LG jest trzecim czołowym producentem telewizorów, który zaprezentował ekran MicroLED. Modułowy MAGNIT będzie pełnił m.in. rolę telewizora do kina domowego, który zaoferuje zupełnie nową jakość obrazu. Koreańczycy pochwalili się szczegółowym materiałem obrazującym design i działanie swojego rewolucyjnego produktu.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Flagowy TV LG OLED G1 z panelem evo będzie jaśniejszy (HDR) i precyzyjniejszy. Co wiemy o nowej najważniejszej serii w ofercie producenta?
LG MAGNIT – potężny modułowy telewizor MicroLED 4K
LG MAGNIT, którego nazwa pochodzi od słów “magnificent” i “nit” (jednostka miary luminancji), wprowadzony został już do sprzedaży na najważniejszych rynkach w Azji, Ameryce Północnej i Europie. O tym produkcie pisaliśmy już wcześniej, przedstawiając go jako 163-calowy telewizor bazujący na technologii MicroLED. Okazuje się, że zakres zastosowań modułowego modelu jest znacznie szerszy.
MAGNIT będzie między innymi funkcjonował – tak jak to pierwotnie zasłyszeliśmy – jako luksusowy telewizor do kina domowego o przekątnej 163 cali i rozdzielczości 4K. Jego bezpośrednią konkurencją na rynku będą nowe propozycje od konkurencji, wykonane w tej samej technologii: Samsung MicroLED oraz Sony Crystal LED. Oficjalną cenę podano tylko w przypadku rozwiązania Samsunga i sięgnie ona około 570 tysięcy złotych. W przypadku LG MAGNIT kwota, jaką trzeba zapłacić, zależy od wariantu i przeznaczenia ekranu.
MAGNIT cechuje się szczytową jasnością wynoszącą 1200 nitów. Ekran wykorzystuje inteligentny procesor Alpha 7, który został zaadaptowany z telewizorów LG. Rozpoznaje on, analizuje i optymalizuje treści przy użyciu technologii głębokiego uczenia się, poprawiając w ten sposób jakość obrazu. Ponadto MAGNIT wspiera HDR10 i HDR10 Pro, czyli autorskie rozwiązanie LG do przetwarzania sygnałów HDR za pomocą ulepszonego, dynamicznego mapowania tonów.
Poszczególne panele tworzące różne rozmiary ekranów MAGNIT mają wymiary 600 x 337,5 x 44,9 mm. Łączą się one ze sobą, dzięki czemu technicy mogą szybko montować wielkoformatowe wyświetlacze w miejscu ich przeznaczenia. Nowy ekran MicroLED od LG to zapewnia w dużej mierze bezkablowy montaż – z tyłu wyświetlaczy jest tylko kilka kabli łączących moduły ze sterownikami systemowymi i siecią zasilającą. Dodatkowo zaimplementowano w nim technologię Wireless Data Transfer (bezprzewodowy transfer danych) i platformę smart LG webOS służącą intuicyjnemu zarządzaniu.
Technologia MicroLED jest w pewnym sensie podobna do OLED – obie zasadzają się na kontroli barw i jasności na poziomie pojedynczego piksela. W MicroLED chodzi przede wszystkim o przestrzenie pomiędzy środkowymi punktami pikseli. Im mniejsze, tym bardziej precyzyjne ekrany można zbudować. W zapowiedzianym przez Koreańczyków modelu 4K, odległość pomiędzy środkami dwóch sąsiadujących ze sobą pikseli wynosi 0,9 mm, co umożliwiło stworzenie wielowymiarowych ekranów złożonych z modułów o rozdzielczości 640×630 pikseli.
Źródło: LG na CES 2021
Więcej na temat telewizorów firmy LG:
- LG QP5 Éclair: koreański producent zaprezentował najmniejszy soundbar świata z Dolby Atmos i DTS:X
- Które telewizory LG z oferty na 2021 otrzymają porty HDMI 2.1 i co obsłużą? Sprawdzamy modele OLED, QNED i NanoCell
- Nowe i starsze telewizory LG otrzymają dostęp do NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia! O które modele chodzi?
- Telewizory OLED w rozmiarze 42″ potwierdzone, potem przyjdzie czas na 30″ i 20″! Sensacyjne wieści od LG
- Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83″ – co jeszcze wiemy po konferencji?
(6610)