Powrót

IHS Markit: Jakiej marki telewizory sprzedają się najlepiej?

Firma Samsung ogłosiła, że od 13 lat jej telewizory sprzedają się najlepiej na świecie, co potwierdzają dane IHS Markit[1]. Dodała także, że przez wszystkie te lata Samsung miał ogromny wkład w kreowanie i definiowanie nowej roli ekranu w domu. Dlatego dziś, wybierając telewizory tego producenta, widzowie otrzymują nie tylko świetną jakość obrazu i najlepszego „smarta”, ale także szereg rozwiązań, dzięki którym staje się on jeszcze bardziej osobisty i dopasowany do współczesnego stylu życia.

Jak pokazują najnowsze dane firmy badawczej IHS Markit[1], przez ostatnie 13 lat telewizory Samsung sprzedawały się najlepiej na świecie. Te kilkanaście lat przyniosło prawdziwą rewolucję w tej kategorii produktów. Jako widzowie przeszliśmy dużą transformację. Od rozdzielczości SD, HD, przez Full HD do nowego standardu, jakim jest 4K, czy przyszłości, którą już teraz możemy oglądać w 8K.

W Polsce ponad połowa kupionych w 2018 roku telewizorów Samsung to modele UHD (4K)[2], a w kolejnych latach liczba ta będzie rosnąć. Widzowie szukają nie tylko wysokiej jakości obrazu, ale także produktów, które jeszcze lepiej dopasują się do ich świata. Nie powinien więc dziwić fakt, że w zeszłym roku ponad 80 procent nowych telewizorów Samsung Smart TV zostało podłączonych do sieci[3]. Dzięki temu największy w domu ekran staje się kolejną platformą contentową, a telewizor jest czymś więcej niż telewizja.

LCD z potencjałem

Wiele lat doświadczeń i globalne zaplecze R&D to solidne podstawy, które są motorem napędowym innowacji Samsunga. Na przykład nad rozwojem platformy Smart TV pracuje dedykowany zespół zlokalizowanego w Polsce oddziału centrum rozwojowego. To tu powstają kolejne ulepszenia, które następnie trafiają do klientów na całym świecie.

Wraz z premierą linii telewizorów QLED TV w 2017 roku Samsung pokazał, że innowacje to efekt konsekwentnej pracy i ciągłych inwestycji w rozwój. Dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych (Quantum Dots) uzyskano nie tylko pełniejszą paletę barw i lepsze ich nasycenie, ale także wyższą jasność, niezależnie od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu. Dla widzów oznacza to, że filmy dobrze ogląda się także w ciągu dnia. Telewizory QLED mają jeszcze jedną zaletę – wysoką trwałość. Jak potwierdzają niezależne centra badawcze ekrany te są wolne od defektów, takich jak wypalenia i powidoki.

QLED TV_Testlab

Kolejne odsłony QLED, w tym seria na 2019 rok, która niebawem wejdzie do sprzedaży, przynoszą dalsze modyfikacje. Nowe rozwiązania i technologie nie tylko potęgują wrażenia podczas oglądania, ale także sprawiają, że telewizor jeszcze lepiej wpisuje się w styl życia. Warto dodać, że pierwsze telewizory Samsung z rozdzielczością 8K, które weszły do sprzedaży w Polsce pod koniec 2018 roku, to modele w technologii QLED. To także pierwsze produkty, w których do poprawy jakości obrazu i dźwięku wykorzystano Procesor Quantum 8K i Inteligentne Skalowanie co przekłada się na nieosiągalne dotychczas wrażenia z oglądania.

Gdy mniej znaczy więcej

Dla Samsunga telewizor to coś więcej niż telewizja. Odnosi się to m.in. do platformy Smart TV, która stworzyła zupełnie nowe możliwości dostępu to treści. A rosnąca popularność serwisów VOD tylko potwierdza, że jest to właściwy kierunek.

Jednak wraz z pojawieniem się kolejnych generacji produktów coraz wyraźniej widzimy, że telewizor, jako największy w domu ekran, staje się jego ozdobą – również kiedy jest wyłączony. Także w tym obszarze Samsung jest innowatorem przez wielkie „I”.

Coraz wyższa rozdzielczość ekranów – przypomnijmy, że telewizory UHD 4K stanowią obecnie większość sprzedaży – przyniosła nowe wyzwania. Dobra jakość obrazu całkiem naturalnie zrodziła pragnienie posiadania coraz większych ekranów. Tym samym efekt czarnej dziury znacząco się powiększył. Jednak innowacje, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich dwóch lat, przyniosły rozwiązanie m.in. także tego problemu. Dzięki spojrzeniu na telewizor przez pryzmat jego estetyki, Samsung zaproponował szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych.

QLED-TV

Na ich czele jest Tryb Ambient, dzięki któremu telewizor – niczym kameleon – wtapia się we wnętrze. Na ekranie zobaczymy np. wzór tapety, która znajduje się na ścianie, na której wisi urządzenie, czy też jej kolor[4]. Tryb ten pozwoli także przeobrazić telewizor w osobiste centrum informacji – podejrzymy prognozę pogody czy nagłówki informacji. W linii QLED TV na 2019 r. widzowie zyskają jeszcze więcej możliwości, m.in. nowe motywy wizualne, które można będzie wyświetlić na ekranie.

Wychodząc z założenia, że piękno tkwi w prostocie, Samsung zaproponował rozwiązanie, które eliminuje nieestetyczną plątaninę kabli wokół telewizora. Jeden Prawie Niewidoczny Przewód (One Invisible Connection) jednocześnie przesyła dane AV i prąd, co pozwala odzyskać kontrolę nad wyglądem domowego salonu.

Dla osób, które oczekują niestandardowych rozwiązań przygotowano dodatkowe opcje montażowe: Uchwyt Przylegający (No Gap Wall-Mount) pozwala powiesić telewizor płasko przy samej ścianie[5] niczym obraz. Do wyboru jest jeszcze przypominający malarską sztalugę stojak Studio czy prezentujący się niczym nowoczesna rzeźba stojak Tower.

Znamy wszystkie najnowsze linie telewizorów Samsung QLED 2019 na rynek polski

Sztuka przez duże „S”

Pokazując telewizor The Frame w 2017 roku Samsung sprawił, że sztuka stała się jeszcze bardziej przystępna. Domowe wnętrza mogą zdobić klasyczne dzieła malarstwa lub sztuka bardziej współczesna. Wszystko to za sprawą Trybu Sztuka (Art Mode) i unikatowej platformy Art Store[6], w której dostępne są wybrane kolekcje dzieł. Samsung rozwija ją we współpracy z najbardziej prestiżowymi galeriami i muzeami na świecie, oferując już teraz dostęp do ponad 1000 obrazów, grafik i zdjęć.

The Frame

W procesie projektowania tego niezwykłego telewizora uczestniczył znany i ceniony na świecie projektant Yves Behar. Jak sam przyznaje: Ważne jest, aby telewizory były projektowane z perspektywy doświadczenia związanego z ich użytkowaniem, a nie tylko przez pryzmat technologii. Takie podejście towarzyszyło pracy nad The Frame 2017.

Tymczasem The Frame 2019 jest jeszcze lepiej dopasowany do naszych potrzeb. Za jakość obrazu – zarówno podczas oglądania filmów, jak i podziwiania sztuki – odpowiada ekran w technologii QLED.

Samsung, jako lider i innowator, stale zaskakuje, a jednocześnie konsekwentnie rozwija produkty, podążając własną drogą. Wsłuchanie się w potrzeby użytkowników i wyjście im naprzeciw sprawia, że kolejne telewizory są jeszcze lepiej dopasowane do współczesnego świata i domu. Najlepszym potwierdzeniem tego, że przyjęte kierunki rozwoju są słuszne, jest zaufanie widzów, którzy nieprzerwanie od 13 lat najchętniej wybierają telewizory Samsung.

[1] Źródło: IHS Markit TV Sets Intelligence Service.

[2] Według danych firmy Samsung.

[3] Według danych firmy Samsung.

[4] Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

[5] Odstęp mierzony od tylnej ścianki telewizora może się różnić w zależności od instalacji i typu ściany.

[6] Samsung Art Store: Dzieła sztuki można również nabyć pojedynczo.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(373)