Home News Wiemy, kiedy zadebiutuje LG Z9 8K oraz zwijany LG OLED R
Wiemy, kiedy zadebiutuje LG Z9 8K oraz zwijany LG OLED R

Wiemy, kiedy zadebiutuje LG Z9 8K oraz zwijany LG OLED R

6.14K
0

Koreańskie media podały informacje o dostępności telewizora Z9 8K, a także rolowanego OLEDa. Na razie informacje dotyczą Korei Południowej, ale być może wkrótce poznamy termin, w którym będą dostępne w Europie.

Z9 to pierwszy telewizor 8K w ofercie LG. Ma być dostępny w wariancie 88-calowym Będzie konkurował z serią QLED Q950R Samsunga i Sony Z9G, które z kolei mierzą 98 cali.

Rolowany telewizor OLED z kolei odznacza się mniejszą rozdzielczością 4K, ale innowacyjnym wzornictwem. Posiada trzy tryby użytkowania, które pozwalają na normalny użytek, częściowe lub całkowicie zwinięcie ekranu wewnątrz swojej podstawki.

LG

 

Obydwa z nich zadebiutują w Korei Południowej w drugiej połowie tego roku. Informację przekazała koreańska agencja informacyjna Yonhap. Na wieści o dostępności w Europie będziemy musieli jeszcze poczekać – prawdopodobnie pojawią się one przy okazji targów IFA 2019.


ZOBACZ TAKŻE: CES 2019 | WIDEO | Rolowany telewizor LG OLED staje się faktem – wrażenia i zdjęcia!


Źródło: HDTVtest

(6140)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.