Home News Umarł Showmax, niech żyje Kler. Film debiutuje na player
Umarł Showmax, niech żyje Kler. Film debiutuje na player

Umarł Showmax, niech żyje Kler. Film debiutuje na player

2.63K
4

To będzie jedna z największych premier VOD w tym roku w Polsce. Film Kler Wojtka Smarzowskiego będzie można obejrzeć od 6 lutego w aplikacji player.

„Kler” to najbardziej kasowy film w historii polskiego kina po 1989 roku. Obraz Smarzowskiego jakiś czas temu już pobił rekord należący do „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana (105,1 mln PLN). Była to najchętniej oglądana produkcja roku 2018, wyprzedzając takie zagraniczne hity jak Avengers: Wojna bez granic czy Iniemamocni 2. Rodzimy box office wyniósł 105 261 308 PLN.

Film ten skłonił do refleksji miliony Polaków (konkretnie obejrzało go 5 182 609 widzów). Wywołał on także kontrowersje, choć – co ciekawe – głównie u osób, które… go nie widziały. Janusz Gajos, odtwórca roli arcybiskupa Mordowicza powiedział, że film „nie obrazi ludzi wierzących ale zarazem myślących”. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić.

Kler premiera na playerKler będzie dostępny także od 6 lutego na nośnikach DVD i Blu-ray.

Ta złożona opowieść skupiona na trzech postaciach księży, nie boi się poruszać trudnych tematów i wątków, a część z nich oparta jest na faktach. Marek Lisiński, który w wieku 13 lat padł ofiarą księdza założył fundację „Nie lękaj się” pomagającą osobom, które doświadczyły podobnej traumy życiowej i był konsultantem filmu.

Teraz dzięki m.in. premierze w aplikacji player, dyskusja o filmie odżyje na nowo. Film będzie dostępny na platformie VOD TVN-u 6 lutego od godziny 11:00. Tutaj możecie śledzić całość wydarzenia oraz odliczać godziny do premiery jak również zamówić film! Pierwotnie Kler miał ukazać się na Showmax, ale w związku z odejściem tej platformy z rodzimego rynku, player odkupił licencję.

Kler licznik player Na stronie player licznik odlicza już godziny do premiery!

Advertisement

(2632)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

 1. No to dzisiaj wieczorny seansik : > 

 2. Jakub Krawczyński Jakub Krawczyński napisał(a):
  1 hour ago, MarcinC said:

  No to dzisiaj wieczorny seansik : > 

  Daj znać jak przypadł do gustu film :D 

 3. Pytanie odnośnie jakości. Czy jest on w 4k?

 4. Jest już w sklepach na blu-ray'u.

  baardzo przyzwoita jakość, odbieram duzo lepiej niż seans w kinie.

   

  738723_0004.jpg

   

  Pozdro