Home Testy Konsole Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R
Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R

Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R

7.83K
9

Od kilku tygodni w sprzedaży dostępne są najnowsze flagowe modele telewizorów QLED 2019 od Samsunga. Wszystkie z nich, zyskały kilka usprawnień w trybie gra. Przyjrzyjmy się im na przykładzie wiodącego Q90R, który posiada bezpośrednie strefowe podświetlenie LED.

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

Tryb Gra

W najnowszych telewizorach Samsung, “Ustawienia Trybu gra” i opcje z nim związane znajdują się w głównym menu każdego QLED. Tryb gra, aktywuje się samoczynnie po wykryciu konsoli.

Tu konfigurujemy tryb “Gra”.

Po sprawdzeniu automatycznego wykrywania tryb gra np. z Xbox One X tak właśnie się dzieje, wystarczy wybrać opcję “Auto”.

Przy odpowiedniej konfiguracji tryb “Gra” włącza się automatycznie!

Po wejściu w “Ustawienia Trybu gra” naszym oczom ukazuje się dość rozbudowane menu przeznaczone dla każdego użytkownika konsoli oraz PC. Trzeba zaznaczyć, że jest to najbardziej rozbudowanego tego typu menu ze wszystkich dostępnych telewizorów na rynku. Samsung zaczyna się tutaj zbliżać do rozwiązań stosowanych w monitorach co cieszy gdyż telewizory mają ogromny potencjał a ich zaletą jest oczywiście ogromny rozmiar w stosunku do (z reguły) małych monitorów. W menu znajdziemy znane z 2018 roku opcje jak “Ustawienia gry Motion Plus” czy “FreeSync” ale doszły także tajemnicze funkcje o nazwie “Wzmacnianie Gier”, oraz “Dynamiczny korektor czerni” o których w dalszej części tekstu.

(7834)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(9)

 1. Seba555 Seba555 napisał(a):

  Jednak ostatnio było za dużo artefaktów, dlatego podwyższyli do 38 ms. Jest to jednak wartość dla mnie nieakceptowalna więc za przeproszeniem o kant [beeep]y rozbić ten cały Samsungowy upłynniacz w 2019 roku. I dlaczego ten tv nie ma hdmi 2.1? Na plasterki cały 2019.

 2. LV426 LV426 napisał(a):

  Samsung zawsze miał najniższe wartości input lag a tu 38ms? 😧

 3. Tonyy Sopranoo Tonyy Sopranoo napisał(a):
  1 godzinę temu, Seba555 napisał:

  Jednak ostatnio było za dużo artefaktów, dlatego podwyższyli do 38 ms. Jest to jednak wartość dla mnie nieakceptowalna więc za przeproszeniem o kant [beeep]y rozbić ten cały Samsungowy upłynniacz w 2019 roku. I dlaczego ten tv nie ma hdmi 2.1? Na plasterki cały 2019.

  Zakładam że masz lepszy telewizor 🤣🤣🤣

  Mam zeszłorocznego Q9 FNA, i mam pytanie,  - - czy różnica w jakości obrazu funkcji jest duża między 2018 vs 2019 ??? Czy jest aż tak duża, że wypadalo by wymienić na 2019?? 

  To prawda,  migotanie w wyraźny ruch Led jest nie do oglądania. Nie da się patrzeć na obraz. Jak rok temu kupiłem Q9, to dzwoniłem do Samsunga na infolinię, czy mój tv nie jest wadliwy. Wali po oczach strasznie. Ta funkcja to nieporozumienie. Tak samo  ambient mode jest bezużyteczny. Wygląda to idiotycznie. Jednak Q9 kupiłem tylko i wyłącznie do Ps4 Pro i Xboxa X i PC. Telewizji nie oglądam na nim ani tym bardziej filmów. Tylko do gier. Dlatego, pytam  o różnicę,  czy jest aż tak duża że trzeba kupić nowy?

 4. Gmeru Gmeru napisał(a):

  Nie jest tak dużo by kupić nowy telewizor ;-).

 5. Myfos Myfos napisał(a):

  Input lag z upłynniaczem wyższym niż 30 ms i brak hdmi 2.1 to ja poczekam na 2020 i może to dopracują

 6. kendo999 kendo999 napisał(a):

  caly ten tryb dla graczy to bedzie  dopracowany ale dopiero 2022

 7. Gmeru Gmeru napisał(a):

  Ja to myślę, że w 2025 jak będzie zapowiedź PS7. Wtedy to będzie już taki na maxa dopracowany :D Więc czekać czekać i... oby doczekać ;D A ja wracam do Forzy z Motion 😜 Całkiem dobrze daje radę :D

 8. Tonyy Sopranoo Tonyy Sopranoo napisał(a):
  Dnia 3.05.2019 o 13:40, Gmeru napisał:

  Nie jest tak dużo by kupić nowy telewizor ;-).

  Dziękuję. Bałem się innej odpowiedzi. Jak już, to pozwolę sobie zapytac o jeszcze jedną rzecz. Dlaczego podczas oglądania telewizji np tvn24,  to obraz czasami gubi klatki jak w grach nagły spadek do 15 fps o klatkowanie?? Na ps4 pro i xboxe x nigdy coś takiego się nie zrobiło,  a jak przyłączę na tv z Horizona to raz na jakiś czas klatkuje. Dlaczego tak się dzieje?? Coś mam włączone lub wyłączone??? 

 9. Fajnie pięknie upłynniacz inne zbędne g... bajery ;) TV ten posiada matrycę 120Hz, czy jak podepnę PC po hdmi to jestem w stanie uzyskać te 120Hz? Jeszcze jedno czy ten tv wspiera rozdzielczość 1440p?