Skocz do zawartości
Gmeru

OLED w PSP > są wady. Jak to się ma do dużego OLEDa?

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to ciekawe jak się ma OLED w Vicie do dużego OLEDA? Bo ja widzę już kilka wad:

- Znaczny spadek jakości kolorów pod kątem (czyli już można powiedzieć, że kąty są słabsze niż w plaźmie). Zarówno w pionie jak i poziomie

- Problem z podświetleniem jak jest czarny ekran (widać, że wielu ludziom się to zdarza czyli losowanie) np. tak chociaż ja mam jeszcze inaczej:

psvy.jpg

Czy taki będzie duży OLED? Założę się, że to zwiastun tego, że ideału wcale nie będzie i jak to zwykle bywa przyjdzie rozczarowanie. Ale byłem tego pewien.... Chyba nikt się nie spodziewał, że nagle wszyscy zrobią telewizory bez wad. Ehhh skoro już mała Vita tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że OLED nie będzie bez wad. Już na CES widać było [beeep].... refleksy od ekranu:). Przedstawiciele Samsunga oraz LG sami mówią ze wciąż trwają badania nad trwałością, żywotnością przy optymalnym działaniu. 2-3 lat to bedzie dopracowywanie i wtedy mozna dopiero kupic.

Pamietacie pierwsze plazmy w astronomiczych cenach? A pamietacie ich specyfikacje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refleksy refleksami (tak już chyba będzie we wszystkich TV) ale taki spadek kolorów pod kątem? Biel robi się mało biała jak odpalę Wipa. No i to "podświetlenie". Wiadomo, że nic tam niczego nie podświetla ale to jak widać nowy rodzaj wady, pewnie jeszcze nienazwany ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą, że OLED to bolączka na wszystkie problemy... mogą się trochę rozczarować ;)

Zobaczymy co przyszłość przyniesie na tą chwilę zbadałem gamut wyświetlacza super amoled w samsung galaxy s II, na rysunku wyznaczone są punkty odniesienia przestrzeni adobe rgb.

amoled.jpg

Ten sam odczyt przeprowadziłem następnie pod kątem ~60 stopni

60stopni.jpg

Spektrum wyświetlaczy AMOLED jest bardzo szerokie, ale wykraja własny kształt, wierność reprodukcji obrazu jest bardzo zaburzona. Odpowiedni system CMS powinien być w stanie zawęzić je do rozmiarów Rec 709, aby dawały przyzwoity obraz na TV.

Pod kątem niestety, robi się kaszanka i ciekawe czy inżynierowie sobie jakoś z tym dadzą radę ;) O ile na amoledach nie spada kontrast pod kątem tak jak na LCD, to kolory strasznie się "rozjeżdżają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek, no właśnie....

Xelos - to było tak dawno i była taka podnieta (wtedy były dużo gorsze plazmy i LCD niż teraz) że chciałbym strasznie teraz ujrzeć tego samego XELa. Czy w ogóle by świecił ; ) a nie się wypalił.... Niby tam było wszystko pięknie. Ale tak jak mówię: czasy się zmieniły i trzeba by go znowu dostać bo opinie taką trudno wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, co do kolorów to spodziewałem się że coś może być z nimi nie tak. Ale że są jakieś problemy z czernią - to dziwne, bardzo dziwne :/

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jest to nic nowego, dotyczy wszystkich PS Vita i nazywa się to "mura effect". Takie uroki OLED, Sony o tym doskonale wie i nie uznaje tego za wadę a dolegliwość samej technologi. Jest to tylko widoczne w ciemnym otoczeniu, w ciągu dnia, przy jasnym świetle nie widoczne.

Edytowane przez Tafit2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...