Powrót

Wielkie filmowe i serialowe premiery na maj w CANAL+ online! Wow – ale zestaw! Co można oglądać?

Serwis CANAL+ online przygotował naprawdę imponujący zestaw premier na maj 2022. Pojawią się tam hitowe filmy i seriale, a niektórych z nich nie można obejrzeć nigdzie indziej! Co dokładnie pojawi się w katalogu? Kiedy będzie można obejrzeć poszczególne pozycje?

CANAL+ online – super premiery na maj 2022! Jakie filmy i seriale będzie można obejrzeć?

Maj w CANAL+ online – HITY MIESIĄCA

Serialowa wersja najnowszego filmu Patryka Vegi. Opowieść o Polsce czasów pandemii i losach trzech przyjaciółek, które próbują odnaleźć się w świecie, w którym miłość i seks często zamieniają się miejscami. Dziennikarka Kaja (Anna Mucha) dla dobrego materiału zrobi niemal wszystko. Z czasem przekonujemy się, co oznacza to „niemal”. Fotografka Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan) rzuca się w wir przygód na wieść o pogarszającym się stanie zdrowia. Prokuratorka Olga (Zofia Zborowska-Wrona) ulega wpływowi egzotycznego kochanka, a jej dotychczasowe poglądy i zasady przestają się liczyć.

W opowieści napisanej i wyreżyserowanej przez Patryka Vegę mieszają się humor, dramat, erotyka i akcja. Tym razem na ekranie możemy zobaczyć Annę Muchę („Lista Schindlera”, „Chłopaki nie płaczą”, serial „M jak Miłość”), Małgorzatę Rozenek-Majdan („Druga połowa” programy „Perfekcyjna pani domu”, „Projekt Lady”), Zofię Zborowską-Wronę („Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” seriale „Przystań”, „Barwy szczęścia”) i Sebastiana Delę („Pitbull”, „Wilk”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”).

© prod. Vega Investments, dystr. Kino Świat 2022

Guy raz za razem przeżywa ten sam dzień i wreszcie odkrywa, że jest nieważną epizodyczną postacią w brutalnej grze sieciowej. Ale skoro już o tym wie, to może najwyższy czas coś z tym zrobić? Kto wie, jeśli by się postarał może uda mu się coś zmienić, a nawet zdobyć piękną dziewczynę i uratować swój świat przed zniszczeniem?

Nominowana do Oscara za efekty specjalne pełna dystansu, humoru i akcji opowieść o współczesnej kulturze popularnej i jej najdziwniejszych obliczach. To idealny film dla fanów gier i kina popularnego, w którym znajdą sporo niespodzianek i gościnnych występów. Główną rolę Guya gra jeden z największych współczesnych gwiazdorów kina – Ryan Reynolds („Deadpool” „Narzeczony mimo woli”, „Projekt Adam”). W czarny charakter złowrogiego Antwana wciela się kultowy, nagrodzony Oscarem reżyser Taika Waitiki („Jojo Rabbit”, „Thor Ragnarok”, „Co robimy w ukryciu”).

„Free Guy” to dzieło Shawna Levy’ego reżysera cyklu „Noc w muzeum”, „Gigantów ze stali”, a także najnowszego filmu z Ryanem Reynoldsem „Projekt Adam”.

© 2021 20th Century Studios

Najnowszy brytyjski serial medyczny łączący w idealnych proporcjach dramat i komedię. Opowieść o grupie młodych lekarzy, którzy zdobywają zawodowe doświadczenie, pracując w szpitalu. Historia oparta na wspomnieniach Adama Kaya, lekarza, który z czasem wybrał życie komika i pisarza, aż iskrzy od humoru, a przy tym wiernie oddaje realia i cały wachlarz emocji, dzięki którym tak popularne są seriale medyczne. Literacki pierwowzór serialu — „Będzie bolało” —został wybrany „Książką roku 2018” w kat. biografia i autobiografia w plebiscycie portalu Lubimy Czytać. Co ciekawe główny bohater serialu Adam Kay często łamie tu czwartą ścianę i zwraca się wprost do widza. Nie tylko zresztą on.

W roli głównej znany jako Q z filmów o Bondzie („Skyfall”, „Spectre”, „Nie czas umierać”) Ben Whisman, laureat Złotego Globa i Emmy za serial „Skandal w angielskim stylu”. W obsadzie również Michele Austin („Sekrety i kłamstwa”, „Kolejny rok”, „Trafny wybór”) i Alex Jennings („Królowa”, seriale „The Crown”, „Skandal w angielskim stylu”).

©SISTER

MAJÓWKA Z CANAL+ ONLINE

Małe miasteczko w południowo-wschodniej części stanu Pensylwania, gdzie podstarzały szeryf Del Harris z trudem radzi sobie z zaprowadzaniem porządku. Jego miłość – Grace Poe ma dorosłego syna, który zostaje oskarżony o morderstwo. Tom jak zachowa się teraz szeryf, może wpłynąć nie tylko na przyszłość tej trójki, ale na niemal całe miasteczko.

Fabułę oparto na powieści „Rdza” Philippa Meyera, którą porównywano do dzieł najwybitniejszych amerykańskich pisarzy: McCarthy’ego, Hemingwaya, Steinbecka. Tytułowa „rdza (org. „rust”) pochodzi od określenia „pas rdzy”, czyli coraz bardziej wyludniających się terenów w północno-wschodniej części USA.

W głównej roli Jeff Daniels („Purpurowa róża z Kairu”, „Głupi i głupszy”) dwukrotny laureat nagrody Emmy za seriale „Godless” i „Newsroom”.

Najnowsze dzieło Dana Futtermana, amerykańskiego producenta, scenarzysty i aktora, dwukrotnie nominowanego do Oscara za scenariusze do „Capote” i „Foxcather”. W obsadzie również Maura Tierney (seriale „The Affair”, „Ostry dyżur”) i Bill Camp („Gambit królowej”, „Długa noc”, „Joker”). Wyśmienity serialowy dramat policyjny o skomplikowanych relacjach w małym amerykańskim miasteczku.

Niemiecki serial kryminalny o ciekawej, oryginalnej konstrukcji. To historia o błyskawicznym śledztwie policji, która próbuje uratować porwaną dziesięcioletnią dziewczynkę. Emma zniknęła podczas wizyty w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie i szanse na jej ocalenie maleją z każdą godziną. Bohaterka serialu, dr Jasmin Braun przesłuchuje kolejnych świadków, którzy mogą coś wiedzieć o sprawie. Każdy z odcinków to kolejna opowieść świadka i kolejny trop do rozwiązania zagadki. Od opiekunki Emmy, przez strażnika muzeum, po przypadkowych świadków zdarzenia – każdy detal może pomóc w odkryciu, kto był porywaczem.

Ten serial to dzieło popularnego niemieckiego twórcy filmów i seriali Jörga Lühdorffa („Inwazja szczurów”, „Atak szczurów”, „Lawina”). W głównych rolach możemy zobaczyć Alexandrę Marię Larę („Upadek”, „Wyścig”, „Lektor”, „King’s Man: Pierwsza misja”), Ralpha Herfortha („Speed Racer”, „Aeon Flux”, „Pukając do nieba bram”) i Ceci Chuh („Królowa Niendolfu”, „Berlin Alexanderplatz”, „Boy 7”).

© SISTER

Maj w CANAL+ online – SERIALE

Kanadyjski serial o strzelaninie, która wstrząsa Beauford College i o skutkach, jakie taka tragedia niesie lokalnej społeczności. Rodziny ofiar (jak i też ta nieżyjącego strzelca) próbują odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. W tym samym czasie policja prowadzi dochodzenie, próbując zrozumieć przyczyny i odtworzyć przebieg wypadków. Z czasem okazuje się, że prawda wcale nie jest tak oczywista, jak wydawałoby się na początku. Śledztwo przynosi nieoczekiwane skutki, które jednym pozwalają odnaleźć spokój, ale dla innych są dopiero początkiem problemów.

To ciekawe połączenie kryminału i dramatu psychologicznego to dzieło Sophie Deraspe, jednej z czołowych dziś młodych kanadyjskich reżyserek („Antygona”, „Wilki”, „Profil: Amina”), która tą fabułą po raz pierwszy wkracza w świat serialowych opowieści.

W obsadzie znaleźli się Pierre-Luc Brillant („C.R.A.Z.Y.”, „Anioł nad morzem”, „Lek przed wodą”), Sasha Samar („Nowy początek”, „To tylko koniec świata”, „Przynęta”) i Ayana O’Shun („Pojutrze”, „W drodze”, „Pluto Nash”).

© Encore Television-Distribution inc.

Najnowsza odsłona jednego z najpopularniejszych amerykańskich seriali kryminalnych. „Prawo i porządek” to marka, która w telewizji świetnie sobie radzi od ponad trzydziestu lat, gdy w 1990 zadebiutował pierwszy serial pod tym tytułem. Od tego czasu powstało ponad tysiąc dwieście (!) odcinków produkcji ze słowami „Prawo i porządek” w tytule (nie licząc adaptacji i seriali pobocznych). Najnowszy siódmy serial opowiada o walce z nowojorską mafią, którą podejmuje grupa miejscowych policjantów.

W głównej roli zobaczymy Christophera Meloniego („12 małp”, „Las Vegas Parano”, seriale „Happy”, „Więzienie Oz”), który wraca tu do postaci Eliota Stablera, którą grał przez dwanaście sezonów w „Prawo i porządek: Sekcja specjalna” i za którą dostał nominację do Emmy. Towarzyszą mu m.in. Tamara Taylor (seriale „Kości”, „Altered Carbon”), laureat Złotego Globa Dylan McDermott (seriale „Kancelaria adwokacka” „American Horror Story”, „Hollywood”) i Michael Rivera („Podwójne życie”, „To skomplikowane”, „Fighting”).

© 2021 Universal Television LLC.

Maj w CANAL+ online – DOKUMENTY

Wstrząsający dokument, który miał premierę na festiwalu w Wenecji w 2020 r. Jego twórca, nieżyjący już, Luke Holland dotarł do ponad trzystu Niemców, którzy przeżyli Drugą Wojnę Światową, by nagrać ich opowieści – odchodzącego już pokolenia, które było świadkami przerażających zbrodni. Już niedługo ostatni z nich odejdą ze świata i nie pozostanie nikt, kto by mógł spróbować wytłumaczyć współczesnym, jak do tego doszło. Jak cały naród stał się uosobieniem zła, poddając się władzy zbrodniarzy i biorąc czynny udział w realizacji ich makabrycznych planów.

Oto ostatni już tytułowi „świadkowie zbrodni”, a może czasem wręcz ich uczestnicy. Czy zresztą można przy tak wielkich zbrodniach w ogóle mówić i myśleć o jakichkolwiek różnicach między świadkami i zbrodniarzami? Ten dokument w prosty, wyrazisty i niepozostawiający wątpliwości sposób stawia te trudne pytania, na które każdy z nas powinien sobie sam spróbować odpowiedzieć. Tym bardziej dziś, w czasie, gdy stały się znowu przerażająco aktualne.

© 2020 PM Final Account Holdings, LLC. All Rights Reserved.

Alexis. Jedno z uosobień zła w historii kultury popularnej dwudziestego wieku. Któż wtedy nie oglądał „Dynastii” i nie uwielbiał nienawidzić Alexis. Aktorka, która się w nią wcieliła – Joan Collins – stała się ikoną kultury, choć właściwie była tą ikoną już wcześniej. I jest nią do dziś. Ta zbliżająca się do dziewięćdziesiątki brytyjska Dama (to tytuł oficjalny, bo w 1997 r. Collins otrzymała z rąk Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego) po raz pierwszy stanęła przed kamerą na początku lat pięćdziesiątych. Przez kolejne dekady grała w dziesiątkach amerykańskich filmów i seriali, produkcjach brytyjskich, włoskich czy austriackich.

Gdy zbliżała się do czterdziestki (czyli niestety momentu, gdy większość aktorek przestaje dostawać propozycję) zaproponowano jej rolę życia – od drugiego sezonu dołączyła do „Dynastii” i praktycznie „ukradła” ten serial, kreując tam złowrogą Alexis. Mimo wieku wciąż aktywna – gra, pisze książki, a teraz pozwoliła nakręcić o sobie dokument. I rządzi się w nim, jak wszędzie. Naprawdę warto to zobaczyć.

Abacus Media

Jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych wyścigów samochodowych powoli zbliża się do setki. Grand Prix Monaco odbywa się od 1929 r., a od lat pięćdziesiątych stał się stałym elementem kalendarza wyścigów Formuły 1. Zabrakło go (z powodu pandemii) w 2020 roku, ale powrócił już w kolejnym.

Ten film to opowieść przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia, które jest jednym z kluczowych dat w kalendarzu tego maleńkiego miasta-państwa, pięknie położonego na francuskiej riwierze. Rozgrywający się na zwykle zatłoczonych uliczkach wyścig to też odmiana dla kierowców przyzwyczajonych do nowoczesnych, acz odległych od miejskiej zabudowy torów wyścigowych.Wśród postaci pojawiających się w filmie warto wymienić popularnych kierowców wyścigowych: czterokrotnego mistrza Formuły 1 Alaina Prosta, wciąż startującego w wyścigach, urodzonego w Monaco Charlesa Leclerka, Jeana Alesi, czy syna Jeana-Paula Belmondo, Paula. W filmie nie mogło oczywiście zabraknąć także aktualnego władcy tego kraju – księcia Alberta II Grimaldiego.

Maj w CANAL+ online – FILMY

Oparty na faktach dramat opowiadający o amerykańskim fotografie, który relacjonuje aferę w odległej Japonii. Na początku lat siedemdziesiątych wojenna sława fotografa W. Eugene Smitha dawno już minęła. Mało kto chce teraz pracować z podstarzałym i konfliktowym reporterem. Redaktor magazynu „Life” wysyła go jednak do Japonii, a ten tam odkrywa dramat małej miejscowości Minimata, której mieszkańcy umierają zatruci rtęcią z pobliskiej fabryki, w której nieprzestrzegane są zasady bezpieczeństwa. Zdjęcia Smitha znowu wstrząsają całym światem.

W rolę zmęczonego życiem fotografa wcielił się (będący również producentem tego filmu) trzykrotnie nominowany do Oscara Johnny Deep (cykl „Piraci z Karaibów”, „Marzyciel”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”, „Ed Wood”) Obok niego na ekranie zobaczymy Billa Nighy’ego („To właśnie miłość”, „Czas na miłość”, „Radio na fali”), Hiroyukiego Sanadę („Ostatni samuraj”, „Droga do zapomnienia”, „47 roninów”) i Minami („Wizja”, „Battle Royale”).

© Golan Films (Minamata) Limited

Nominowany w zeszłym roku do Oscara tunezyjski dramat obyczajowy. Opowieść o współczesnych problemach uchodźców i o tym, jak daleko można i należy posuwać się w artystycznych poszukiwaniach i eksperymentach. Te dwa odległe tematy zbiegają się w opowieści o Samie Alim, uciekinierze z Syrii, który za wszelką cenę chce dostać się do Paryża, by ponownie spotkać swą ukochaną Abeer. Tę ceną okazuje się wielki tatuaż na plecach – to część artystycznego projektu, który pozwoli mu dostać się do Europy. Czy taką transakcję można nazwać uczciwą? Kto kogo tak naprawdę tu wykorzystuje i co z tego wynika?

Ten film to dzieło tunezyjskiej reżyserki Kaother Ben Hanii, którą wcześniej poznaliśmy dzięki filmowi „Piękna i bestie”. Na ekranie zobaczymy debiutującego w głównej roli Yahyę Mahayniego jako Sama Aliego oraz m.in. Koena de Bouwa („Profesor T.”, „Loft”, „Salamander”), Monikę Bellucci („Malena”, „Nieodwracalne”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”) i Darinę Al Joundi („Żona pilota”, „Pierwszy rok”, „Nieustraszona”).

Cykl filmów grozy „Piła” to jeden z największych kinowych hitów XXI wieku. Rozpoczęta kultowym już dziś obrazem z 2004 r. pełna makabry i zaskoczeń seria doczekała się właśnie nowej, dziewiątej odsłony, która równocześnie nawiązuje do poprzednich, ale też prowadzi fabułę w innym kierunku.

To opowieść o detektywie Banksie, który prowadzi śledztwo w sprawie satanistycznych morderstw. Podążając za tropem, nie zdaje sobie sprawy, że daje się wodzić za nos wyrafinowanemu mordercy, który wciąga go coraz głębiej we własną, skomplikowaną grę.

Tym filmem po kilkunastu latach przerwy do cyklu wraca Darren Lynn Bousman, który wyreżyserował części 2, 3 i 4. W roli detektywa Zeke Banksa zobaczymy Chrisa Rocka, który wcześniej przyzwyczaił widzów do swych komediowych występów („Wykiwać klawisza”, „Duże dzieci”, „Dogma”). Towarzyszą mu Max Minghella („Agora”, „The Social Network”, serial „Opowieść podręcznej”), Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”, „Django”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”) i Marisol Nichols („Skazaniec”, serial „Riverdale”).

Dystrybucja Cineman

Źródło: CANAL+ online


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej: 

(1961)