Nowoczesna fabryka paneli OLED należąca do LG Display, która od jesieni ubiegłego roku zmagała się z piętrzącymi się problemami, wreszcie działa na masową skalę. Produkcja została podwojona, a na liście odbiorców matryc pochodzących z zaledwie dwóch takich jednostek na świecie jest aż 19 producentów.
- PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 7 błędów popełnianych przy zakupie telewizora | PORADNIK |
Fabryka paneli OLED LG Display w Guangzhou podwaja produkcję
O licznych kłopotach fabryki zlokalizowanej w chińskim Guangzhou pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Ta nowoczesna, przełomowa jednostka miała być pierwotnie w pełni operacyjna jeszcze jesienią 2019 roku, ale z wielu powodów masową produkcję odkładano w czasie – wydawałoby się – w nieskończoność. Pierwszym przełomem okazało się dopiero rozpoczęcie wytwarzania w czerwcu 2020 roku paneli do 48-calowych telewizorów OLED, które poza LG w tym roku ogłosili także Sony i Panasonic.
Wreszcie jednak nadeszła chwila, na którą czekała rzesza producentów telewizorów opartych na tej technologii. Podczas uroczystej ceremonii, która miała miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia, ogłoszono podwojenie produkcji, tym samym realizując plan sprzed kilku miesięcy. Całkowita produkcja paneli OLED (placówka w Guangzhou jest zaledwie drugą na świecie) osiągnie teraz aż 130 tysięcy kopii 8,5 generacji miesięcznie, z czego 60 tysięcy w nowej fabryce. Ponadto z każdego z takich paneli można wyciąć mniejsze, dzięki czemu cały proces staje się niezwykle wydajny.
LG Display zapowiedziało, że w Guangzhou będą powstawać matryce do telewizorów OLED w rozmiarach od 48 do 77 cali, a jedną z konsekwencji uruchomienia masowej produkcji będzie pojawienie się na rynku w niedalekiej przyszłości dużych, ale przystępnych cenowo modeli.
LG Display produkuje panele OLED dla 19 producentów telewizorów
Lista klientów LG Display, która właśnie się powiększyła, jest imponująca. Panele OLED z dwóch fabryk producenta trafiają m.in do takich producentów jak LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips, Bang & Olufsen, Toshiba, Sharp, Vizio, Huawei, Xiaomi, Grundig, Hisense i Skyworth.
LG zapowiedziało, że produkcja w nowej fabryce może zostać zwiększona nawet do 90 tysięcy paneli miesięcznie, jeżeli wzrośnie zapotrzebowanie. Jednocześnie na dalszy plan zeszły podobno zamiary budowy supernowoczesnej placówki 10,5 generacji w Korei Południowej, która miałaby produkować ogromne panele do największych telewizorów OLED.
Zajmująca się zbieraniem i analizą informacji firma Omdia przewiduje, że w 2020 roku na całym świecie sprzedanych zostanie 4,4 miliona telewizorów OLED. W 2025 roku ma to być już 12 milionów. LG zapewnia, że jest obecnie w stanie wytworzyć każdego roku 10 milionów paneli, w większości 55-calowych.
Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1595497703
Więcej na temat telewizorów LG OLED:
- LG: w Korei wystąpił problem z przegrzewaniem się telewizorów OLED. Nie chodzi jednak o matrycę
- LG wprowadza wsparcie dla FreeSync Premium do telewizorów OLED 2020. Oferują teraz najszerszy zakres technologii VRR
- LG OLED CX | TEST | Przełom w telewizorach OLED związany z odwzorowaniem ruchu – prawie jak realne 200Hz!
- LG Display: coraz większy popyt na panele OLED dla TV i smartfonów
- LG uważa format HDR10+ za zbyteczny. Dlaczego?
(8317)