Home News Sony prezentuje kontrolery nowej generacji do PlayStation VR! Zapowiedź przełomu – na taki pomysł czekaliśmy?
Sony prezentuje kontrolery nowej generacji do PlayStation VR! Zapowiedź przełomu – na taki pomysł czekaliśmy?

Sony prezentuje kontrolery nowej generacji do PlayStation VR! Zapowiedź przełomu – na taki pomysł czekaliśmy?

382
0

Sony ujawniło nowe kontrolery do PlayStation VR! Pomysł bazuje na rozwiązaniach zastosowanych w DualSense do PS5, a Japończycy zapowiadają rewolucję w sposobie grania. PS VR 2 nie pojawi się jednak na rynku w 2021 roku.

Nowe kontrolery PlayStation VR 2 ujawnione. Kiedy premiera?

Jakiś czas temu Sony potwierdziło, że prace nad nowym zestawem kontrolerów dedykowanych PlayStation VR trwają. Nie trzeba było długo czekać na kolejne wieści – wczoraj wieczorem producent pokazał, jak wygląda nowa generacja! PS VR 2 wreszcie otrzymało wyróżniający się, futurystyczny design, a zastosowane w nim funkcje można nazwać prawdziwie next-genowymi.

Sony prezentuje kontrolery nowej generacji do PlayStation VR! Zapowiedź przełomu - na taki pomysł czekaliśmy?
PlayStation VR 2; fot. Sony

Zestaw będzie dedykowany konsoli PS5 i wykorzysta kluczowe technologie zaimplementowane w kontrolerze DualSense. Jakie?

  • Adaptacyjne triggery – na nich, podobnie jak w klasycznym kontrolerze, będą spoczywać palce wskazujące gracza. Tak samo jak w DualSense, tak i w tym przypadku będą to adaptacyjne spusty, a więc wciskając je poczujemy dodatkowe napięcie zależnie od wykonywanej czynności na ekranie. Strzelając z karabinu będziemy mieli wrażenie, że naciskamy prawdziwy spust!
  • Haptyczne wibracje – to zupełnie nowy system wibracji, który świetnie naśladuje zewnętrzne czynniki wpływające na postać czy pojazd w grze. Poczujemy na przykład piasek pod palcami, kiedy będziemy przemierzać pustynię w grze, albo podmuchy wiatru, kiedy staniemy na szczycie wieżowca.
Sony prezentuje kontrolery nowej generacji do PlayStation VR! Zapowiedź przełomu - na taki pomysł czekaliśmy?
PlayStation VR 2; fot. Sony

Kolejne zapowiedziane przez Sony funkcje nowych kontrolerów PS VR to już cechy typowe dla tego typu doświadczeń. Jednocześnie jednak nie dostaliśmy ich w poprzednim zestawie!

  • Wykrywanie dotyku palców: kontrolery będą wykrywać palce gracza bez potrzeby naciskania przycisków! Dotyczyć to będzie kciuka, palca wskazującego i środkowego. Ma to zwiększyć zakres i naturalność ruchów wykonywanych dłońmi podczas gry.
  • Śledzenie: nowe kontrolery PS VR będą śledzone w czasie rzeczywistym przez nowy zestaw słuchawkowy VR. Posłużyć ma do tego specjalny pierścień śledzący, który umiejscowiono w dolnej części kontrolera.
  • Przyciski akcji / analogi: lewy kontroler posiada jeden przycisk analogowy, przyciski trójkąta i kwadratu, przycisk “grip” (L1), przycisk spustu (L2) i przycisk Create. Prawy kontroler wyposażono natomiast w jeden analog, krzyżyk i kółko, “grip” (R1), spust (R2) i przycisk Options. Dla przykładu, przycisk “grip” może zostać wykorzystany do podniesienia przedmiotu w grze.

Przy okazji prezentacji nowego zestawu na swoim blogu, Sony zastrzegło, że PS VR 2 nie pojawi się w sprzedaży w 2021 roku. Najprawdopodobniej dostaniemy go za rok, kiedy już – mamy taką nadzieję – wszyscy zdołają kupić swoje PlayStation 5!

Co myślicie o takim pomyśle na kontrolery do VR? Chcielibyście je wypróbować?

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1616069793


Więcej na temat konsol i gier:

(382)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x