Home News Przyjaciele znikną z oferty Netflix. Pojawią się na VOD WarnerMedia
Przyjaciele znikną z oferty Netflix. Pojawią się na VOD WarnerMedia

Przyjaciele znikną z oferty Netflix. Pojawią się na VOD WarnerMedia

369
1

Koncern AT&T pod koniec tego roku uruchomi swoją platformę z filmami i serialami WarnerMedia. CEO firmy zapowiedział, że kluczowe marki znikną z oferty innych dostawców i będą wyłącznie dostępne na nowej platformie VOD. Jedną z takich pozycji są „Przyjaciele”, w tej chwili jeszcze znajdujący się w bibliotece Netflix.

Z końcem roku wygasną wszystkie licencje na filmy i seriale WarnerMedia na innych platformach VOD. Do nich należą między innymi „Przyjaciele”, „Biuro”, „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Ostry dyżur”. Ta pierwsza z pozycji miała być już wycofana po 2018, jednak Netflix zapłacił 100 milionów dolarów za przedłużenie emisji kultowego serialu z lat 90. o kolejny rok. Oprócz Netflixa, ucierpi na tej zmianie Hulu, które do tej pory było jedynym miejscem, gdzie można było obejrzeć „Ostry dyżur”.

Przyjaciele

Postępowanie AT&T nie powinno szczególnie dziwić. Po pierwsze, jako właściciele WarnerMedia, to oni posiadają prawa do tych marek. Po drugie – to właśnie zawartość dostępna na wyłączność jest czynnikiem najbardziej zachęcającym klientów do kupna abonamentu. Aczkolwiek paradoksalnie w przypadku Netflixa, 72% czasu spędzonego przez subskrybentów w USA dotyczy właśnie tytułów licencjonowanych (za Wall Street Journal). Utrata „Przyjaciół” i „Biura” będzie więc wielką stratą.


ZOBACZ TAKŻE: Netflix może utracić 8,7 mln abonentów na rzecz Disney+


Serwis VOD WarnerMedia zadebiutuje pod koniec tego roku, z produkcjami HBO, Warner Bros. i Turner w ofercie. Co więcej, amerykańscy abonenci HBO, będą mogli z tej platformy skorzystać za darmo. Nie wiemy, niestety, kiedy usługa wystartuje w Europie.

Źródło: The Verge

(369)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(1)

  1. A niech znikają, nie jestem fanem serialowych tasiemców.