TEST: Słuchawki Panasonic RP – HD5 High Res

TEST: Słuchawki Panasonic RP – HD5 High Res

143
5

Wielokrotnie słuchając muzyki, zastanawiałem się, jak to by brzmiało na takich czy innych słuchawkach. Niestety nie mając możliwości zakupu tylu modeli, zaczynałem ograniczać listę do nie tylko niezbędnego „minimum minimorum”, ale też tych producentów, którzy byli synonimem dobrej jakości brzmienia. Oprócz znanych marek, znalazły się tam i te mniej znane z marketowych półek. Rynek bardzo się rozrósł. Widoczny na każdym kroku duży regał ze słuchawkami to codzienność w dużych sklepach, ale też w każdym bez mała sklepiku gdzie jest, choć trochę miejsca na to by coś jeszcze powiesić. Jak w tym gąszczu wybrać to co Nas interesuje?

 

Część sięga do Internetu czytając opisy testów, część szuka rozwiązań bezpośrednio w sklepach. Wszystko jest dobrze, do kiedy mam do czynienia ze sprzętem w niższym segmencie, ale kiedy sięgamy wyżej – zaczyna się problem. No bo jak kupić słuchawki za kwotę powyżej 600 – 700 PLN nie robiąc odsłuchów? Sprzedawcy nie chcąc odpakowywać nowiutkich słuchawek, ( bo przecież trzeb je będzie sprzedać) informują, że mają „właśnie ostatnią sztukę”, lub że niestety te testowe też się sprzedały. Dylemat. Co zrobić?

 

Jestem w tym dobrym położeniu, że trafiły w moje ręce słuchawki, o których już jakiś czas myślałem żeby jest przetestować. W szczególności słuchawki, które są oznaczone logiem „High Res”.

 

1.jpg

 

Producent oddaje w Nasze ręce niższy model opisywanych już wcześniej na łamach HDTVPolska modelu RP –HD10. Panasonic opisuje niezapomniane przeżycia i chwile związane z odsłuchem, więc za nim oddamy się przyjemności słuchania, zacznijmy może od…

 

Wyposażenie

4.jpg

No cóż, jeśli spodziewaliście się czegoś wyjątkowego – to jeszcze nie tu. Środek pudełka, choć schudnie wygląda, raczej aspiruje do półki modeli niższych niż prezentowany. W plastikowej wytłoczce znajdziemy słuchawki i karteczkę opisującą dane techniczne w kilkunastu językach.

 

Zaletą albo i wadą jest kabel dołączony do słuchawek. Producent dołączył 1,2 m przewodu, więc dla tych, którzy mają trochę większą odległość do wzmacniacza czy odtwarzacza, trzeba będzie pomyśleć o przedłużeniu. Być może już w mniej dobrej jakości. Ponieważ kabel jest podłączony na stałe, nie mamy możliwości wymiany na inny. Kabel zakończony jest końcówką typu „mini jack” 3,5 mm, ale ten z Was kto by szukał przejścia na dużego jacka ( 6,3 mm ) niestety tu go nie znajdzie. Więc liczyć należy tylko na swoje zasoby domowe lub pozostaje opcja kupna. To raczej dość skromne wyposażenie. Jakość przewodu dość przeciętna. Brak też jest pokrowca na słuchawki.

 

(143)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(5)

 1. Cytuję: Dźwięk płaski, bez głębi, wszystko ucieka gdzieś wysoko a scena dźwiękowa wydaje się być dość mało spójna. Wysokie częstotliwości dość drażniące w odsłuchu, a dla wyznawców niskich pasm rozczarowanie – niestety tu nie będzie dobrze bębniło. Bas jest dość płaski, choć wg. specyfikacji powinno przenosić już od 4 Hz. No cóż, nie mam aż takiego słuchu by to słyszeć, ale brak basu jest wyraźnie wyczuwalny. Szczególnie przy odsłuchu SACD, odczuwalna jest płaskość dźwięku. Brakowało mi tu – i to w całym teście odsłuchu – zrównoważonej sceny dźwiękowej.

  I w werdykcie POLECAMY ???

  A czy one maja być do noszenia na głowie czy do słuchania muzyki?

  Pozdro

 2. Tutaj znajdziesz wytłumaczenie systemu ocen na portalu: http://hdtvpolska.com/topic/32183-jak-testujemy-wyswietlacze-na-hdtvpolskacom-czemu-testy-sa-najbardziej-profesjonalne-w-polsce/?p=325238

  Cytuję:

  "Wyróżnienie to przyznawane jest produktom, które osiągnęły bardzo dobre wyniki we wszystkich podstawowych kategoriach. Potencjalny kupujący powinien zainteresować się testowanym sprzętem i sprawdzić go w sklepie. Jest ogromna szansa, że to właśnie ten produkt będzie idealny dla zainteresowanego klienta."

 3. Wyróżnienie dla słuchawek które nie grają ???

  Testujący sam to wyraźnie napisał.

  WTF.

  :blink:

  Nie słuchałem ale chyba pojadę do Media Marktu albo do Arka Kłopotowskiego ze swoim iBasso, posłucham i napiszę jakie są. Czytając ten test, w moim raczej litości nie będzie.

  Portal na którym wszystkie testowane produkty dostają wyróżnienia traci wiarygodność. Press to zazwyczaj marketingowy bełkot ale wyróżnienie Polecamy to już odpowiedzialność.

  Koncern Matsushita, do którego należy marka Panasonic zrobił kiedyś, raz, dawno temu porządne słuchawki ale ... pod marką Technics. A było to tak dawno temu że z pamięci roku nie podam.

  Kto chciał posłuchać dobrych słuchawek miał możliwość na Audio Video Show, było ich tam mnóstwo. Obecni byli praktycznie wszyscy liczący się producenci na świecie.

  Link odsyła do ocen z testów telewizorów, a nie sprzętu audio. A akurat w tej dziedzinie mam czasami dużo do powiedzenia ;).

  Pozdro

 4. Oczywiście masz prawo do swojej opinii. Pozdrawiam

 5. Gmeru, daj spokój toć to tetryczenia ciąg dalszy... ech ...aż mi gacie opadły, rękom się nawet nie chce. :ph34r: