Home News Samsung opatentował zwijany TV
Samsung opatentował zwijany TV

Samsung opatentował zwijany TV

565
2

Samsung nie chce być gorszy od LG i także planuje wydać zwijany TV. Niedawno firma opatentowała technologię, która jednak różni się od ich rywali.

Pomimo końca roku, Samsung nie próżnował i 25 grudnia ze strony koreańskiego giganta pojawił się patent opisujący technologię zwijanego ekranu. Nie przypomina ona jednak rozwiązań LG w ogóle.

zwijany TV

Po pierwsze telewizor ma zwijać się nie w pionie, lecz poziomie. Odpowiadają za to dwie pionowe rolki po przeciwległych końcach konstrukcji, a ekran owija się wokół nich. Wyświetlacz jest utrzymywany przez wspornik umieszczony w centralnym punkcie konstrukcji, dzięki czemu sam ekran zachowuje płaskość.

Nie wiadomo czy Samsung zademonstruje prototyp takiego telewizora na CES – wydaje się to bardzo wątpliwe. Rozwiązanie LG z kolei jest w dość mocno zaawansowanym stadium przygotowań, a można było je zobaczyć już na zeszłorocznym CES. Być może na tegorocznej edycji targów druga z koreańskich firm zapowie już swój produkt komercyjnie, a tym samym Samsung przyspieszy prace nad swoim pomysłem.

(565)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(2)

 1. Bardzo niefortunna nazwa wątku.

   

  Samsung nie opatentował zwijanego telewizora, a jedynie jakąś swoja technologie jego wytwarzania. Gdyby Samsung opatentował zwijany telewizor to nikt nie mógłby takiego zwijaka wyprodukować. Ot taka mała ale dośc istotna róznica.

   

  Poza tym moim zdaniem ciężko "wydać" telewizor. Wydać to można gazetę, książkę albo pieniądze. Ew. wydać telewizor z magazynu :) .

   

  Pozdro

 2. Hłe, hłe, hłe, aleś siem wyżył! :P:lol:

   

  5bf91d14f23b0_o,size,969x565,q,71,h,5eb6