Podczas targów IBC 2016 firma Sony ogłosiła wprowadzenie dwóch monitorów studyjnych HD OLED TRIMASTER EL
— Firma Sony jest wyczulona na potrzeby osób uczestniczących w procesie produkcji treści, a dzięki uzyskiwanym od nich informacjom dokładnie rozumie, jakich parametrów i właściwości oczekują klienci z tego segmentu rynku — mówi Daniel Dubreuil, starszy menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Solutions Europe. — Monitory Sony BVM-E171 i BVM-E251 zaspokoją popyt na monitory studyjne HD OLED o rozszerzonej przestrzeni barw, zdolne zapewnić wierną reprodukcję kolorów przy produkcji w standardzie 4K oraz rozwiązać problem migotania ekranu.
Nowe modele, zastępujące obecne monitory BVM-E170A i BVM-E250A, są przeznaczone przede wszystkim dla podmiotów zaangażowanych w tworzenie treści: stacji telewizyjnych, studiów postprodukcji i wypożyczalni sprzętu. Znajdą też zastosowanie w komórkach badawczo-rozwojowych instytucji rządowych, dużych przedsiębiorstw i laboratoriów.
W najnowszych monitorach HD zachowano większość cech serii Sony BVM-E i obsługiwanych przez nią formatów. Uzupełniają je następujące nowe właściwości:
Tryb eliminujący migotanie
Wyjątkowo krótki czas reakcji panelu OLED w nowych monitorach HD i wydajność systemu odświeżania zapewniają nadzwyczajną jakość obrazu i praktycznie do zera eliminują rozmycie scen przedstawiających ruch. W celu wyeliminowania migotania, które może wystąpić zwłaszcza przy wyświetlaniu sygnałów o niskiej częstotliwości (24p, 24PsF, 50i itd.), monitory BVM-E171 i BVM-E251 pozwalają na wybór trybu bez migotania.
Przestrzeń barw ITU-R BT.2020
Ze względu na coraz częstszą produkcję treści w standardzie 4K nowe monitory HD będą obsługiwały przestrzeń barw ITU-R BT.2020. Zapewnia ona wierną reprodukcję kolorów i jest standardem studyjnym dla obrazu Ultra HD. Modele Sony BVM-E171 i BVM-E251 doskonale nadają się do precyzyjnej oceny kolorów podczas produkcji kinowych 4K i transmisji na żywo. Monitory te zapewniają nieprzeciętną jakość obrazu, a dodatkowo rozwiązują problem ograniczonych funduszy i małej ilości miejsca. Stanowią z tego powodu praktyczne rozwiązanie dla stacji telewizyjnych, które równolegle nadają obraz w jakości 4K i HD.
Dodatkowe przestrzenie barw i funkcje EOTF
W nowych monitorach pojawiły się przestrzenie barw S-Gamut/S-Gamut3 i S-Gamut3.cine[1]. Przy pracy z materiałem SDR można także używać krzywych S-Log 3 i S-Log2. Nowa krzywa S-Log 3(SDR) koryguje kontrast w taki sposób, że w zakresie 250 cd/m2 pozwala wyświetlić jasność do około 1500%.
Małe wymiary i waga
Niewielki monitor BVM-E171 jest łatwiejszy w użyciu. Ze względu na mniejsze wymiary i wagę ten 17-calowy model idealnie pasuje do otworu o wysokości 6U w szafie typu rack w wozie transmisyjnym.
Więcej wejść i akcesoriów
Monitor BVM-E251 jest wyposażony nie tylko w wejście zasilania napięciem przemiennym, lecz i napięciem stałym 24 V. W ofercie akcesoriów do nowych modeli pojawił się natomiast moduł sterujący BKM-17R oraz przedłużacz SMF-17R20.
Profesjonalne monitory studyjne HD OLED firmy Sony są oparte na nagradzanej technologii TRIMASTER EL
Monitory Sony BVM-E171 i BVM-E251 trafią do sprzedaży w styczniu 2017 r.
[1] Monitory BVM-E251/E171 nie zapewniają pełnego pokrycia przestrzeni barw ITU-R BT.2020, DCI-P3, S-Gamut/S-Gamut3 i S-Gamut3.cine.
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.
(219)