Powrót

W dwóch miastach Polski ruszą kolejne naziemne multipleksy DVB-T2 z kanałami w jakości HD! Kto i co będzie mógł oglądać?

Standard DVB-T2 w naziemnej telewizji cyfrowej coraz bliżej! Niektórzy nadawcy już eksperymentują, oferując widzom testowe multipleksy z kanałami nadawanymi w nowym formacie. Niebawem spółka MWE uruchomi kolejne dwa – w Warszawie i Gdańsku! Jakie stacje się tam pojawią?

Nowe multipleksy testowe i kanały naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Warszawie i Gdańsku! Jak odbierać?

Warszawa i Gdańsk będą kolejnymi miastami, na terenie których MWE uruchomi własne testowe multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Dotychczas jedynym testem nowego standardu prowadzonym przez firmę Michała Winnickiego był eksperymentalny multipleks w Szczecinie – niedawno przeszedł na bardziej zaawansowany standard.

W stolicy Polski nadawanie ma się rozpocząć na kanale 33 z budynku WTT, natomiast w Gdańsku na kanale 44 z budynku Olivia Star. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy MWE uruchomi nowe przekazy w DVB-T2. Znana jest natomiast lista kanałów, które znajdą się na obu multipleksach. Ich oferta ma być identyczna z tą, którą nadawca zapewnia w Szczecinie. Pojawią się zatem:

Poza eksperymentami z nowym standardem, które mają przygotować nadawcę na jego wprowadzenie na stałe w polskiej naziemnej telewizji cyfrowej w czerwcu 2022 roku, MWE zarządza też lokalnymi multipleksami w DVB-T. Własne kanały nadaje z nich w Częstochowie, Łodzi, Radomsku, Świdnicy, Tomaszowie Mazowieckim i we Wrocławiu.

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2: w Polsce ruszyła kampania informacyjna. Czy muszę kupić nowy telewizor?

W poniedziałek 20 września na antenach największych kanale telewizji w Polsce zaczęły się pojawiać dwa informacyjne spoty reklamowe. Poruszają temat przejścia naziemnej telewizji cyfrowej na standard nadawania DVB-T2, znany też jako HEVC. To znak, że rozpoczęła się właśnie ogólnopolska kampania, która ma za zadanie zapoznać ze zmianami jak największą grupę osób. Dwie krótkie reklamy można napotkać oglądając TVP, TVN, Polsat, TV Puls, TV Trwam i Kino Polska.

Pierwsza z nich dotyczy zagadnienia posiadanego telewizora i jego gotowości na DVB-T2. Odpowiada jednoznacznie na pytanie, czy trzeba zaopatrzyć się w nowy odbiornik. Widzowie mogą się dowiedzieć jakie cechy musi posiadać model kompatybilny z formatem nowej generacji:

Drugi spot to typowa reklama plusów DVB-T2. Oglądając go można dowiedzieć się tego, co dla osób interesujących się tematem jest oczywistością: że nowy standard podniesie jakość dostępnych drogą naziemną kanałów oraz że zwiększy się także ich liczba:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mwe-bcast-michal-winnicki-multipleksy-testowe-mwe-warszawa-gdansk-lublin


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(17985)