Home Testy Telewizory LCD Panasonic Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?
Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?

Panasonic EX700 TEST okiem gracza i maniaka filmów. Czy warto go kupić?

33.82K
40

Oglądanie codziennej telewizji SD, HD i 4K z HDR HLG

Jak już wspomniałem do telewizora podłączyłem dekoder platformy nc+ oraz antenę naziemną. Konfiguracja jest bardzo prosta i szybka szczególnie gdy ktoś posiadał wcześniej telewizor japońskiego producenta. Zastanawia mnie dlaczego firma cały czas trzyma się dość surowego wyglądu EPG. Oczywiście to kwestia subiektywna ale myślę, że wypadałoby nieco podrasować ten element wyglądu menu. EPG jest za to szybkie i intuicyjne a wykorzystując kolorowe klawisze na pilocie możemy użyć np. wyszukiwarki, sortować poprzez kategorie czy też planować nagrania. W tym przypadku do telewizora należy podłączyć dysk twardy.

Jakość obrazu jest na bardzo dobrym poziomie jeżeli chodzi o HD i oczywiście kanały obsługujące rozdzielczość 4K. Te ostatnie robią największe wrażenie szczególnie gdy oglądamy je z bliskiej odległości. Udało się także włączyć sygnał 4K z HDR HLG. SD jak to SD. Szału nie ma i nic już w tym aspekcie się nie zmieni bez względu na rodzaj telewizora. Jeżeli ktoś ogląda popularne kanały w SD to czas na zmianę dostawcy albo instalację chociażby anteny telewizji naziemnej.

Zdjęcie programu TVP1 HD na Panasonic EX700
Panasonic EX700
Eutelsat Hot Bird 13E kanał travelxp 4K z HDR HLG

Telewizor mimo wyposażenia w matrycę 60Hz nie odstrasza smużącym obrazem np. podczas transmisji sportowych jak piłka nożna. EX700 wyposażono bowiem w system strobującego podświetlenia (scanning backlight), pod nazwą “Odświeżanie Clear Motion”. Poświęcając trochę jasności obrazu, pozwala on znacznie podnieść ostrość przesuwających się obiektów, ale uwaga, ich kontury stają się wyraźnie podwojone. Dla niektórych widzów będzie to jednak satysfakcjonujące, bo obraz faktycznie robi się ostrzejszy. Jest to właściwie max co można osiągnąć na takiej matrycy. Jeżeli jesteście maniakami sportu i oglądacie go dość często to zdecydowanie musicie liczyć się z inwestycją w wyższy model jak EX780 (nasz test) z matrycą natywną 120Hz. Reszta osób spokojnie może pozostać przy matrycy 60Hz w EX700.

(33824)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

40
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o