Do naszej redakcji dotarł właśnie chyba najważniejszy w ofercie Philipsa, telewizor OLED z serii 805/855/865 zastępujący ubiegłoroczną serię 804/854. Najważniejszy ze względu na swój stosunek ceny do jakości, który od zawsze charakteryzował linię 800 oraz za którą Philips otrzymał w zeszłym roku nagrodę EISA w kategorii “BEST BUY OLED TV. W sklepach jest już dostępny jego 55-calowy wariant, a my sprawdzimy, czym się różni i jak się sprawdza najnowsza OLEDowa propozycja producenta. Rozpoczynamy test, który już niedługo będziecie mogli przeczytać na portalu.
Rozpoczynamy testy telewizora Philips OLED 805/855 – czego się spodziewamy?
Philips OLED 805/855, czyli tegoroczny flagowy telewizor OLED producenta w trzech wariantach (różniących się konstrukcją podstawy oraz jej wykończeniem), jest już w naszych rękach. Czekaliśmy na to naprawdę długo, bo przecież szczegóły dotyczące jego oraz innych modeli na 2020 rok poznaliśmy już w styczniu podczas wizyty w Amsterdamie.
55-calowy wariant OLED855 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce – pojawił się w ofercie sieci Media Expert:
Dostępność modelu | |
Telewizor Philips OLED 55OLED855/12 |
Najważniejsze cechy Philips OLED 805/855/865 podawane przez producenta:
- Modele OLED 4K UHD dostępne w rozmiarach 55’’ i 65’’
- Ultrasmukła obudowa
- Procesor P5 czwartej generacji z funkcją sztucznej inteligencji
- Trójstronny Ambilight
- Technologia Perfect Natural Reality
- Obsługa formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ oraz HLG
- Dostęp do funkcji Dolby Atmos Virtualizer
- Automatyczny tryb Gra (ALLM) – funkcjonalność ze świata HDMI 2.1
- Europejski design i materiały najwyższej jakości
- Podświetlany pilot wykończony pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą marki Muirhead
- Podstawy ekranu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem
- Model OLED 805 posiada fazowaną podstawę wykończoną w ciemnym chromie
- Model OLED 855 w rozmiarze 55’’ wyposażono w centralną nogę ustawioną pod kątem do blatu mebla, na którym stoi, zaś model w rozmiarze 65’’ ma podstawę w kształcie litery T – obie wersje w wykończeniu ciemny chrom
- System audio 2.1 o mocy 50W
- Smart TV na systemie Android TV w wersji 9 (Pie) z wbudowanym Google Assistant oraz współpracujący z Amazon Alexa
Modele OLED 805/855/865, różniące się konstrukcją podstawy, wyposażono w procesor P5 czwartej generacji, który zachowuje wydajność i wszystkie zalety poprzedniej wersji, rozszerzając je o funkcjonalność opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki temu obraz zyska nowy, jeszcze lepszy wymiar.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy procesor Philips P5 Gen 4 w OLED TV na 2020 – wiemy co potrafi
Stworzona przez Phillips funkcjonalność procesora P5 czwartej generacji opiera się na potencjale sztucznej inteligencji. Wykorzystuje sieci neuronowe i uczenie maszynowe do analizy milionów klipów testujących jakość obrazu, które są przechowywane w bazie danych tworzonej przez zespół programistów Phillips TV (obecnie TP Vision) przez ostatnie 30 lat. Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję nie tylko do uzyskania jeszcze lepszych parametrów w każdym z pięciu obszarów decydujących o jakości obrazu (źródło, kolor, kontrast, ruch i ostrość), ale także zapewnia lepszą równowagę między nimi. Analizując wszystkie elementy treści, klatka po klatce, procesor P5 czwartej generacji uzyskuje znacznie bardziej realistyczny i naturalny obraz, który stanowi doskonałe odzwierciedlenie rzeczywistych obiektów.
Jak widać na powyższym zdjęciu, po aktywacji stosownej funkcji w telewizorze, jesteśmy w stanie na żywo obserwować działanie procesora oraz jego wpływ na wyświetlany obraz.
Philips to jedna z niewielu marek, która obsługuje wszystkie główne standardy HDR, umożliwiając konsumentom dostęp do największej możliwej grupy treści w tej jakości. Wyposażony w sztuczną inteligencję procesor P5 czwartej generacji oferuje lepszą jakość klipów wspierających technologię HDR, zarówno dla źródeł HDR10, jak i HDR10+. Uzyskuje też lepsze przetwarzanie dynamicznej zawartości HDR w formacie Dolby Vision za pomocą specjalnego trybu Dolby Bright.
Nowe modele – podobnie jak wcześniejsze z tej serii – są wyposażone w technologię przetwarzania obrazu Perfect Natural Reality oferującą ulepszoną funkcję wykrywania refleksów, lepszą klasyfikację partii obrazów oraz system odwrotnej kompresji. Rozwiązanie to poprzez przekształcanie treści SDR w prawdziwy obraz HDR pozwala uzyskać lepszy kontrast, wyraźniejsze wrażenie głębi i bardziej realistyczne odwzorowanie, a także większą ostrość oraz naturalniejsze i dokładniejsze odcienie skóry.
Znakomite parametry jakości dźwięku oferowane przez poprzednie modele także zostały wzbogacone. System audio o mocy 50W został wyposażony w nowy głośnik niskotonowy z czterema pasywnymi radiatorami zapewniającymi dodatkowe, głębsze basy. Z kolei dwa przednie głośniki łączą w sobie nowe głośniki średniotonowe oraz ulepszone głośniki wysokotonowe, oferując czystszy i bogatszy dźwięk. Oba modele obsługują treści w formacie Dolby Atmos, a także posiadają funkcję Dolby Atmos Virtualizer oraz lepszego odtwarzania basów i dialogów Dolby.
Projektując najnowszy telewizor OLED, projektanci z firmy Philips pomyśleli o posiadaczach soundbarów, które często umieszczane są bezpośrednio przed telewizorem. Aby sprzęt nie zasłaniał ekranu, w zestawie znajdują się odpowiednie przedłużenia nóżek podstawy (model 805) a po ich zamontowaniu efekt finalny wygląda tak:
W zestawie znajdują się także spinki, które pozwalają zrobić porządek z kablami:
Nowe telewizory Philips OLED wyposażono w rozwiązania Smart TV oparte na systemie Android TV w wersji 9 (Pie), takie jak głosowe sterowanie za pomocą Google Assistant lub Amazon Alexa.
Oba modele charakteryzują się też nowym designem – wyjątkowo cienką obudową, bezkrawędziowym ekranem i wysokiej jakości metalowym wykończeniem w ciemnym chromie. Philips OLED 805 posiada podstawę fazowaną, zaś model OLED 855 wyposażono w centralną nogę ustawioną pod kątem do mebla, na którym stoi. W obu przypadkach podstawy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać wrażenie, że telewizory unoszą się nad blatem. Ciekawą nowością jest także bardzo elegancki, podświetlany pilot – w obu modelach posiada on gustowne, podświetlane przyciski w metalizowanym wykończeniu, a także boki i tył pokryty pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą szkockiej marki Muirhead.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Co nowego u Philips TV i Audio na 2020 rok? | WIDEO | Pierwsze wrażenia po konferencji!
Źródło: informacje prasowe, własne
Więcej na temat produktów marki Philips:
- Philips TV nadal z Bowers & Wilkins! TP Vision przedłuża współpracę z brytyjskim producentem produktów audio
- Czy dwa monitory w jednym mają sens? Philips twierdzi że tak i prezentuje 49-calowy model Dual Quad HD 32:9
- Niedrogie słuchawki sportowe z funkcją chłodzenia? | TEST | PHILIPS SH402 ActionFit Bluetooth
- Philips ST702 | TEST | Sportowe słuchawki bezprzewodowe z technologią czyszczenia UV – zero bakterii
- Philips wprowadza ogromny monitor Momentum 55″ 4K 120 fps z HDR 1000 nitów oraz soundbarem i technologią Ambiglow
- Philips wprowadza do swoich telewizorów system bezprzewodowej transmisji dźwięku DTS Play-Fi
(3721)