Home News Samsung ma problemy z panelami QD-OLED?
Samsung ma problemy z panelami QD-OLED?

Samsung ma problemy z panelami QD-OLED?

2.93K
0

QD-OLED, czyli połączenie Quantum Dot i OLED to odważny technologiczny krok naprzód. Jak donoszą koreańskie media, Samsung ma problemy z procesem produkcji i prawdopodobnie opóźni ją w czasie.

W zeszłym miesiącu donosiliśmy o tym, że prawdopodobnie Samsungowi opóźni się pilotażowa produkcja paneli QD-OLED. Tym razem koreańskie źródła podtrzymują poprzednie informacje i podają więcej szczegółów.

Samsung

Koreański portal technologiczny TheElec, powołując się na źródła związane z projektem, wspomina, że Samsung utknął w fazie koncepcyjnej. Ponadto koreańska firma obecnie zmienia rozwiązania związane ze sprzętem do obróbki elementów.

Japoński dostawca tego typu urządzeń, Canon Tokki, musi obecnie dokonać poprawek konstrukcyjnych swojego sprzętu, tak aby nadawał się do masowej produkcji paneli QD-OLED.


ZOBACZ TAKŻE: Które Samsung Smart TV mają Apple TV? Oto pełna lista


Właśnie to miałoby być powodem wspominanego przez nas wcześniej opóźnienia w produkcji pilotażowej z ostatniego kwartału 2019 roku na początek 2020 roku.

Źródło: AVForums, TheElec

(2932)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.