Home News Sega Mega Drive Mini na 30-lecie konsoli
Sega Mega Drive Mini na 30-lecie konsoli

Sega Mega Drive Mini na 30-lecie konsoli

210
2

W tym roku przypada 30-lecie pojawienia się konsoli Sega Mega Drive na rynku. Z tej okazji japońska firma postanowiła wznowić swojego klasycznego 16-bitowca w wersji „mini”. 

Wznawianie klasycznych konsol okazało się bardzo lukratywnym przedsięwzięciem, co pokazał sukces Nintendo i reedycji NESa i SNESa (ze sporą dozą niesprawiedliwości cenowej dla Polaków). Sega także postanowiła pójść śladem swoich niegdysiejszych rywali i w rezultacie w tym roku otrzymamy Sega Mega Drive Mini (w Stanach konsola była znana jako Genesis). Sprzęt będzie najpierw dostępny w Japonii, a następnie w USA i na innych rynkach.

Stworzeniem współczesnej wersji Mega Drive zajmie się AtGames, firma, która wydała w zeszłym roku własny produkt Sega Genesis Flashback, który jednak niekorzystnie wypadł w porównaniu z produktami Nintendo. Tegoroczny model ma jednak różnić się od Flashbacka, oferować inną emulację oraz dodatkową funkcjonalność. Japońska wersja nie będzie posiadać slotu na kartridże, natomiast na innych rynkach będzie on dostępny.

Macie jakieś wspomnienia z konsolą Mega Drive? Do jakich gier najchętniej byście powrócili?

(210)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(2)

  1. Jaram się strasznie tym sprzętem, fajnie że wznowili to w takiej wersji.

  2. Mogliby też wznowić Game Gear - to był interesujący sprzęt. Mogliby go poszerzyć o emulację wszystkich gier z Master System :D to by było :P