Home News Kolekcja klasyków Sega na Switchu; w przyszłości gry z Saturna i Dreamcasta
Kolekcja klasyków Sega na Switchu; w przyszłości gry z Saturna i Dreamcasta

Kolekcja klasyków Sega na Switchu; w przyszłości gry z Saturna i Dreamcasta

157
0

Firma Sega ogłosiła właśnie nową wersję kolekcji swoich klasycznych tytułów, Sega Ages, która  ukaże się w tym roku na przenośną konsolę Nintendo.

Sega Ages ma zawierać co najmniej piętnaście tytułów i ma być projektem potencjalnie rozwijanym w przyszłości. W zależności od tego, jakie będzie zainteresowanie, mogłyby się na Nintendo Switch w przyszłości pojawić tytuły z konsol Saturn oraz Dreamcast. Inicjatywa przypomina zatem bardziej usługę aniżeli tradycyjną kompilację retro-gier.

Sega
Zobacz także: Sega Mega Drive Mini na 30-lecie konsoli

Póki co, jako pierwsze z piętnastu zapowiedziane zostały Alex Kidd in Miracle World, Gain Ground, Sonic the Hedgehog, Thunder Force IV i Phantasy Star a całość ma być dostępna latem, a nad portami czuwa uznane studio M2. Nie są na razie znane informacje dotyczące ceny.

Gry pod szyldem Sega Ages ukazywały się w przeszłości na PS2 oraz PS3 (chociaż głównie w Japonii), czy uważacie, że ich wydanie na Switcha to dobry pomysł?

(157)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.