Home News Ruszyły testy obsługi myszki na Xbox One
Ruszyły testy obsługi myszki na Xbox One

Ruszyły testy obsługi myszki na Xbox One

263
0

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o ogłoszeniu obsługi myszki i klawiatury na Xbox One, a tymczasem członkowie programu testowego mogą wreszcie wypróbować gryzonie na konsoli.

We wrześniu Microsoft ogłosił zarówno, że wprowadzi w niedługim czasie kompatybilność z myszką i klawiaturą dla Xbox One, jak również zapowiedział partnerstwo z firmą Razer, która ma opracować akcesoria tego typu ze swoim brandingiem.

Wczoraj dla wszystkich członków programu Xbox Insider w kręgu aktualizacji Alpha Skip Ahead oraz Beta została wprowadzona obsługa myszki (ale jeszcze nie klawiatury). Pierwszą grą, która jest kompatybilna z tym akcesorium na Xbox One jest Warframe, kooperacyjna strzelanina TPP w klimacie sci-fi.

Xbox One

Zapewne w niedługim czasie zostanie dodana także w wersji testowej kompatybilność z klawiaturami, a później gdy obydwa typy urządzeń peryferyjnych zostaną dostatecznie dogłębnie sprawdzone w akcji, Microsoft je zaaprobuje, a deweloperzy sami zdecydują w jakich tytułach będziemy mogli ich używać. Na pewno nie będzie to w każdej grze z automatu, gdyż istotne jest aby nie zepsuć balansu rozgrywki w trybie online. W produkcjach single-player oczywiście nie będzie z tym żadnego problemu.

(263)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.