Powrót

LG OLED RX: od października zwijany telewizor kupiło… 10 osób. Dlaczego popularyzacja tego pomysłu jest tak trudna?

Rolowany telewizor z serii OLED RX od LG bez wątpienia jest niezwykły i reprezentuje zupełnie nowe podejście do designu w kinie domowym. Zapowiadany kilka razy w Europie model wciąż jednak dostępny jest wyłącznie w Korei Południowej, a na dodatek najwyraźniej nie cieszy się ostatnio zbytnim zainteresowaniem. LG utrzymuje, że celem jego wprowadzenia nie jest dotarcie do jak największej ilości użytkowników.

Zwijany telewizor LG OLED RX kupiła tylko garstka użytkowników

Koreańskie media donoszą, że od października 2020 roku, kiedy LG OLED RX – nazywany też Signature R – trafił do sprzedaży, tylko 10 osób zdecydowało się na jego zakup. LG nie potwierdziło tych doniesień, jednak przedstawiciel koreańskiego koncernu wyjawił, że przeznaczeniem tego wyjątkowego modelu nie jest masowa obecność w domach użytkowników. Nic dziwnego, w końcu kosztuje on przy okazji niebagatelne pieniądze – został wyceniony na około 87 tysięcy dolarów, czyli okolice niemal 330 tysięcy złotych.

LG OLED RX miał pojawić się w Polsce, ale wciąż czekamy na premierę

Telewizor LG OLED Signature R posiada rolowany ekran, który zwija się i chowa w specjalnej podstawie, kiedy go nie używamy. To jeden z najbardziej imponujących pomysłów, jakie udało się wdrożyć w branży związanej z telewizorami. Bardzo niska sprzedaż tego modelu mocno jednak kontrastuje z przeszło dwoma milionami telewizorów OLED sprzedanymi przez LG w 2020 roku.

Taka sytuacja wynika jednak częściowo także z tego, że OLED RX wciąż nie wyszedł poza Koreę Południową. Wielokrotnie w 2020 roku zapowiadano debiut tego telewizora w Europie, a nawet w Polsce. Być moje jednak częściowo przez niski popyt na razie zaniechano tego pomysłu. Toczą się dywagacje, że kolejnym powodem może być wątpliwa wytrzymałość tak skomplikowanej konstrukcji. Elastyczny panel OLED zastosowany w modelu RX na pewno nie jest tak solidny, jak w przypadku innych telewizorów OLED. Stąd być może obawa o kondycję pakunku w dalekim transporcie.

fot. LG

Wysoka cena i powyższe kwestie sprawiają, że Signature R pozostaje wciąż spektakularnym przykładem przyszłościowego zastosowania, które – kto wie – za kilka lat mogłoby się doczekać znacznie solidniejszej konstrukcji i niższej ceny, trafiając w końcu na zewnętrzne rynki. Wcale jednak niewykluczone, że w najbliższym czasie LG jednak postanowi o ekspansji na Europę i szybko usłyszymy o pierwszym zakupie w Polsce.

Źródło: https://www.techradar.com/news/apparently-only-10-people-have-bought-lgs-rollable-oled-tv-but-why


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy LG:

(1409)