Home News Rage 2: mamy gameplay w nowym zwiastunie
Rage 2: mamy gameplay w nowym zwiastunie

Rage 2: mamy gameplay w nowym zwiastunie

185
0

Rage 2 to najnowsza produkcja studia id software po wydanym w 2016 Doomie. Dzisiaj firma Bethesda zamieściła na YouTube pierwszy zwiastun z właściwą rozgrywką z gry.

Osiem lat temu Rage dostarczył mieszanki strzelaniny FPP, otwartego świata po którym mogliśmy przemieszczać się pojazdami. Gra była otoczona ogromnym szumem medialnym i ostatecznie, pomimo względnie dobrego przyjęcia, okazała się dla wielu rozczarowaniem. Mimo wszystko Bethesda postanowiła kontynuować losy tej marki. Efektem tego była wczorajsze oficjalne ujawnienie Rage 2 (po tym jak gra pojawiła się w liście produktów w kanadyjskim Walmarcie), a dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy zwiastun z gameplayem.

Rage 2 jest koprodukcją Avalanche Studios, twórców Mad Maxa i serii Just Cause oraz id software. Trailer charakteryzuje się zwariowanym tonem, a akompaniuje mu energetyczna muzyka Andrew W.K. Akcja jest bardzo arcade’owa (bohater zdaje się mieć możliwość podwójnego skoku) i szybka, ale i lśni oprawa graficzna. Protagonista rozprawia się z hordami przeciwników, co daje poczucie wybuchowego chaosu. Pojawiają się także ogromne mechy i mutanty. Tak, jak w jedynce, istotnym elementem rozgrywki są także pojazdy. Nie wiadomo jaki gra będzie mieć dokładnie charakter pod kątem struktury, ale w zwiastunie pada informacja, że będzie tam otwarty świat.

Rage 2

Nie znamy w tym momencie dokładnej premiery gry, aczkolwiek Bethesda zapowiedziała wstępnie, że ukaże się wiosną 2019. Na zbliżających się targach E3 ujrzymy więcej gameplayu. Jak wam się podobał ten materiał?

(185)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.