Powrót

IFA 2017: Sony wprowadza trzy nowe projektory do kina domowego dostarczające niezapomnianych wrażeń przy oglądaniu obrazu 4K HDR

Firma Sony wzbogaca ofertę projektorów do kina domowego o trzy nowe, zaawansowane modele, które zapewniają widzom wspaniałe wrażenia wizualne przy oglądaniu obrazu 4K HDR. Te debiutujące na targach IFA 2017 produkty pomogą kinomanom uzyskać imponujący, realistyczny obraz we własnych czterech ścianach.

Wszystkie nowe modele są wyposażone w najnowocześniejsze panele SXRD firmy Sony o rzeczywistej (ang. native) rozdzielczości 4K, dzięki którym wyświetlany obraz odznacza się szczegółowością i wysokim kontrastem. Uzupełnia je technologia przetwarzania Reality Creation, która wykorzystuje specjalny algorytm firmy Sony, by idealnie odwzorować piksele i nadać obrazowi świeży, szczegółowy wygląd.

Trzy modele wprowadzone na targach IFA to:

*¹Urządzenie ma głębokość 496 mm — o 40% mniejszą niż obecny model z laserowym źródłem światła: VPL-VW5000ES.

Aby umożliwić widzom oglądanie materiałów HDR z różnych źródeł, nowe projektory obsługują nie tylko format HDR10, będący standardem dla obrazu UHD, lecz także HLG, wykorzystywany przez stacje telewizyjne i serwisy internetowe. — Wszystkie te modele są świadectwem stałego dążenia firmy Sony do zapewnienia widzom maksymalnie realistycznego obrazu — mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Te trzy projektory 4K HDR, od niedrogiego VPL-VW260ES po wysokiej klasy VPL-VW760ES, wyświetlają obraz, który zapiera dech realizmem. W rezultacie widz oglądający kino akcji lub transmisję zawodów sportowych poczuje się prawdziwym uczestnikiem wydarzeń na ekranie.

Projektor VPL-VW760ES wyświetla wspaniały obraz, a jego trwałe, laserowe źródło światła ma jasność 2000 lumenów. Rozwiązanie to zapewnia duży dynamiczny kontrast, ponieważ intensywność źródła światła dostosowywana jest w czasie rzeczywistym do jasności sceny. W rezultacie jasne sceny stają się żywsze, a ciemne zyskują dodatkową głębię. Technologia TRILUMINOS zapewnia szersze spektrum barw, więcej odcieni i bogatsze faktury niż standardowe systemy projekcyjne. Stabilny, niezamazany obraz przy wyświetlaniu szybko zmieniających się scen to zasługa technologii Motionflow. Ze względu na kompaktowe wymiary (głębokość 496 mm, o 40% mniejsza niż obecnego modelu z laserowym źródłem światła*¹) projektor można z łatwością zainstalować na półce — lub zawiesić pod sufitem. Laserowe źródło światła eliminuje też potrzebę wymiany lampy, a przez to upraszcza konserwację. Laser, tak jak inne elementy projektora, odznaczają się dużą trwałością i nie wymaga wymiany nawet przez 20 000 godzin pracy*².

*² W zależności od środowiska pracy.

Uniwersalny projektor VPL-VW360ES pozwala rozkoszować się pięknem obrazu 4K HDR o jasności 1500 lumenów. Zastępuje on model VPL-VW320ES, od którego różni się dodatkowymi funkcjami, takimi jak Advanced Iris, zwiększająca dynamiczny kontrast do 200 000:1, czy pamięć położenia obrazu, dostosowująca współczynnik kształtu obrazu do wyświetlanego materiału.

Model VPL-VW260ES jest projektorem 4K HDR o umiarkowanej cenie. Ma jasność 1500 lumenów, a z pozostałymi dwoma projektorami łączy go wiele wspólnych cech, jak panel SXRD o rzeczywistej rozdzielczości 4K oraz technologie Reality Creation i TRILUMINOS. Dzięki temu jego nabywcy będą mogli oglądać precyzyjne i żywe obrazy bez wydawania fortuny. Projektory VPL-VW360ES i VPL-VW260ES są dostępne w wersji czarnej i białej, co ułatwia ich dostosowanie do różnych wystrojów wnętrz. Ułatwieniem przy instalacji są też niewielkie wymiary, 2,06x zoom i szeroki zakres zmian położenia osi obiektywu (ang. Lens Shift).

Modele VPL-VW360ES i VPL-VW260ES są już w sprzedaży. Dostawy laserowego projektora VPL-VW760ES rozpoczną się w listopadzie 2017 r.
Goście targów IFA mogą oglądać te modele na stanowisku firmy Sony w hali 20 Messe Berlin.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem pro.sony.eu/products/projectors-homecinema.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(1097)