Serwis Google tradycyjnie przygotował obszerne podsumowanie słów i fraz wpisywanych w wyszukiwarkę w mijającym roku. Wielkim echem odbiła się w ostatnich miesiącach transformacja w telewizji naziemnej i wprowadzenie standardu DVB-T2. Zapytanie o sposób sprawdzenia swojego telewizora wdarło się do czołówki wzbudzającego zawsze wiele emocji i kontrowersji zapytania “Jak…”. Czego najczęściej szukaliśmy w Google w 2022 roku?
Najpopularniejsze frazy w Google w 2022 roku – telewizory DVB-T2 popularnym zapytaniam
O zaskoczeniu nie może być mowy. Z uwagi na niesprowokowaną, brutalną agresję Rosji na Ukrainę, naturalnie zapytania o zagadnienia związane z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą Polacy wpisywali w wyszukiwarce Google zdecydowanie najczęściej. Widać to jak na dłoni w corocznym podsumowaniu – hasła takie jak “Ile lat ma Putin?”, “Ile kosztuje rubel?”, “Co to jest sankcja?”, “Kiedy koniec wojny w Ukrainie?” czy “Jak pomóc Ukrainie?” zdominowały najpopularniejsze kategorie wyszukiwań. Podobnie było w generalnych kategorii dotyczących trendów (“Ukraina”, “Putin”, “Wojna w Ukrainie”) czy ludzi (“Władimir Putin”, “Wołodymyr Zełenski”).
W kategorii rozrywki prym wiodły filmy i seriale w streamingu – szczególnie te oferowane w serwisie Netflix. Najczęściej szukaliśmy informacji o takich produkcjach jak “Dahmer”, “Wielka Woda”, “Sandman“, “Jak pokochałam gangstera” czy “Furioza”.
Jeżeli można mówić o jakimś zaskoczeniu, to z pewnością może być nim obecność zapytania “Jak sprawdzić czy telewizor ma DVB-T2” w topowej trójce niesamowicie powszechnej kategorii “Jak…?” W tej kategorii w Google w 2022 roku królowały:
Jak…?
- Jak pomóc Ukrainie
- Jak suszyć grzyby w piekarniku
- Jak sprawdzić czy telewizor ma DVB-T2
- Jak mrozić grzyby
- Jak wypełnić wniosek o dodatek osłonowy
- Jak wyglądał księżyc w dniu urodzin
- Jak kupić węgiel na PGG
- Jak gotować bób
- Jak zdobyć zakręcenia w coin master
- Jak pozbyć się muszek owocówek
Przypomnijmy, że w pierwszej połowie 2022 roku standard DVB-T2 stał się jednym z najgorętszych tematów w całym polskim Internecie. Z końcem czerwca zakończył się proces tzw. “refarmingu” – telewizja naziemna w Polsce przeszła na wydajniejszy i oferujący nadawcom więcej możliwości format. Dla ogromnej liczby odbiorców wiązało się to z koniecznością zakupu nowego telewizora lub dekodera. Proces sprawdzenia swojego odbiornika na okoliczność posiadania wsparcia dla DVB-T2 był bardzo popularną praktyką w pierwszych miesiącach 2022 roku.
Źródło: Google
Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:
- Telewizja naziemna: tu jednak nie ruszą nowe kanały! Te stacje miały być włączone
- DVB-I – przełom w telewizji? Naziemna, kablowa, satelitarna i streaming w jednym miejscu! Kiedy w Polsce?
- Gala High League 5 – kiedy i jak oglądać? Karta walk, PPV i stream
- Nagle odkodowano 10 super kanałów TV! Wszystkie można odbierać za darmo w Polsce – jak?
- Viaplay pojawiło się na dekoderach CANAL+! Który kanał? Jak uzyskać dostęp?
(121)