Powrót

Telewizja naziemna: sprawdzamy kontrowersyjne kanały, które nadają za darmo. Co tam oglądają widzowie?

Naziemna telewizja cyfrowa – w przekazie dostępnym za darmo dla wybranych odbiorców w Polsce obecne są dwa kanały, które wiele osób uznaje za wzbudzające spore kontrowersje. To TV MN (Media Narodowe) i TV Republika. Jakie ramówki oferują i gdzie można je odbierać?

Telewizja naziemna: kontrowersyjne kanały TV MN (Media Narodowe) i TV Republika – co nadają i jak odbierać?

Kontrowersje w telewizji? Wzbudzać je można na wiele sposób – czy to wpadką na żywo, czy to jakimś głośnym programem. A co, jeśli cały kanał samym sobą wywołuje ogromne dyskusje i podziały? W telewizji naziemnej nadają za darmo lokalnie dwie stacje, które wielu określa jako kontrowersyjne.

TV MN (Media Narodowe) – kanał można odbierać w telewizji naziemnej na MUX-L1, MUX-L3 i MUX-L4 (pozycja 76 na pilocie)

W pierwszym kwartale tego roku mieszkańcy kilku regionów Polski otrzymali możliwość odbioru nowego kanału telewizyjnego. TV MN (Media Narodowe), nowa stacja informacyjno-publicystyczna jest teraz dostępna na multipleksach naziemnych zarządzanych przez Grupę MWE. Użytkownicy z Jeleniej Góry, Częstochowy, Tomaszowa Mazowieckiego, Wrocławia oraz Świdnicy mogą wyszukać kanał TV MN na pozycji 76 na multipleksach MUX-L1, MUX-L3 oraz MUX-L4.

Stacja TV MN oferuje treści informacyjne i publicystyczne, które można oglądać nie tylko naziemnie, ale również online na oficjalnej stronie nadawcy. Charakter stacji jest prawicowy, a wiele osób uważa TV MN wręcz za stację skrajnie prawicową. Jakie jest Wasze zdanie o nadawanych tam treściach?

TV Republika – kanał można odbierać w telewizji naziemnej na MUX-L1, MUX-L2, MUX-L3, MUX-L4 i MUX-L7

TV Republika to również stacja o charakterze informacyjno-publicystycznym i zabarwieniu prawicowym. Można tam oglądać programy traktujące o wydarzeniach z Polski i całego świata. W ramówce jest też miejsce dla filmów dokumentalnych.

W grudniu ubiegłego roku Telewizja Republika stanęła w opozycji do radykalnej reformy w mediach publicznych. Kanał przekazywał informacje dotyczące wydarzeń w siedzibach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, prezentując m.in. zmiany personalne w zarządach, interwencje parlamentarzystów wybranych z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość i protesty przeciwko zmianom w mediach publicznych. Po tym okresie pokaźna grupa odbiorców telewizji określa TV Republika mianem “drugiego TVP z czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości”.

Źródło: własne


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(337)