Wizyta w fabryce telewizorów Samsung Słowacja Galanta / Opera Wiedeńska Ultra HD

Wizyta w fabryce telewizorów Samsung Słowacja Galanta / Opera Wiedeńska Ultra HD

76
0

Kupujemy telewizor, wyjmujemy z pudełka, wieszamy na ścianie i cieszymy się. A czy zastanawialiście się gdzie i jak powstają telewizory? Większość z nich wcale nie jest z Chin. LG czy Philips swą fabryczną drogę kończą w Polsce, natomiast Samsung w słowackiej Galancie i właśnie tam się udaliśmy. Wszystko dzięki Samsung Polska, który zdecydował się nam pokazać jak cała produkcja wygląda od kuchni. Jako maniacy bardzo szczegółowych testów nie mogliśmy odmówić i udaliśmy się na tzw. wycieczkę a raczej do pracy ;)

 

Opera Wiedeńska Ultra HD

4.jpg

 

5.JPG 6.JPG

 

Zanim trafiliśmy na Słowację wylądowaliśmy jednak w pierwszej kolejności w Wiedniu. Tam mieliśmy okazję zwiedzić stołeczną Operę. W trakcie wizyty kręcono ujęcia do 5 części Mission Impossible, którego premiera przewidziana jest na przyszyły rok. Niestety Toma Cruise’a nie zauważono. Miał pojawić się następnego dnia. Wizyta tam nie była przypadkowa. Wiener Staatsoper posiada własną aplikację na telewizory Samsunga i część spektakli transmitowanych jest na żywo w UHD czyli w rozdzielczości 4K. Mogliście o tym wielokrotnie przeczytać w informacjach prasowych od firmy Samsung.

 

1.jpg

 

2.JPG 3.JPG

To tutaj właśnie przed wejściem do Opery Wiedeńskiej następnego dnia miał pojawić się Tom Cruise jako Ethan Hunt i wykonać kilka scen kaskaderskich. Podobno w filmie cała opera pójdzie z dymem…

 

Jeśli więc macie tegoroczne telewizory z serii HUxxxx, to możecie zyskać dostęp do transmisji w ultrawysokiej rozdzielczości, które prowadzone są z jednej kamery 4K. W przypadku transmisji HD mamy do wyboru kilka kamer i jeszcze bogatszy repertuar w całym sezonie. Sam gmach, a zwłaszcza backstage robi ogromne wrażenie. Sama scena to nic w porównaniu do tego co dzieje się za jej tyłami oraz w podziemiach. Zresztą zobaczcie sami!

 

7.JPG 8.JPG
9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG 14.JPG
15.jpg 16.JPG

Pokaz aplikacji Opery Wiedeńskiej, która na bieżąco uzupełnia swoje zbiory o nowe przedstawienia w 4K

 

(76)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o