Home News TCL z drugim miejscem sprzedaży TV na świecie
TCL z drugim miejscem sprzedaży TV na świecie

TCL z drugim miejscem sprzedaży TV na świecie

1.76K
0

TCL właśnie chwali się najnowszymi wynikami sprzedaży. Według nich, chińska firma zajmuje drugie miejsce na rynku telewizorów. Aż 60% sprzedanych odbiorników marki TCL pochodziło z rynków zagranicznych.

Firma TCL miała niedawno zebranie dotyczące wyników finansowych za rok 2018. Padła na nim informacja, że 11,6% sprzedanych telewizorów na całym świecie w ubiegłym roku było marki TCL. Dane podała firma analityczna Sigmaintell. Ponadto TCL odnotowało rekordowy zysk operacyjny, na poziomie 134,5 milionów EUR – 13,1% skok w porównaniu do roku ubiegłego. Na czysto firma zarobiła 105,7 mln EUR (17,3% lepszy wynik niż w 2017).

TCL

W roku 2018 sprzedało się łącznie 28,61 miliona telewizorów LCD marki TCL. Pierwotnie chińska korporacja zakładała, że uda się osiągnąć poziom 28,3 mln. Jest to zarazem największy wzrost w okresie pięciu lat dla firmy.

Co więcej, TCL odniosło sukces nie tylko na rodzimym polu. Aż 60% całościowej sprzedaży pochodziło zza granicy (29,5% więcej niż w 2017) – 18,21 mln. W Chinach także nastąpił (13,4%) wzrost zainteresowania produktami tej firmy (łącznie 10,39 mln egzemplarzy).

Jeśli zaś chodzi o udział telewizorów 4K Ultra HD, to sprzedano ich 9,18 mln sztuk (wzrost o 58,2%). TCL posiada 13,2% udział w segmencie telewizorów 4K w Chinach.

Chińska korporacja pracuje nad wieloma nowymi technologiami, w tym 8K Mini LED z kropkami kwantowymi (prototyp pokazano na CES), a także hybrydą technologii Quantum Dot / OLED.

Źródło: hdtvtest

(1762)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o