Home News Prequel Gra o Tron: zdjęcia zaczynają się tego lata
Prequel Gra o Tron: zdjęcia zaczynają się tego lata

Prequel Gra o Tron: zdjęcia zaczynają się tego lata

437
0

Pomimo że niedługo będzie premiera ostatniego sezonu serialu Gra o Tron, to HBO ma w zanadrzu bardzo dalekosiężne plany. Firma właśnie zapowiedziała rozpoczęcie produkcji prequelu latem tego roku.

Potencjalnie mogą powstać aż 4 projekty poboczne związane z powieścią George’a R. R. Martina. Obecnie jednak HBO skupia uwagę na prequelowym serialu. Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, w najnowszym wywiadzie z Entertainment Weekly wyjawił, że zdjęcia do pierwszego odcinku zaczną się latem tego roku.

Gra o Tron
Ostatni sezon serialu Gra o Tron zostanie wyemitowany w kwietniu 2019

Jeśli HBO będzie zadowolone z efektu końcowego, to serial powinien zagościć na antenie w 2020 bądź 2021 roku. Odcinek pilotażowy jest tworzony przez Jane Goldman (Kingsman: Tajne służby), która ma być showrunnerką. Za reżyserię odpowiada SJ Clarkson (Jessica Jones). Jedną z głównych ról ma zagrać Naomi Watts.

Prequel wprowadzi widzów w odmienny niż Westeros świat, a akcja toczy się tysiące lat przed Grą o Tron. Według HBO ma być śnieżnie i krwawo. Mamy dowiedzieć się więcej o historii Westeros, a także na temat genezy białych wędrowców, tajemnic Wschodu oraz legendarnych Starków.

Źródło: Entertainment Weekly

(437)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.