Zjawisko “odcinania kabla”, czyli ograniczania bądź całkowitego rezygnowania z linearnej telewizji, jest spotykane w USA i toczy się na ogromną skalę. Ale nie tylko tam. Jak wynika z najnowszych badań, w Europie także porzucamy tradycyjne usługi telewizyjne.
Ponad dwadzieścia tysięcy gospodarstw domowych w USA codziennie rezygnuje z tradycyjnych usług telewizyjnych. Wiele z nich także ogranicza liczbę posiadanych abonamentów linearnej telewizji. Jak się okazuje, nie tylko za Atlantykiem konsumenci rezygnują z tego typu oglądania. Dzieje się tak również w Europie.
Firma analityczna informitv sporządziła ostatnio raport, w którym zbadała europejskie trendy w przypadku 100 wiodących europejskich dostawców usług telewizyjnych. Wynika z niego, że w samym trzecim kwartale 2019 roku z linearnej telewizji zrezygnowało w Europie 660 tysięcy gospodarstw domowych (a 2,09 mln na świecie).
Nawet ogromne koncerny, jak na przykład Sky, powoli sobie z tym nie radzą. Firma ta w trzecim kwartale 2019 miała ujemny bilans abonentów (liczba odchodzących przewyższyła liczbę nowych subskrybentów).
Obecnie dochodzi do sytuacji, gdy hollywoodzkie studia, bądź giganci telekomunikacyjni wykupują inne firmy bądź dystrybutorów borykających się z finansami. Stać ich przy okazji na to, aby stracić nieco konsumentów po to, aby przekształcić się na model streamingowy. Tak właśnie jest z tracącymi w rekordowym tempie klientów koncernami NBCUniversal (w rękach Comcastu) i WarnerMedia (kontrolowanego przez AT&T), które w tym roku wprowadzą usługi VOD Peacock i HBO Max.
Źródło: informitv
Więcej na temat VOD:
(4050)