Home News Za chwilę znacznie więcej telewizorów QD-OLED? Samsung planuje produkcyjną rewolucję!
Za chwilę znacznie więcej telewizorów QD-OLED? Samsung planuje produkcyjną rewolucję!

Za chwilę znacznie więcej telewizorów QD-OLED? Samsung planuje produkcyjną rewolucję!

8.29K
3

Pierwsze telewizory QD-OLED trafiły do sprzedaży w ubiegłym roku. W 2023 Samsung i Sony zaproponują kolejne wcielenia modeli łączących zalety technologii OLED oraz kropki kwantowej (QD). Pojawiają się informacje, jakoby Samsung Display planował znaczny wzrost produkcji tego typu paneli! Wkrótce zobaczymy serie QD-OLED od kolejnych producentów i więcej przekątnych?

Samsung Display zwiększy produkcję paneli QD-OLED. Te telewizory to przyszłość?

Doniesienia firmy UBI Research wskazują, że do 2024 roku producent matryc Samsung Display zwiększy moce produkcyjne paneli QD-OLED o 50%. To może finalnie doprowadzić do wprowadzenia na rynek większej rozpiętości przekątnych. W 2023 roku do sprzedaży trafią pierwsze 77-calowe telewizory QD-OLED (serie S90C i S95C marki Samsung), ale to może być dopiero początek ekspansji.

t
Telewizor QD-OLED Samsung S95C na 2023 rok; fot. Samsung

Większy ruch na liniach produkcyjnych ma oznaczać możliwość dostarczania aż 45 000 substratów miesięcznie. Każdą taką jednostkę można następnie pociąć na mniejsze, odpowiadające znanym nam przekątnym panele. Jak dotąd ich rozpiętość w przypadku QD-OLED wynosiła od 49 cali (tylko w monitorach) do 77 cali (w telewizorach). Wedle informacji podanych przez Samsung Display, w 2023 roku z myślą o monitorach wytwarzane będą też matryce 34-calowe.

Telewizor QD-OLED Sony A95K z 2022 roku; fot. Sony

Wzrost produkcji może w przyszłości przełożyć się na poszerzenie rodziny QD-OLED – nie tylko jeśli chodzi o nowe przekątne, na przykład 88 cali. Mogą się też pojawić kolejni chętni na wprowadzenie tej technologii do swojego portfolio.

Telewizory QD-OLED na 2023 rok, które na razie zapowiedział tylko Samsung (spodziewamy się jeszcze zapowiedzi następcy serii A95K ze strony Sony), będą się cechować między innymi wyższą jasnością i lepszą efektywnością energetyczną. Wszystko dzięki zastosowaniu nowego materiału, z którego złożona jest warstwa emitująca niebieskie światło.

Samsung podał specyfikację pierwszego telewizora nowej generacji QD-OLED! Jasność 1000 nitów, perfekcyjne kolory i czerń?
fot. Samsung Display

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1675158703


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(8289)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mickiewicz
Mickiewicz
7 miesięcy temu

Dlaczego w OLED czy teraz QDOLED są takie “dziwne” rozmiary tzn zamiast 75″ robią 77″ czy 85″ to 88″? Z czego to wynika

Damian
Damian
8 miesięcy temu

“Jak dotąd ich rozpiętość w przypadku QD-OLED wynosiła od 49 cali (tylko w monitorach) do 77 cali (w telewizorach). Wedle informacji podanych przez Samsung Display, w 2023 roku z myślą o monitorach wytwarzane będą też matryce 34-calowe.” – Coś się wam pomieszało przekątne 34″, 55″ i 65″ są w sprzedaży od 2022, zaś debiutują w tym roku przekątne 49″ i 77″

Bodzio
Bodzio
8 miesięcy temu

Oby Philips zacząl produkcje swych telewizorów na tych panelach….

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x