Home Strefa filmu Recenzje filmów kinowych i seriale Obejrzałem Żmijowisko na VOD | RECENZJA | Czy warto było?
Obejrzałem Żmijowisko na VOD | RECENZJA | Czy warto było?

Obejrzałem Żmijowisko na VOD | RECENZJA | Czy warto było?

1.18K
0

15 grudnia 2019 ukazał się finałowy, siódmy odcinek serialu Żmijowisko, który miałem okazję obejrzeć na playerze. Oto informacje na temat jego dostępności na VOD, a także moje wrażenia z seansu.

Serial Żmijowisko jest dostępny na platformie player w ramach pakietu CANAL+, który można obecnie zakupić w cenie 40 złotych za 30 dni. Tym samym dzięki niemu uzyskujemy dostęp do pokaźnej biblioteki innych seriali i filmów dostępnych w ofercie CANAL+ (w tym także telewizji na żywo i kanałów sportowych).

żmijowisko recenzja
aplikacja player na LG OLED B8

Platforma player, szczególnie po upadku Showmaksa, jest jednym z wiodących dostawców polskich treści, a możliwości serwisu są jeszcze większe w tandemie z pakietami dającymi dostęp do katalogu CANAL+ czy też HBO GO. Z drugiej strony indywidualnie trzeba sobie skalkulować opłacalność takiego przedsięwzięcia. Niemniej jednak posiadanie wszystkich interesujących nas pozycji w jednym interfejsie może być dla wielu osób wygodne.


Żmijowisko – recenzja serialu na player

Player oferuje własne produkcje TVN w jakości 4K Ultra HD. Zawartość zewnętrznych dostawców dostępna jest natomiast w Full HD (standard w świecie VOD). Mimo wszystko, to jedyna opcja, aby obejrzeć ten serial w VOD. Posiadacze abonamentów z CANAL+ 4K Ultra HD i dekoderem 4K ULTRABOX+ mogą go natomiast obejrzeć w 4K.

żmijowisko recenzja

Żmijowisko – a co z samym serialem?

To thriller kryminalny z elementami społeczno-obyczajowymi, opowiadający o próbie odnalezienia zaginionej 15-letniej Ady przez ojca Arka, ale też zajrzenia zarazem wgłąb siebie. Miewa on lepsze i gorsze momenty, ale mimo wszystko intryguje, a relacje, jakie łączą poszczególne postaci są zawiłe. Rozwiązanie akcji z finału może okazać się zaskakujące (ale niekoniecznie nie do przewidzenia), a po drodze jest dużo fabularnych meandrów, które zwodzą widza. Na zawiłość przekłada się również przeplatanie osi czasu pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością. Serial oferuje początkowo dużo powolnej ekspozycji, ale też wprowadza nas w świat postaci ze skazami, których jednak reżyser (Łukasz Palkowski) nie moralizuje, a jedynie dostarcza jego słowami zwierciadła nas samych. Żmijowisko to serial pełen spięć i scysji między postaciami, w których często odzywają się destruktywne instynkty, a ich motywacje nie są zawsze do końca jasne.

żmijowisko recenzja

Od strony realizacyjnej pierwsze dwa odcinki wprowadzają nas w bardzo udany sposób w tytułowe miejsce akcji pokazując rozmach wieloma ujęciami z lotu ptaka. Niestety jest ich mniej w dalszych epizodach. Nie można jednak odmówić ogólnej schludności wykonania, ładnych zdjęć na Mazurach, a także klimatycznej muzyki, podsycającej atmosferę niepokoju i niepewności.

Aktorsko jest nierówno, chociaż Paweł Domagała świetnie radzi sobie w swojej roli strudzonego życiem Arka, a bardzo dobrze obsadzeni są również Piotr Stramowski i Cezary Pazura. Natomiast niekoniecznie silną stroną tego serialu jest skądinąd ważna fabularnie postać Adaomy grana przez Davinę Reeves-Ciara.

żmijowisko recenzja

Żmijowisko jest ostatecznie niezłym i wciągającym serialem, niepozbawionym wad, ale ostatecznie wartym uwagi.

Więcej na temat player.pl:

(1184)

Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subskrybuj  
Powiadom o