TCL ponownie udowodniło, że osiągnięcie spektakularnego dźwięku połączonego razem z najnowszymi technologiami nie zawsze musi dużo kosztować. Najnowszy soundbar C935U, pracujący w systemie 5.1.2, zdobył nagrody EISA w kategorii „BEST BUY SOUNDBAR 2022-2023” („Najlepszy zakup soundbara 2022-2023”) oraz Red Dot Awards dla produktów, które wyróżniają się wysokiej jakości wzornictwem. Czy to faktycznie referencyjny produkt z perfekcyjnym stosunkiem ceny do jakości? Przeprowadziliśmy dokładny test!
Soundbar TCL C935U – test. Bezkonkurencyjny jakościowo i cenowo soundbar z Dolby Atmos idealny do filmów i muzyki?
TCL Electronics to jeden z dynamicznie rozwijających się producentów elektroniki użytkowej i bez wątpienia czołowy gracz w światowej branży telewizorów. To już kolejny rok z rzędu, kiedy produkty tej marki zdobywają liczne nagrody, co jest na pewno faktem godnym zauważenia, ponieważ firma cały czas rozszerza swoją działalność na nowych rynkach poprzez kolejne przełomowe produkty, zaawansowane technologie oraz kontynuuje badania i rozwój rozwiązań dla innych aspektów życia. Wszystkie nagrody podkreślają zaangażowanie firmy TCL w zdobycie pozycji czołowego gracza i oferowania najwyższej klasy rozrywki dzięki swoim najlepszym autorskim technologiom. Jak sprawuje się soundbar TCL C935U w praktyce? Sprawdzamy!
Dostępność modelu | |
Soundbar TCL C935U | 2 899 zł |
Soundbar TCL C935U – konstrukcja
Pamiętamy, kiedy TCL zabłysnął na rynku soundbarów nagrodzonym nagrodą EISA 2020-2021 modelem TS9030. Miał on nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także oryginalny system soczewek akustycznych Ray Danz. Zaimplementowany w tamtym czasie w urządzeniu system Dolby Atmos był rewelacją nawet w układzie akustycznym 3.1. Testując urządzenie, byliśmy pod dużym wrażeniem możliwości i wykonania urządzenia i z tego powodu bardzo ciekawi mnie nowy produkt TCL. Nie ukrywam, że postawiłem mu poprzeczkę bardzo wysoko z uwagi na wyśmienite możliwości TS9030.
Obserwując politykę TCL widzimy, że firma nie chce być znana tylko z rynku telewizorów. Wkłada również dużo energii w sektor soundbarów i w opracowywanie urządzeń, które muszą wyjść naprawdę bardzo „mocne”. W tym celu firma aktywnie rozwija portfolio w postaci kina domowego, będącego idealnym uzupełnieniem dla szerokiej oferty telewizorów. Koncepcja Ray Danz w tym roku pojawia się w dwóch nowych modelach: TCL C935U oraz TCL X937U. Różnica między nimi polega na dodaniu bezprzewodowych głośników efektowych w droższym modelu X937U, a pozostałe elementy – czyli listwa i subwoofer – są identyczne w obu modelach. Nowy C935U to soundbar 5.1.2 z Dolby Atmos i jest to jeden z dwóch “okrętów” flagowych w gamie produktów TCL. Ma również specyfikację, która to potwierdza, wiele wejść i wyjść, mocny zewnętrzny subwoofer, obsługę Dolby Atmos i DTS: X, autorskie rozwiązania techniczne oraz perfekcyjne wykonanie. Cena sprawia, że przy takich właściwościach TCL C935 wyróżnia się na tle wielu rywali dostępnych na rynku. Kwota wynosi w tym przypadku tylko 2899 zł.
Po otwarciu pudełka znajdujemy: głośnik soundbar, bezprzewodowy subwoofer, pilot zdalnego sterowania, kabel zasilający AC x 2, baterie AAA x 2, kabel HDMI, zestaw do montażu na ścianie, kartę gwarancyjną, skróconą instrukcję obsługi, ulotkę dotycząca bezpieczeństwa oraz szablon do montażu ściennego.
Soundbary TCL podnoszą poprzeczkę w zakresie estetyki wzornictwa. Charakteryzują się smukłą, elegancką konstrukcją, pozwalającą na wpasowanie ich praktycznie w każde wnętrze – nie tylko jako urządzenie zapewniające rozrywkę, ale także jako istotny element wyposażenia, który jest częścią wystroju, wzbogacającym estetycznie pomieszczenie, co potwierdza wyjątkowy design.
Jeśli chodzi o wygląd, mamy dwie koncepcje na rynku: albo projekt przyciąga wzrok albo stawia na powściągliwość. TCL wybiera tę drugą strategię w swoim C935U, nadając mu wyrafinowaną estetykę. Przód i góra soundbara pokryte są estetyczną, szarą tkaniną. Nawet z bliska ledwo widać dyskretnie wpasowane klawisze na górze urządzenia, które odpowiedzialne są za włączenie/tryb czuwania/tryb uśpienia, przełączania źródeł HDMI ARC/HDMI IN/OPT/BT/USB, funkcję Bluetooth oraz zwiększenie lub zmniejszenie poziomu głośności. Oprócz przycisków górna część listwy ma dyskretnie umieszczone logo TCL oraz Dolby Atmos.
Na froncie soundbara po lewej stronie mamy wyświetlacz LED, dyskretnie ukryty za materiałem. Sygnalizuje on zasilanie, źródła, wejścia, Bluetooth, regulację głośności, poziom efektów, tryby dźwięku, efekty dźwiękowe i widzimy go tylko wtedy, gdy coś zmieniamy. Dodatkowa biała dioda LED informuje o stanie połączenia Wi-Fi.
Boki oraz tył urządzenia są w atrakcyjny sposób ożebrowane, imitując radiatory. Z bocznej prawej strony mamy napis Ray Danz. Na środku tylnej ścianki jest wnęka, która ukrywa wszystkie złącza: zasilanie, USB 2.0 Typu A do odczytu muzyki z nośników pamięci, optyczne złącze wejściowe, przycisk do konfiguracji Wi-Fi, wejście HDMI (eARC/ARC) oraz aż dwa wejścia HDMI 1 oraz HDMI 2. Całość ma wymiary (szer. x wys. x gł.) 1050 x 65 x 120 (mm) i waży 4,1 kg.
Drugi element zestawu to pokaźnych rozmiarów bezprzewodowy subwoofer o wymiarach (szer. x wys. x gł.): 240 x 400 x 365mm i wadze 7,8 kg. Na jego bocznej ściance umiejscowiony jest 8-calowy głośnik, a tył zawiera kanał bass reflex, gniazdo zasilania, wskaźnik LED pokazujący tryb czuwania oraz proces parowania z jednostką główną. Ręczne parowanie jest konieczne tylko w przypadku rozwiązywania problemów z połączeniem. Tkanina i obudowa listwy dźwiękowej są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, a ich zniszczenie nie zanieczyści środowiska.
Połączenie kablem z funkcją enhanced Audio Return Channel (eARC) pozwala na obsługę niemal wszystkich dostępnych formatów dźwięku i umożliwia automatyczne sterowanie soundbarem przez telewizor. Jeżeli dysponujemy odtwarzaczem Blu-Ray lub konsolą, w celu ułatwienia obsługi najlepiej podłączyć je do telewizora i korzystać z soundbara za pośrednictwem złącza HDMI-eARC. Natomiast kiedy potrzebujemy skorzystać z dźwięku Dolby Atmos – który nie wszystkie telewizory mogą przekazać za pośrednictwem złącza HDMI-ARC – można opcjonalnie podłączyć je bezpośrednio do listwy za pomocą wejść HDMI, które są zgodne z UHD (4K). Główne złącze HDMI 2.1 eARC obsługuje maksymalną rozdzielczość UHD 60p, Dolby Vision, HDR10 oraz HLG. Listwę możemy połączyć także za pomocą przewodu optycznego. W przypadku braku dźwięku w naszym systemie należy spróbować wyłączyć głośnik telewizora i włączyć wyjście sygnału PCM w telewizorze lub głośniku. W większości urządzeń PCM służy do konwersji analogowych sygnałów audio na cyfrowe sygnały audio. Do dyspozycji mamy także możliwość przesłania bezprzewodowego dźwięku z telewizora zgodnego z BT 2.0
Soundbar C935U może być w pełni sterowany przez imponującą aplikację na smartfona TCL HOME, gdzie od razu widzimy co gra, a zarządzanie opcjami i obsługa jest bardzo łatwa. Obejmuje ona mi. in. sterowanie zasilaniem, głośnością, odtwarzaniem muzyki, wyborem źródeł, ustawieniami dźwięku (tryby EQ/efekty/ tony niskie i wysokie/wzmocnienie dialogów), funkcją AI Sonic-Adaptation, aktualizacje oprogramowania sprzętowego, zarządzanie pokojami i urządzeniami w pokojach, dodawanie nowych urządzeń, dostępem do pomocy, konta użytkownika oraz zarządzanie asystentami głosowymi Amazon Alex/Google Assistent. Ponadto, TCL HOME umożliwia poznanie inteligentnych funkcji nawet bez soundbara.
Do całego zestawu dołączony jest ekscentryczny pilot. Często bardzo niewiele można powiedzieć o pilocie do soundbara, ale nie tym razem. Nie w przypadku TCL – tu jest zupełnie inaczej. Na pierwszy rzut oka pilot jest zgrabny, bardzo przemyślany i wygodny w użyciu. Po wybraniu dowolnej funkcji nagle okazuje się, że jest on wyposażony w mały ekran na zaokrąglonej ciemnej szklanej górze – normalnie jest niewidoczny. To rozwiązanie jest po prostu genialne i unikalne. Prawdę mówiąc zmęczyły mnie już soundbary z migającymi diodami, gdzie trzeba nauczyć się co dane wskazanie sygnalizuje lub listwy z krótkim wyświetlaczem, gdzie cała informacja musi się najpierw przewinąć, abyśmy mogli ją odczytać. Tutaj, mając do dyspozycji takiego pilota, dokładnie wiemy co robimy, bo od razu nam się to wyświetla i mamy pełną kontrolę nad urządzeniem w zasięgu ręki. Nie musimy przyglądać się z uwagą co sygnalizuje listwa na swoim za małym i za krótkim wyświetlaczu. Na ekranie pilota wybieramy konkretną opcję zanim sygnał zostanie wysłany do listwy dźwiękowej po dodatkowym naciśnięciu przycisku oraz funkcje, które działają od razu. Mamy możliwość wygodnego sterowania wszystkimi dostępnymi funkcjami. Do wyboru mamy: włączenie zasilania/uśpienie/tryb gotowości, wyciszenia głośnika, sterowanie głośnością, muzyką, parowanie Bluetooth, wybór źródeł HDMI eARC/Optical/USB/Bluetooth/HDMI 1/HDMI 2, opcje poziomu: Bass, Treble, Dialogue, SurrVol, Av Sync, tryby dźwięku: Standard, Voice, Music, Movie, Game, Sports, opcje efektu (Bass Boost, Surround Enhance, Pass through, Night, NEURALX, DRC, LED Dim), wejście do menu AI Sonic-Adaptation oraz reset do trybu fabrycznego.
TCL C935U oferuje komplet dekoderów surround, Dolby Atmos, DTS:X, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby MAT, DTS HD Master Audio. Wyposażony jest w potężny zestaw sieciowy i strumieniowy, z którym łączymy się po Wi-Fi. Nie zapomniano oczywiście o Bluetooth 5.3 z obsługą bezstratnej transmisji źródła dźwięku o rozdzielczości 24bit/192KHz, mniejszym zużyciem energii oraz którego zasięg działania wynosi około 10 metrów. Strumieniowanie obejmuje DTS Play-Fi, Google Chromecast, Spotify Connect, Apple AirPlay 2. Dodatkowo mamy asystentów głosowych Amazon Alexa, Google Assistant umożliwiających odtwarzanie ulubionej muzyki, regulację głośności i wyszukiwanie informacji o słuchanym utworze przy pomocy komend głosowych.
Najlepszym miejscem na umieszczenie soundbara jest obszar centralny pod telewizorem. Zaleca się umieszczenie go na szafce, tuż pod środkiem telewizora. Należy pamiętać, aby nie zakrywać niczym góry listwy, gdyż tam zlokalizowane są głośniki do Dolby Atmos, które muszą swobodnie promieniować do góry. Dzięki temu, że inaczej wbudowane są głośniki boczne, mniej ważne jest zachowanie wolnej przestrzeni po lewej i prawej stronie listwy dźwiękowej. Odległość między subwooferem a soundbarem powinna być mniejsza niż 3 metry, a odległość w której siedzimy od soundbara powinna wynosić około 2-3,5 m. Listwa łączy się automatycznie z bezprzewodowym subwooferem i od razu można korzystać z potężnych, bogatych dźwięków basowych powodujących prawdziwie fascynujące doświadczenia akustyczne. Po szybkim podłączeniu i łatwym skonfigurowaniu będziemy mogli usłyszeć doskonałą jakość dźwięku, a oczy będzie cieszyć najnowocześniejsze wzornictwo, idealnie dopasowując system rozrywki do naszego pomieszczenia.
Soundbar TCL C935U – technologia Ray Danz
Soundbary wymagają znacznie mniej miejsca niż tradycyjne systemy kina domowego i są często preferowane w warunkach domowych. Dzięki umieszczeniu wszystkich głośników w jednym zintegrowanym urządzeniu, są one łatwiejsze w konfiguracji i przewyższają wbudowane głośniki, które można znaleźć w popularnych telewizorach. W związku z tym popularność soundbarów wzrosła na przestrzeni lat. Mimo komfortu użytkowania i zajmowania mniejszej przestrzeni, jakość dźwięku w przypadku soundbarów jest często gorsza. Uwarunkowane jest to tym, że listwy dźwiękowe są napędzane tylko przez kilka głośników w stałych miejscach skierowanych do przodu, zapewniając słuchaczom bardzo ograniczoną scenę dźwiękową. Odbywa się to kosztem obszaru, w którym soundbar brzmi najlepiej i bardzo często tylko osoba siedząca pośrodku listwy dźwiękowej będzie mogła w pełni cieszyć się pełnymi wrażeniami. Aby rozwiązać ten problem, producenci często wykorzystują procesory wirtualne oparte na cyfrowym przetwarzaniu sygnału, aby sztucznie poszerzyć scenę dźwiękową, co wpływa na ogólną jakość dźwięku. Chociaż sprawia, że dźwięk jest bardziej przestrzenny, brzmi on niewyraźnie i jest mniej zdefiniowany. Jest to szczególnie widoczne w rozdzielczości i klarowności dźwięku.
Mimo, że C935U jest tylko soundbarem, jest on zbudowany wewnętrznie nieco inaczej niż inne tego typu urządzenia. Za zasłoniętą miękkim materiałem przednią i górną ścianką TCL C935U ukryte są przetworniki. System pracuje w konfiguracji 5.1.2, a więc mamy łącznie 10 przetworników wysokozakresowych i szerokopasmowych dających 7x30W oraz dodatkowo 180W wliczając bezprzewodowy 8″ subwoofer. We wnętrzu urządzenia znajdują się przetworniki szerokopasmowe efektowych kanałów bocznych. Przetworniki kanałów głównych: lewego, centralnego i prawego tworzą układy dwudrożne z kopułkami wysokotonowymi. Kanały sufitowe Atmosa zrealizowane są przetwornikami szerokopasmowymi, które ustawione są do góry, a po odbiciu od sufitu pokrywają całą przestrzeń pomieszczenia, zapewniając wciągające uczucie podczas oglądania filmu.
C935U zawiera technologię audio Ray Danz, którą TCL wprowadziło kilka lat temu w pogoni za doskonałymi wrażeniami dźwiękowymi. Soundbar wyposażony jest w precyzyjnie pochylone do tyłu głośniki, które kierują fale dźwiękowe w kierunku wyrafinowanych zakrzywionych jednostek akustycznych, tworząc szerszą scenę dźwiękową bez przetwarzania cyfrowego, co pozwala uzyskać większy punkt odsłuchu w porównaniu z popularnymi soundbarami przy jednoczesnym zachowaniu jakości, czystości i dokładności dźwięku. Ray Danz ma precyzyjnie ustawione przetworniki dające niezwykle szeroką scenę dźwiękowa, precyzyjną lokalizację oraz czysty wokal dzięki bardzo dokładnemu pozycjonowaniu głosu. Technologia jest dyskretnie ukryta we wnętrzu listwy i nie jest wyeksponowana wizualnie, ale wywołuje pożądany skutek akustyczny i skupia promieniowanie poszczególnych kanałów w optymalnych kierunkach na boki, w celu uzyskania najlepszych odbić od ścian pomieszczenia. Dzięki temu efekt końcowy robi na mnie bardzo duże wrażenie.
Soundbar TCL C935U – autorska kalibracja AI Sonic-Adaptation
Ważnym i nowatorskim elementem w najnowszym soundbarze TCL jest kalibracja listwy. Autorski system AI Sonic-Adaptation (dostosowania dźwięku za pomocą AI) to Technologia Room Calibration (automatycznego systemu kalibracji i korekcji akustyki) opracowana przez TCL Audio Lab jest kolejną rewolucją. Aby ją wykonać, należy pobrać aplikację TCL HOME i postępować zgodnie z instrukcjami, aby włączyć tę funkcję. Aplikacja oferuje dwuetapową kalibrację pomieszczenia. Pierwszy pomiar kalibruje mikrofon smartfona. Telefony rejestrują dźwięk w nieco inny sposób, dlatego dokonujemy pomiaru bardzo blisko listwy dźwiękowej, dzięki czemu urządzenie może określić, jakie odchylenia ma mikrofon. Jako drugi etap następuje pomiar korekty naszej pozycji przed soundbarem za pomocą tonu testowego. Aplikacja TCL HOME analizuje informacje o polu akustycznym otrzymane z mikrofonu telefonu komórkowego i wysyła dane dotyczące regulacji do listwy. W pamięci urządzenia możemy wykonać i zapisać wiele pomiarów, a następnie wybrać je w aplikacji podczas używania listwy. Soundbary często pracują w trudnych akustycznie przestrzeniach i bardzo często nie można z nich uzyskać optymalnego dźwięku. Funkcja kalibracji mierzy nasze pomieszczenie, odtwarzając dźwięki testowe i dostosowuje dźwięk, aby uniknąć problemów z jakością. Bez zastosowania funkcji AI Sonic-Adaptation, odległość głośników, poziom dźwięku i charakterystyka częstotliwościowa są nierówne. Proces kalibracji optymalizuje wszystkie te parametry.
Soundbar TCL C935U – odsłuch
Już od pierwszych chwil po prawidłowym skalibrowaniu soundbara TCL C935U, słyszymy technologię RAY-DANZ wykorzystującą precyzyjnie skalibrowane reflektory i ustawione pod kątem przetworniki, aby uniknąć typowego cyfrowego przetwarzania dźwięku. W moim odczuciu dzięki temu pozostaje więcej dźwięku w oryginalnym stanie, dając mu bardziej naturalne brzmienie i szerszą scenę dźwiękową. Konfiguracja 5.1.2-kanałów z 5 głównymi kanałami dźwiękowymi, 1 subwooferem i 2 kanałami skierowanymi do góry umożliwia nam otoczenie się bogatym dźwiękiem przestrzennym 3D podczas oglądania filmów, seriali oraz grania. Listwa radzi sobie bez problemu z efektami Dolby Atmos, które dobrze oddzielają się od soundbara i rozchodzą po całym pomieszczeniu, w którym czekają na nas przestrzenne atrakcje. Podczas oglądania filmów C935U brzmi całkiem realistycznie i zapewnia lepszą rozdzielczość i szerszą scenę dźwiękową niż nawet nieco drożsi rywale. Głębszy i bogatszy dźwięk uzyskujemy dzięki bezprzewodowemu subwooferowi i wzmocnionym basom. Niskie tony są tak potężne i obfite, że usatysfakcjonują nawet największych wielbicieli basu. Otaczający nas doskonały dźwięk w każdym miejscu pomieszczenia to zasługa kalibracji dźwięku w pomieszczeniu przez autorski system AI Sonic-Adaptation. Warto pobawić się dostępnymi opcjami poziomu, zoptymalizowanymi trybami dźwięku i efektów, które spowodują jeszcze lepsze wrażenia. Bez problemu możemy znaleźć dla siebie optymalne ustawienia do oglądania filmów i słuchania muzyki. C935U bez żadnego problemu potrafi nagłośnić nawet największe salony.
Pierwsze wrażenie podczas słuchania muzyki z TCL C935U jest piorunujące. Może to zasługa soczewek akustycznych Ray Danz dbających o ogromną przestrzeń dźwiękową po prawej i lewej stronie, może procesorów wirtualnych, ale na pewno jest to suma wszystkich wysiłków projektantów w TCL. Od razu widać, że technologia została zastosowana bardzo ekstremalnie, co zaowocowało wyjątkowym projektem. Osiągnięte rezultaty są po prostu genialne. Nie spotkałem się do tej pory z żadnym sundbaraem nawet w najwyższej półce cenowej, który jest w stanie tak zagrać. Listwa jest kompatybilna z rozdzielczościami Hi-Res oferując prawdziwe przetwarzanie cyfrowe 96kHz/24bit i umożliwia dekodowanie dźwięku z plików AAC, MP3, Opus, Vorbis, FLAC, Wave. TCL C935U gra z rozmachem w przestrzeni i potrafi zrobić to w klimatyczny sposób dzięki szerokiemu obrazowi dźwiękowemu, zachowując swoją selektywność i przejrzystość. Uderza jakość tej sceny i stereofonii a dźwięki często potrafią oddzielić się od soundbara a wokal staje się namacalny w pomieszczeniu odsłuchowym. Nagrania zyskują na swobodzie i nie zamęczają nas zbyt dużą ilością basu lub natarczywymi tonami wysokimi. Bas jest miękki i soczysty oferując ciepło i klimat bez śladów nieprzyjemnego dudnienia, będąc dobrze rozciągnięty i zintegrowany z całym przekazem muzycznym. Wysokie tony są aksamitne i perfekcyjnie przekazują wszystkie detale i niuanse idealnie komponując się z całością. TCL jest niesamowicie muzykalny i nigdy nie sądziłem, że napisze to o soundbarze. Słuchałem go z ogromną przyjemnością mimo posiadania w domu sprzętu klasy high-end. Po prostu ma w sobie to coś co potrafi od razu urzec i złapać za serce nawet po krótkim słuchaniu. Ustawienie optymalnych opcji dla pomieszczenia odsłuchowego wymaga pewnej staranności i eksperymentów ale TCL C935 wynagrodzi to nam potem z radością. Przyznaję, że oddawałem soundbar po testach z wielkim smutkiem i był on jednym z niewielu soundbarów które zrobiły na mnie aż takie wrażenie.
Soundbar TCL C935U – podsumowanie testu
TCL C935U to bezkonkurencyjny cenowo soundbar 5.1.2 z Dolby Atmos i DTS:X, który bardzo dobrze sprawdza się w filmach i serialach. Jest genialny przy odtwarzaniu muzyki i prawdopodobnie nie znajdziemy innych, lepszych soundbarów rozpatrując go pod tym względem. Z powodzeniem może zastąpić typowe duże kina domowe z niskiego i średniego pułapu cenowego, będąc dodatkowo od nich tańszą i bardziej kompaktową opcją. Oryginalna technologia TCL Ray Danz perfekcyjnie dba o przestrzeń dźwiękową dookoła odbiorcy. Urządzenie zostało wyposażone w funkcje, których oczekujemy od droższych soundbarów – takie jak kalibracja pomieszczenia AI Sonic-Adaptation czy aplikacja do sterowana na smartfona TCL Home. Dodatkowo wszystkie ustawienia są teraz łatwo dostępne na wyświetlaczu LCD nowatorskiego pilota, a soundbar można łatwo obsługiwać za pomocą asystentów głosowych takich jak Google Asystent i Alexa. TCL C935U oferuje także Spotify Connect, Apple Airplay 2, obsługę Chromecast Built-in, DTS:Play-Fi i Bluetooth 5.3. Strona wizyjna listwy jest również przygotowana na bogato: HDMI 2.1, eARC, UHD 60p, Dolby Vision, HDR10, HLG.
Dzięki modelowi C935U, najnowszy flagowy soundbar TCL zapewnia wszystko, czego potrzebują użytkownicy, a rozszerzona wersja TCL X937U dodaje dodatkowo bezprzewodowe głośniki efektowe. Jeżeli szukasz zaawansowanego soudbara w bardzo dobrej cenie, jest to pozycja obowiązkowa do przetestowania.
Plusy
- Referencyjny soundbar w swojej klasie
- Genialny do słuchania muzyki
- Potężna wydajność do filmów i gier
- Dolby Atmos, DTS:X
- Autorska kalibracja dźwięku AI Sonic-Adaptation
- Unikalna technologia Ray Danz
- HDMI 2.1, eARC, UHD 60p, Dolby Vision, HDR10, HLG
- Bluetooth 5.3 24bit/192KHz
- DTS Play-Fi, Google Chromecast, Spotify Connect, Apple AirPlay 2
- Asystenci Amazon Alexa, Google Assistant
- Firmowa aplikacja na smartfona TCL-HOME
- Pilot z wyświetlaczem LED
- Perfekcyjne wykonanie i design
Minusy
- Brak
Dostępność modelu | |
Soundbar TCL C935U | 2 899 zł |
Przeczytaj więcej na temat produktów firmy TCL:
- Super telewizor do konsoli i sportu w najlepszej cenie? Hitowy TCL 4K 144Hz rekordowo tanio!
- TCL na CES 2023: 98-calowy TV Mini LED, nowe QLEDy i soundbary!
- TCL pokazuje telewizorowe nowości! Największy Mini LED świata i 98-calowy gigant QLED – to trzeba zobaczyć!
- Widzieliśmy nowe soundbary TCL RAY DANZ! Flagowiec i model z nagrodą EISA
- TCL rozpieszcza graczy. 144Hz na każdą kieszeń od 43″do 98″! Test TCL QLED C735 z nagrodą EISA
(18160)