Home News Oprócz filmu będzie serial Diuna! Ukaże się na nowym VOD
Oprócz filmu będzie serial Diuna! Ukaże się na nowym VOD

Oprócz filmu będzie serial Diuna! Ukaże się na nowym VOD

341
0

WarnerMedia pokłada duże nadzieje w marce Diuna. Denis Villeneuve kręci obecnie kinową adaptację klasyku SF w gwiazdorskiej obsadzie, a tymczasem ogłoszono także serial. Kanadyjczyk będzie odpowiedzialny również za niego.

Nowa produkcja WarnerMedia, która ukaże się na tym serwisie VOD nosi tytuł „Dune: The Sisterhood”. Fabularnie ma traktować o enigmatycznym zakonie złożonym z wyłącznie kobiet, zwanym Bene Gesserit. Serial ma ukazywać wydarzenia, które ostatecznie doprowadzą tę frakcję na planetę Arrakis, ze sporym naciskiem na politykę i intrygi wokół Imperium.

Diuna
Jason Momoa na planie filmowym “Diuny”.

Denis Villeneuve (który również jest producentem) nakręci pierwszy odcinek, a scenarzysta jego filmu pełnometrażowego Jon Spaihts stworzył fabułę również dla „The Sisterhood”. Z racji postawienia na ten sam kreatywny duet, wydaje się, że film i serial będą częścią jednego uniwersum.


ZOBACZ TAKŻE: Wiemy kiedy do kin trafi Diuna. Zagra Jason Momoa


WarnerMedia ma wystartować ze swoją platformą VOD pod koniec tego roku i ma być droższa niż Netflix i Disney+. Początkowo będzie dostępna jedynie w USA i Kanadzie, ale w dalszej perspektywie pojawi się także i w Europie. Premiera kinowej „Diuny” planowana jest na 18 listopada 2020 – nie wydaje się jednak, że serial zadebiutuje przed filmem.

Źródło: Variety via The Verge

(341)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.