Home Testy Konsole Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R
Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R

Test trybu gra dla graczy w Samsung TV QLED Q90R

9.10K
11

Od kilku tygodni w sprzedaży dostępne są najnowsze flagowe modele telewizorów QLED 2019 od Samsunga. Wszystkie z nich, zyskały kilka usprawnień w trybie gra. Przyjrzyjmy się im na przykładzie wiodącego Q90R, który posiada bezpośrednie strefowe podświetlenie LED.

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

Tryb Gra

W najnowszych telewizorach Samsung, “Ustawienia Trybu gra” i opcje z nim związane znajdują się w głównym menu każdego QLED. Tryb gra, aktywuje się samoczynnie po wykryciu konsoli.

Tu konfigurujemy tryb “Gra”.

Po sprawdzeniu automatycznego wykrywania tryb gra np. z Xbox One X tak właśnie się dzieje, wystarczy wybrać opcję “Auto”.

Przy odpowiedniej konfiguracji tryb “Gra” włącza się automatycznie!

Po wejściu w “Ustawienia Trybu gra” naszym oczom ukazuje się dość rozbudowane menu przeznaczone dla każdego użytkownika konsoli oraz PC. Trzeba zaznaczyć, że jest to najbardziej rozbudowanego tego typu menu ze wszystkich dostępnych telewizorów na rynku. Samsung zaczyna się tutaj zbliżać do rozwiązań stosowanych w monitorach co cieszy gdyż telewizory mają ogromny potencjał a ich zaletą jest oczywiście ogromny rozmiar w stosunku do (z reguły) małych monitorów. W menu znajdziemy znane z 2018 roku opcje jak “Ustawienia gry Motion Plus” czy “FreeSync” ale doszły także tajemnicze funkcje o nazwie “Wzmacnianie Gier”, oraz “Dynamiczny korektor czerni” o których w dalszej części tekstu.

(9100)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

11
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o