Powrót

NVIDIA przedstawia karty graficzne GeForce GTX 1050 oraz 1050 Ti

Firma NVIDIA wprowadza na rynek dwie nowe karty graficzne, oparte na wielokrotnie wyróżnianej architekturze NVIDIA Pascal — GeForce GTX 1050 w sugerowanej cenie 590 zł oraz GTX 1050 Ti w sugerowanej cenie 730 zł. Obie umożliwiają płynną rozgrywkę w ulubione gry komputerowe z odświeżaniem 60 klatek na sekundę.

Karty graficzne GeForce GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti to doskonała propozycja dla nowych graczy, dopiero co odkrywających świat gier komputerowych, oraz wszystkich osób, które zwlekały dotąd z wymianą swojej starej karty graficznej. Oto najważniejsze argumenty:

Jeśli jesteś nowym graczem, te dwie nowe karty graficzne pozwolą Ci być częścią największej historii świata gier. Platforma PC jest otwarta, dynamiczna, umożliwia modernizacje, a deweloperzy tworzą na pecety więcej gier niż na jakąkolwiek inną platformę. Od strzelanin FPS, poprzez MOBA i strategie aż do symulatorów, komputery PC oferują najbogatsze wrażenia z gier.

Jedną z największych form rozrywki napędzających świat gier komputerowych jest sport elektroniczny, którego popularność szacuje się na prawie 300 milionów widzów tylko w roku 2016. Ciągły wzrost liczby widzów wpływa na coraz wyższe pule nagród w turniejach, które przyciągają najlepszych graczy na świecie. Przykładem jest ostatnia edycja turnieju DOTA 2 International, którego pula nagród w wysokości 20 milionów dolarów przewyższyła dwukrotnie tantiemy możliwe do zdobycia w turniejach Cricket World Cup 2016 oraz Masters Golf 2016.

Rozgrywki w Overwatch, która to gra jest nowym tytułem w świecie e-sportu, przyciągnęły w ciągu pierwszych dwóch miesięcy od premiery 77 milionów widzów. Im więcej ludzi oglądających turnieje e-sportowe, tym więcej osób grających w gry komputerowe.

Wydajność karty graficznej potrzebna do uruchomienia współczesnej gry w rozdzielczości 1080p i 60 kl./s z dobrymi ustawieniami jakości obrazu potroiła się w stosunku do poprzednich generacji gier. Jeśli ktoś kupił kartę graficzną 3 lub 4 lata temu, np. taką jak GeForce GTX 650, i był w stanie grać wtedy płynnie w najnowsze gry, to aktualnie zauważa już braki w wydajności pozwalającej sprawnie uruchomić najnowsze tytuły.

Dzięki kartom GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti możliwa jest zabawa w najpopularniejsze gry z jakością 60 kl./s, a pobierają one jedynie 75 watów energii. Modernizacja starego komputera jest banalnie prosta. Karty nie wymagają dodatkowego zasilania ani nowego zasilacza. Wystarczy zamontować kartę, zainstalować oprogramowanie GeForce Experience, nacisnąć jeden przycisk, aby zoptymalizować ustawienia gier i rozpocząć zabawę.

GeForce to marka numer 1 w świecie gamingu PC. Ponad 100 milionów graczy korzystających z kart graficznych GeForce czyni ją zdecydowanie najpopularniejszą marką na platformie Steam. Wierzą w nią również zawodowi gracze konkurujący o wielomilionowe nagrody w turniejach.

Oprócz sprzętu do gier o wysokiej wydajności, firma NVIDIA tworzy również skuteczne oprogramowanie. Ponad 300 wyspecjalizowanych inżynierów blisko współpracuje z twórcami gier pomagając im implementować najnowsze techniki graficzne w ich tytułach. Firma NVIDIA udostępnia dla najnowszych gier zoptymalizowane sterowniki (Game Ready Drivers), dzięki którym gracze mogą odbierać optymalne wrażenia w grach. Aplikacja GeForce Experience zapewnia natychmiastowe aktualizacje sterowników, automatyczne optymalizacje ustawień w grach oraz możliwość dzielenia się najlepszymi momentami z gier.

Karty graficzne GeForce GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti: dostępne dla wszystkich od wszystkich

Partnerzy firmy NVIDIA, do których należą firmy ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, iGame, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY oraz Zotac zapewnią graczom dostępność kart GTX 1050 oraz 1050 Ti w 238 krajach. Karty GeForce GTX 1050 Ti będą dostępne w sklepach od 25 października 2016 roku, natomiast GTX 1050 pojawią się na rynku nie później niż 8 listopada.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kart graficznych GeForce GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti, odwiedź witrynę firmy NVIDIA.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(346)