Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) odrzucił złożony we wrześniu 2020 roku wniosek LG o rejestrację nazwy “QNED”, właściwej nowym telewizorom MiniLED producenta. Koreańczycy odnieśli się już do tej decyzji.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Jakie telewizory MiniLED zobaczymy w sklepach w 2021 roku i ile będą kosztować? Przyglądamy się modelom od TCL, LG i Samsunga!
“QNED” uznane za nazwę technologii, wniosek LG odrzucony
LG złożyło we wrześniu ubiegłego roku serię wniosków o rejestrację kilku potencjalnych nazw kojarzonych ze swoimi nadchodzącymi telewizorami MiniLED. Wśród nich były frazy “NQED”, “QNLED” i “QNED”, a dokumenty złożono w Korei, Europie, Australii i właśnie USA. Tamtejszy urząd patentowy podjął jednak decyzję o odrzuceniu wniosku związanego ze słowem “QNED”. Uznano, że jest to nazwa odnosząca się bezpośrednio do technologii, w której tworzone są ekrany do telewizorów MiniLED i nie może ona zostać zarejestrowana jako nazwa reprezentująca nową serię od LG.
Zgodnie z amerykańską ustawą patentową, gdy produkt zgłaszającego rejestrację znaku towarowego podmiotu można odróżnić od innych, organy odpowiedzialne za proces rejestracji nie mogą jej odmówić – z wyjątkiem kilku przypadków. Jednym z wyjątków jest sytuacja, w której nazwa ma jedynie charakter opisowy lub mylnie identyfikuje produkt.
O swojej decyzji wspomniany urząd poinformował LG dopiero po kilku miesiącach. USPTO nakazało ponadto uzupełnienie wniosku, jeśli producent chce ponownie go złożyć. LG ma na to 6 miesięcy. W międzyczasie oficjalne stanowisko Koreańczyków w tej sprawie uzyskał Vincent Teoh z HDTVTest:
“Firma LG zawsze posiada markę własnych produktów i komunikuje ją jako LG „marka”, na przykład LG OLED. QNED można nadal podawać jako nazwę marki, ponieważ zgodnie z prawem nie ma żadnych ograniczeń ani przeciwwskazań dotyczących używania tej nazwy do reprezentowania produktów, nawet bez znaku towarowego.”
Wygląda zatem na to, że QNED pozostanie nazwą serii telewizorów MiniLED od LG na 2021 rok. Być może nie będzie to oficjalna, zarejestrowana marka (przynajmniej w USA, nie mamy podobnych informacji dotyczących innych regionów), ale prawdopodobnie nie przeszkodzi to producentowi w jej komunikowaniu. Problem tylko w tym, że na tamtejszym rynku mogą zatem pojawić się konkurencyjne produkty o tych samych nazwach. Chyba, że LG podejmie jeszcze jakieś kroki w temacie i ostatecznie przekona urząd patentowy.
Źródła: http://www.businesskorea.co.kr/news/articleView.html?idxno=58670, https://www.youtube.com/watch?v=y_Ha2JA6jug&t=267s&ab_channel=HDTVTest
Więcej na temat produktów firmy LG:
- Telewizory MiniLED mają wyprzedzić OLED w segmencie premium już za kilka lat. Liderami LG i Samsung
- System LG webOS na telewizorach innych producentów. Może stać się tak popularny jak Android TV?
- Nowy projektor laserowy 4K od LG automatycznie reguluje jasność obrazu i odtwarza filmy w kinowym formacie 24 kl/s. Idealny do domu?
- Pierwszy unboxing i spojrzenie na LG QNED MiniLED 8K i LG OLED 2021 rok z podnoszącym jasność HDR panelem evo! Jak się spisują na żywo?
- LG nie rezygnuje z wytwarzania paneli LCD. Ceny idą w górę, produkcja przedłużona!
(2503)