Home News Samsung: smartfon OLED z kamerą pod ekranem za min. 3 lata
Samsung: smartfon OLED z kamerą pod ekranem za min. 3 lata

Samsung: smartfon OLED z kamerą pod ekranem za min. 3 lata

322
0

Przedstawiciele firmy Samsung wypowiadali się niedawno na temat smartfonów z ekranami OLED i kamerą umieszczoną pod ekranem. Obecnie uważają, że taka technologia może nadejść za około 3 lata.

Yang Byung-duk, wiceprezes Samsung Mobile Communication, wypowiadał się ostatnio na temat przyszłości ekranów OLED w smartfonach. Podkreślił, że wyświetlacz Infinity O Display użyty w Samsung Galaxy S10 reprezentuje szczyt obecnej technologii. Posiada on małą, wydrążoną w ekranie AMOLED dziurkę, w której skryta jest przednia kamerka. Jeśli chodzi natomiast o dalszy rozwój technologiczny, który pozwoliłby na umieszczenie kamery całkowicie pod ekranem, to należy jeszcze poczekać.

Samsung
Samsung Galaxy S10

Zdaniem pracownika Samsunga opracowanie takiej technologii jest dużym wyzwaniem. Ponadto, w jego odczuciu potrzebne będą na to minimum 3 lata. Wcześniej w październiku 2018 firma przedstawiła swoją wizję. Koreański giganta chce umieścić czytnik linii papilarnych, kamerę, głośnik a także moduł haptyczny wewnątrz ekranu OLED. Samsung nie wyklucza opracowania rozwiązania zbliżonego do LG Crystal Sound OLED (użytego w LG G8 ThinQ z ekranem jako głośnikiem).

Samsung Unpacked: rozkładany Galaxy Fold i Galaxy S10

Źródło: OLED-info.com

(322)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.