Futurystyczny zwijany telewizor LG OLED może wreszcie zawitać do Polski! Jego europejską premierę wielokrotnie odkładano w czasie, ale najnowsze doniesienia sugerują, że Koreańczycy planują uruchomić globalne dostawy! Ile to będzie kosztować i kiedy pojawi się możliwość zakupu rolowanego OLEDa?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy powinieneś kupić telewizor OLED w rozmiarze 48 cali? Zastosowania, dostępne modele 2021 i ceny!
LG OLED RX – zwijany telewizor w końcu w Polsce?
Nieszablonowy telewizor RX z serii SIGNATURE OLED od LG od kilku lat jest już widywany przy okazji największych targów elektronicznych. Pod koniec 2020 roku Koreańczycy w końcu postanowili wprowadzić go do sprzedaży, jednak wyłącznie w Korei Południowej. Wcześniej kilkakrotnie pojawiały się wieści o ekspansji na inne rynki, a w marcu 2020 padła nawet konkretna deklaracja prosto od LG. Czas jednak płynął, a telewizor ostatecznie mogli kupić tylko Koreańczycy.
Tym razem może być inaczej. Tamtejsze media informują, że 65-calowy wariant rolowanego OLEDa ma się w najbliższym czasie doczekać globalnej premiery. LG ma ponoć skupić się na sprzedaży online, zapewniając jednocześnie dostawę na całym świecie. Pytanie ile miałaby ona kosztować – transport tak delikatnej konstrukcji na ogromne odległości nie może być tani.
Niestety nie wiemy na razie nic o konkretnych datach i cenie telewizora dla kupujących z innych krajów. Wszystko jednak wskazuje, że będziemy go mogli kupić w Polsce! Obecnie LG OLED RX wyceniony jest na około 88 tysięcy dolarów, czy zawrotne 340 tysięcy złotych. Wcześniej mówiło się o okolicach 260 tysięcy złotych, więc sprawa nie jest jeszcze przesądzona.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: LG OLED RX: od października zwijany telewizor kupiło… 10 osób. Dlaczego popularyzacja tego pomysłu jest tak trudna?
Zwijany czy też rolowany telewizor widzieliśmy już na żywo kilka razy!
Ten wyjątkowy telewizor LG mieliśmy już okazję kilka razy oglądać na różnego rodzaju targach w tym CES w Las Vegas. Oczywiście za każdym razem robił na nas piorunujące wrażenie i był największą atrakcją stoiska koreańskiego producenta. Świadczyło o tym gigantyczne zainteresowanie zwiedzających, którzy tłumnie ustawiali się w kolejkach. Chcieli na własne oczy zobaczyć jak działa taki produkt na żywo:
Zwijany LG OLED RX – co wiemy o tym telewizorze?
LG SIGNATURE OLED RX może zmieniać swój wygląd odpowiednio do jednego z trzech trybów: Full View z całkowicie rozwiniętym ekranem, Line View z częściowo rozwiniętym ekranem oraz Zero View ze zwiniętym ekranem. Dzięki swoim elastycznym możliwościom, OLED LG może być używany na różne sposoby, co jest możliwe dzięki rozwojowi technologii OLED.
Tryb Full View
W trybie Full View duży ekran w pełni cieszy oczy kontrastem, głębią i realizmem obrazu, które stały się synonimami telewizorów wykonanych w technologii OLED. Stale rozwijane funkcje sztucznej inteligencji oraz jakość obrazu i dźwięku zapewniana przez procesor wideo α (Alpha) 9 trzeciej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning sprawiają, że telewizor ten jest klasą sam w sobie.
Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.
Tryb Line View
Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED RX i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.
Tryb Zero View
W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, użytkownicy mogą nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.
Przynależność telewizora do segmentu Premium wyraźnie potwierdzają wszystkie elementy designu, od obudowy ze szczotkowanego aluminium po maskownicę głośników z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.
Źródła: https://www.oled-info.com/lg-electronics-soon-launch-its-65-rollable-oled-tv-globally, LG
Więcej na temat telewizorów LG OLED:
- Czy LG OLED G1 z panelem evo to przełom w HDR dla tej technologii? Są pierwsze pomiary jasności. Wyniki mogą dziwić!
- Ostatnie dni na zakup ubiegłorocznych modeli OLED w świetnych cenach! Porównanie cen telewizorów OLED
- Napraw sam zepsutą czerń w obrazie. LG wydaje kluczową aktualizację dla telewizorów OLED! Które modele objęto i jak pobrać?
- Telewizory LG OLED 48″ wreszcie wchodzą do Polski. Znamy ceny modeli A1 60Hz oraz C1 120Hz!
- W tym roku w sklepach aż cztery 77-calowe telewizory 4K LG OLED! Ceny są znacznie niższe niż rok temu! Gdzie kupić?
(7976)