także na całym świecie. Tytuł zdobył m.in. Grand Award w kategorii Film dokumentalny oraz Gold Award w podkategorii Wydarzenia bieżące podczas gali US International Awards’23.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(120)