Home Testy Telewizory LCD Sony Sony XE70 TEST niedrogiego Ultra HD TV (KD-43XE7005)
Sony XE70 TEST niedrogiego Ultra HD TV (KD-43XE7005)

Sony XE70 TEST niedrogiego Ultra HD TV (KD-43XE7005)

94.44K
13

System i Smart TV

Telewizor, jak już wcześniej wspomniałem, pozbawiony jest systemu operacyjnego Android, z którego słynie Sony. Zamiast tego mamy autorską dystrybucję Linux’a, który także zapewnia podstawowe funkcjonalności Smart TV. Zobaczmy co dzieje się po wciśnięciu przycisku “Home”:

W ten sposób dostać się możemy do aplikacji wbudowanych w telewizor. Trzeba jednak przyznać, że są one skrajnie proste. Przykładowy odtwarzacz plików ma problem nawet z generowaniem miniaturek:

Telewizora potrafi jednak odtwarzacz pliki wideo i wychodzi mu to całkiem nieźle. Nie zacina się nawet na plikach Ultra HD z pendrive. Nie znalazłem jednak opcji podłożenia napisów. Nie załadowały się one także automatycznie do filmu:

Dobrą informacją jest jednak to, że interfejs telewizyjny jest dosyć dopracowany. Działa płynnie i nie podwiesza się np. podczas wchodzenia w EPG. Ta część interfejsu jest dosyć czytelna i schludnie zaprojektowana:

(94441)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

13
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o