Home News Informacje prasowe #WhyWeHate – gwiazdy TVN o hejcie w internecie
#WhyWeHate – gwiazdy TVN o hejcie w internecie

#WhyWeHate – gwiazdy TVN o hejcie w internecie

186
0

Wkrótce na Discovery Channel pojawi się seria dokumentalna „Geneza nienawiści” stworzona przez m.in. Stevena Spielberga. Z tej okazji TVN Discovery rozpoczęło inicjatywę #WhyWeHate, zwracającą uwagę na mowę nienawiści w Internecie.

Już 21 października na antenie Discovery Channel będzie można obejrzeć pierwszy odcinek „Genezy nienawiści”, nowej serii dokumentalnej laureatów Oscara® Alexa Gibneya i Stevena Spielberga, traktujący o jednej z najbardziej destrukcyjnych emocji ludzkości. Zbliżająca się premiera to idealna okazja do zabrania głosu w ważnej dyskusji na temat świadectw nienawiści w codziennym życiu. TVN Discovery Polska dołącza do walki z hejtem, rozpoczynając akcję #WhyWeHate, której celem jest zwrócenie uwagi na problem mowy nienawiści w Internecie. Projekt wsparły znane nazwiska polskiego show-biznesu.

hejt w internecie

#WHYWEHATE #GENEZANIENAWIŚCI

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, Gabi Drzewiecka i Malwina Wędzikowska, Joanna Jabłczyńska i Marianna Kowalewska, Omenaa Mensah i Piotr Kraśko, Marta Kuligowska i Michał Mikołajczak, Anna Dec i Anna Wędzikowska, Małgorzata Ohme i Magda Wójcik. Siedem par i siedem poruszających nagrań. Gwiazdy znane z anten TVN Discovery Polska czytają sobie nawzajem hejterskie komentarze, które pojawiły się na ich temat w internecie. Tu nie ma reżyserii. Są za to prawdziwe emocje odsłaniające ich reakcje na mowę nienawiści, która notorycznie pojawia się w przestrzeni publicznej. Śmiech, niedowierzanie, a czasem ból i łzy – to wszystko wywołują słowa, które najczęściej pisane były zza bezpiecznej zasłony ekranu komputera czy telefonu, ale jednak celowały w konkretne osoby i miały realne konsekwencje. Kolekcja nagrań to pierwszy krok akcji, której celem jest uwrażliwienie widzów na problem hejtu w sieci.hejt w internecie

Akcja #WhyWeHate jest elementem działań promujących serię dokumentalną Alexa Gibneya oraz Stevena Spielberga „Geneza nienawiści”. To fascynująca, sześcioczęściowa produkcja oparta na najnowszych reportażach dziennikarskich, analizach historycznych oraz przełomowych badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Dociera do ewolucyjnych podstaw nienawiści, pokazując, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia oraz jak potężny wpływ miała – i nadal ma – nie tylko na jednostki, ale też na społeczeństwa. Każdy odcinek serii przeplata wiedzę naukową z emocjonującymi historiami bohaterów z całego świata. Od dramatycznych wydarzeń historycznych, którym przyglądał się świat– Holocaust, ludobójstwo w Rwandzie, krwawa dyktatura Czerwonych Khmerów w Kambodży czy czasy niewolnictwa w USA – przez działania grup hejterskich, takich jak skinheadzi, chuligani, organizacje fundamentalne i terrorystyczne – po strzelaniny w szkołach i przykłady znęcania się nad rówieśnikami. Pierwszy odcinek „Genezy nienawiści” będzie można zobaczyć już 21 października, o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel. Dostępny będzie także w ofercie płatnej player.pl.


Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(186)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x