Home News Zmiany na ważnym lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej! Kanały zyskały nowe funkcje. Gdzie oglądać?
Zmiany na ważnym lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej! Kanały zyskały nowe funkcje. Gdzie oglądać?

Zmiany na ważnym lokalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej! Kanały zyskały nowe funkcje. Gdzie oglądać?

15.32K
0

Lokalny multipleks MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej doczekał się niewielkich, ale istotnych zmian. Kanały tam osadzone zostały zaktualizowane – TVN dostępny w jakości HD wyposażono w funkcje telewizji hybrydowej HbbTV oraz napisy. Dokonano jeszcze kilku innych aktualizacji. Co dokładnie się zmieniło? MUX-L2 można oglądać na Śląsku. Gdzie dokładnie można odbierać?

Naziemna telewizja cyfrowa: kanały za zmianami na lokalnym multipleksie MUX-L2! TVN z funkcją HbbTV

Multipleks L2 nadaje na Śląsku z dwóch lokalizacji: Rybnika i Ornontowic, na kanale 47. Źródło donosi, że w ostatnich tygodniach telewidzowie z tamtych okolic raportowali kłopoty z odbiorem zlokalizowanych na MUX-L2 kanałów. Są tam obecne następujące pozycje:

  • TVT, TVN HD, TVN 7 HD, Start.TV, Eska TV Extra, TV Okazje, Red Carpet TV i Red Top

Problemy zostały już jednak ponoć wyeliminowane, a wraz z ich końcem, odbiorcy zyskali nowe opcje podczas oglądania. Zaktualizowano niektóre parametry nadawania ścieżek wideo i audio wszystkich kanałów. W rezultacie TVN HD zyskał w tamtych regionach funkcje HbbTV, czyli telewizji hybrydowej, a ponadto także ścieżkę napisów DVB. Dwa inne kanały – Stars.TV i Red Carpet TV – otrzymały lepszą jakość dźwięku; wyposażone są teraz w ścieżki AC3 (Dolby Digital).

Koniec kanałów TVN w telewizji naziemnej? PiS chce zmienić ustawę o radiofonii i telewizji! Discovery może zostać zmuszone do sprzedaży

Mniej istotna, powierzchowna zmiana, jaka zaszła w obrębie tego lokalnego multipleksu, to aktualizacja danych dystrybutora sygnału. Teraz przy wszystkich kanałach na MUX-L2 widnieje “Telewizja TVT sp. z o.o.”. Wcześniej sytuacja wyglądała różnie w zależności od pozycji, a “TVT” wyświetlało się jako provider tylko w przypadku TV Okazje.

Po zmianach w przypadku niektórych telewizorów może być wymagane ponownie wyszukanie kanałów. Jeśli nie widzimy opisanych wyżej cech stacji, warto wykonać ten krok.

polsat hbbtv

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.sat-charts.eu/artykul,5733,Zmiany-na-MUX-L2.html


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(15324)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x