Podczas pierwszego dnia targów ISE 2019 Epson prezentuje odwiedzającym nowy projektor laserowy EB-L30000 o mocy 30000 lumenów. Najnowszy model powstał z myślą o firmach zajmujących się organizacją widowisk estradowych, wypożyczalniach sprzętu i dużych obiektach rozrywkowych, w sprzedaży pojawi się w 2020 roku.
W Amsterdamie firma Epson pokaże też swoją najnowszą linię kompaktowych, prostych w instalacji i konfiguracji projektorów, na którą składają się modele EB-L1075U, EB-L1070U i EB-L1050U. To najbardziej przystępne cenowo, a zarazem uniwersalne projektory instalacyjne obsługujące rozdzielczość 4K oraz umożliwiające stosowania wymiennych soczewek. Urządzenia przeznaczone do dużych obiektów: centrów rozrywki, sal wykładowych i konferencyjnych czy muzeów. Wyświetlają szczegółowe, żywe obrazy o jasności do 7000 lumenów. Minimalistyczny, dyskretny design i cichsza praca wentylatora pozwolą im łatwo wtopić się w dowolne otoczenie.
Kolejną nowością prezentowaną na ISE jest EB-U50 – stylowy i mocny projektor z funkcją oświetlenia punktowego, który charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO). Zaprojektowany tak, aby przyciągać uwagę odbiorcy obrazami wyświetlanymi na dowolnej powierzchni, EB-U50 zajmuje niewiele miejsca i nie rzuca się w oczy. Może służyć zarówno jako projektor oraz reflektor i idealnie sprawdzi się zainstalowany na witrynach sklepowych, w salonach pokazowych, na wystawach sztuki cyfrowej w celu wyświetlania scenografii, treści komercyjnych, edukacyjnych i biznesowych.
Niewątpliwie największą atrakcją stoiska jest #EpsonVortex – udostępniony zwiedzającym animowany portal 360°, który przenosząc uczestnika w serce wydarzeń, jednocześnie sprawia, że jest on aktywnym obiektem instalacji, a każdy spacer przez EpsonVortex jest wyjątkowy. Epson wykorzystał tu 16 projektorów laserowych EB-L1755U z obiektywami ELPLU03 i unikalną, wielokanałową ścieżką dźwiękową w 4D. Zwiedzający stają się częścią instalacji – osoba przechodząca przez portal jest mapowana za pomocą laserowej matrycy. Powstająca w ten sposób wizualizacja reaguje na każdy ruch człowieka w czasie rzeczywistym, współtworząc nieustannie zmieniający się spektakl.
Przedstawiamy #EpsonVortex – nasz 360-stopniowy portal kinetyczny na targach #EpsonISE2019. Połączenie 16 projektorów Epson EB-L1755U sprawia, że każda podróż przez portal jest wyjątkowa. Mapowanie matrycy laserowej reaguje na ruch w czasie rzeczywistym, tworząc nieustannie zmieniający się spektakl. Robi wrażenie, prawda?
Opublikowany przez Epson Wtorek, 5 lutego 2019
„Jak dotąd to nasza najmocniejsza oferta produktów audiowizualnych, począwszy od najwyższego modelu EB-L30000U, po kompaktowy projektor z funkcją oświetlenia punktowego EB-U50. Nasze portfolio projektorów instalacyjnych jest kompletne i imponujące, dlatego każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego do swoich potrzeb” – powiedział Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.
Niewątpliwie największą atrakcją stoiska Epson podczas ISE 2019 jest #EpsonVortex – udostępniony zwiedzającym animowany portal 360°, który przenosząc uczestnika w serce wydarzeń, jednocześnie sprawia, że jest on aktywnym obiektem instalacji, a każdy spacer przez EpsonVortex jest wyjątkowy. Epson wykorzystał tu 16 projektorów laserowych EB-L1755U z obiektywami ELPLU03 i unikalną, wielokanałową ścieżką dźwiękową w 4D. Zwiedzający stają się częścią instalacji – osoba przechodząca przez portal jest mapowana za pomocą laserowej matrycy. Powstająca w ten sposób wizualizacja reaguje na każdy ruch człowieka w czasie rzeczywistym, współtworząc nieustannie zmieniający się spektakl.
Opublikowany przez HDTVPolska.com Środa, 6 lutego 2019
Dodatkowo, na stoisku firmy Brytyjski Teatr Narodowy zaprezentuje premierowe zastosowanie inteligentnych okularów dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Wykorzystuje ono technologię rozszerzonej rzeczywistości zastosowaną w okularach Moverio marki Epson do wyświetlania w czasie rzeczywistym transkryptu dialogów spektaklu na soczewkach okularów. Dzięki temu widzowie z wadą słuchu mogą śledzić przebieg akcji, nie odrywając oczu od sceny.
”Rozszerzona rzeczywstość rozwija się bardzo szybko – obecnie coraz więcej zastosowań przechodzi z fazy eksperymentów do faktycznego wykorzystania w codziennym życiu. Nasza współpraca z National Theatre jest tego doskonałym przykładem – dzięki inteligentnym okularom teatr staje się bardziej dostępny dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Oczywiście rozwiązanie znajdzie także zastosowanie w wielu innych branżach takich jak handel, służba zdrowia, edukacja, rozrywka, muzea, centra rozrywki” – dodaje Jakub Łapiński.
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.
(239)