Interesujące badania przeprowadzono na widzach w Wielkiej Brytanii. Poza chęcią nadrobienia filmowych i serialowych zaległości podczas ogólnoświatowej kwarantanny, ogromna większość respondentów wybiera obecnie oglądanie telewizji jako formę ucieczki od rzeczywistości.
Za przeprowadzenie ankiety wśród widzów na Wyspach odpowiada dedykowana filmowym i serialowym maniakom aplikacja TV Time. Za cel swoich badań ich autorzy postawili sobie rozpoznanie nawyków dotyczących oglądania telewizji w okresie globalnej kwarantanny.
Rezultaty badań przyniosły kilka ciekawych wniosków. Przede wszystkim okazało się, że aż 90% pozostających w domach Brytyjczyków planuje częściej oglądać telewizję. Dla 80% z nich główną motywacją jest chęć obejrzenia tych filmów i seriali, które zamierzali zobaczyć wcześniej, ale nie wystarczało im na to czasu.
Co ciekawe, aż 76% respondentów przyznało, że podczas pandemii koronawirusa potraktuje telewizję jako ucieczkę od rzeczywistości. Jednocześnie tylko 15% badanych ma zamiar śledzić stacje informacyjne. Wskazuje to na wyraźną chęć poszukiwania chwil wytchnienia od bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji, w której znaleźli się mieszkańcy całej Ziemi.
Autorzy ankiety postanowili również zapytać, co najchętniej będą wybierać w telewizji Brytyjczycy. Tu królują dramaty (80%), komedie (79%) oraz science fiction/fantasy (69%). Zaledwie 8% respondentów wybierze – co zrozumiałe w obecnej sytuacji – programy sportowe.
Jak uważacie – czy powyższe wyniki można przełożyć na widzów w Polsce? Czy w naszym społeczeństwie panują obecnie podobne trendy?
Źródło: Advanced Television
Przeczytaj więcej:
- Huawei P40 Lite i P40 Lite E to dwa niedrogie, świetnie wykonane smartfony
- Kupujesz OLED TV? Sprawdź, co możesz zyskać w prezencie w tym tygodniu w sklepie online
- Czy ogromny ekran może więcej? Wybieramy telewizor do gier i filmów od Samsung | PRZEGLĄD |
- Kup telewizor Philips w Media Expert, odbierz 10 filmów w Rakuten.tv o wartości 150 zł!
- Rynek OLED: kryzys zaszkodzi, ale nie zatrzyma wzrostu. Powstanie 4,5 miliona paneli do TV
(221)