Home News Sound United przejmuje marki Onkyo i Pioneer
Sound United przejmuje marki Onkyo i Pioneer

Sound United przejmuje marki Onkyo i Pioneer

2.00K
1

Na rynku producentów audio nastały duże zmiany. Sound United, właściciel marek i Marantz, przejął firmę Onkyo, a wraz z nią markę Pioneer.

Sound United opublikowało informację prasową dotyczącą osiągnięcia wstępnego porozumienia w sprawie przejęcia Onkyo i Pioneer. W posiadanie firmy wejdą także marki Pioneer Elite i Integra. Sound United to właściciel Denon, Marantz, Polk Audio, Classe, Definitive Technology i Boston Acoustics.

Onkyo

Po sfinalizowaniu transakcji Sound United pragnie skupić się na głośnikach bezprzewodowych. Firma chce poszerzyć swoje portfolio o inteligentne głośniki i soundbary, korzystając ze doświadczenia i reputacji jakie niosą ze sobą te dwie marki.

Onkyo zachowa prawa do własnej marki oraz nazwy Pioneer w obrębie produktów z linii Digital Life oraz Embedded Audio. Sound United ma sfinalizować przedsięwzięcie 26 czerwca 2019.

Źródło: Sound United

(1999)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. to dobrze nam nie wróży że w rękach jednej firmy a dokładniej DEI Holdings która należy do portfolio Charlesbank Capital Partners znajdzie się pod jednym dachem tyle markowych firm.